Która przeglądarka zjada mniej RAMu?

Witam!

Mam takie pytanie, która przeglądarka na dzień dizsiejszy, zjada mniej RAMu, Firefox czy Chrome? chodzi mi o czystą przeglądarkę, bez wtyczek.

 

Pozdrawiam,

Mati

Firefox pobiera z reguły trochę mniej, ale to dalej są spore wartości. 

Sądzę, że SlimJet (taki klon Chrome) może Cię zadowolić

U mnie Firefox bierze mniej o jakie 15 MB przy jeden stronie otwartej (tej samej). Dodatki Adblock Plus na obu przeglądarkach. 

Nie Chrome lecz Slimjet (pochodny od Chrome) i będziesz zadowolony: http://www.dobreprogramy.pl/Slimjet,Program,Windows,56249.html

Czysta przeglądarka, to Firefox jest lżejszy. Podsumować procesy Chrome, to wychodzi, że zdecydowanie więcej RAMu zabiera Chrome. Do tego updater Chrome jest jednym z mulących problemów. Zauważyłem też w jeszcze zeszłym roku, że filmy na Firefoxie szybciej się buforują. Poza tym więcej Chrome jest w folderze instalacyjnym i w folderach ustawień i ustawień lokalnych, tych ukrytych i chronionych też.

Dla mnie osobiście Chrome nie jest pod moje preferencje, a więcej dodatków, jakiś milion więcej, to ma FF.

Zainstaluj sobie obie i sprawdź sam. Będziesz miał info z pierwszej ręki.

Sęk w tym że gdy patrze na procesy Chrome to jest kilka - aktualnie mam 8, a Firefox pokazuje jeden proces. Jeśli zsumuje to faktycznie Chrome zjada o wiele więcej RAMu ale nie wiem czy to należy w ten sposób patrzeć na te kilka procesów Chrome’a.

Chrome potrzebuje minimalnie więcej pamięci RAM od Firefoxa, lecz w moim odczuciu działa kilkukrotnie szybciej niż Firefox, na dzień dzisiejszy praktycznie każda przeglądarka potrzebuje zarezerwować na swoje potrzeby do 500 MB. Nie liczę przeglądarek typu slim, kastratów.

 

To dla tego, że Firefox korzysta z wielowątkowości, a Chrome tworzy kilka procesów potomnych.

Firefox - 1000 kart 2 GB :wink:

Chrome - Out Of Memory :slight_smile: Dobrze napiszę po polsku Brak Pamięci.

Chrome jest naprawdę szybka ale kosztem dużego użycia pamięci.

Szczerze używam Chrome i Firefox. Obie przeglądarki dobre :smiley: