Która przeglądarka na bardzo słaby komputer i Windows 10 Pro 32-bit?

Cześć. Mam takie pytanie do was… Która przeglądarka nada się na windows 10 i ten złom ? Ogólnie tragedii nie ma na chromium ale ja używam min. 3 karty do 4 kart a to jest ilość gdy zaczyna ścinać…

 

Specyfikacja złomu:

 

CPU: AMD E-240 @ 1x1,5ghz

GPU: AMD Radeon HD 6310 @ 512mb

RAM: 2GB 

OS: Windows 10 Pro 32bit

Pale Moon

SlimJet

 

Niestety , i na nich nie da się pracować. I tu właśnie teraz pytanie - czy to może być spowodowane brakiem sterowników ? ( Pod W10 instaluję tylko pod GPU)

 

Zobacz może operę, jest w miarę lekka, oczywiście jak się tylko włączy. 

Toć przecież jeśli masz win10 na tym sprzęcie to MS Edge jest lekki

Pisałem u góry - Po wczytaniu strony / włączeniu nowej karty zawiesza się. 

 

Zobaczę , nie sprawdzałem nawet.

pisałeś o Chromium, ja pisze o Edge

Fakt … Teraz zauważyłem , że nie napisałem :open_mouth:

Owszem, komputer już dość leciwy, ale nie przesadzajmy z tym bardzo słabym komputerem.

Ja, oprócz innych, mam również komputer z Celeronem E3400, 2 GB RAM i na nim, na wszystkich przeglądarkach nie ma problemu nawet przy kilkunastu otwartych kartach. Problem musi być gdzieś indziej.

Więc spróbuję znaleźć na windows 10 inne sterowniki / zaktualizuje system a jak nie to będę musiał siedzieć na Windows 7

Sterowniki z Windows 7 nie działają?. Ja ostatnio instalowałem na Intel Pentium D(2 rdzeniowy) Windows 10 Home x64, 3 GB ramu Radeon HD4570 i Google Chrome daje radę a przeglądarka nie należy do tych co mało ramu potrzebuje. Sterowniki z Windows 8 do grafiki. Demon szybkości to nie jest ale działa jak trzeba. 

nie wiem , nie sprawdzałem. Chodziło mi o to , że tylko na w10 mam problem z przeglądarką a licencje mam na w10 i w7

 

Dobra mogłem się ciachnąć co do modelu grafiki(Windows pokazał Radeon HD 4300/4500 series) co nie zmienia faktu że chodziło wszystko jak trzeba. Sterowniki pobrałem ostatnie dostępne dla Windows 8 bo takie miał AMD na stronie. Poszukaj ostatnie wersje sterowników i spróbuj oczywiście nie na siłę bo Windows 10 moze zawierać ostatnią wersje sterownika do grafiki. 

http://www.dobreprogramy.pl/Slimjet,Program,Windows,56249.html

Temat chyba do zamknięcia. Czary mary samo w sobie zrobiło się wszystko… z 7 do 10 od nowa zainstalowałem - cud … Yt w 1080p odpala  a strony normalnie na edge działają.

Czyli problem faktycznie był gdzie indziej. Bo to wcale nie jest aż taki zły komputer. :slight_smile:

Zamykam.