Która przeglądarka zjada mniej RAMu?

(Snoozerulez) #1

Witam!

Mam takie pytanie, która przeglądarka na dzień dizsiejszy, zjada mniej RAMu, Firefox czy Chrome? chodzi mi o czystą przeglądarkę, bez wtyczek.

Pozdrawiam,

Mati

(Odyniec_Stary) #2

Firefox pobiera z reguły trochę mniej, ale to dalej są spore wartości. 

(angry) #3

Sądzę, że SlimJet (taki klon Chrome) może Cię zadowolić

(matty24) #4

U mnie Firefox bierze mniej o jakie 15 MB przy jeden stronie otwartej (tej samej). Dodatki Adblock Plus na obu przeglądarkach. 

(system) #5

Nie Chrome lecz Slimjet (pochodny od Chrome) i będziesz zadowolony: http://www.dobreprogramy.pl/Slimjet,Program,Windows,56249.html

(Bogdan_G) #6

Czysta przeglądarka, to Firefox jest lżejszy. Podsumować procesy Chrome, to wychodzi, że zdecydowanie więcej RAMu zabiera Chrome. Do tego updater Chrome jest jednym z mulących problemów. Zauważyłem też w jeszcze zeszłym roku, że filmy na Firefoxie szybciej się buforują. Poza tym więcej Chrome jest w folderze instalacyjnym i w folderach ustawień i ustawień lokalnych, tych ukrytych i chronionych też.

Dla mnie osobiście Chrome nie jest pod moje preferencje, a więcej dodatków, jakiś milion więcej, to ma FF.

(cinkibolek) #7

Zainstaluj sobie obie i sprawdź sam. Będziesz miał info z pierwszej ręki.

(Snoozerulez) #8

Sęk w tym że gdy patrze na procesy Chrome to jest kilka - aktualnie mam 8, a Firefox pokazuje jeden proces. Jeśli zsumuje to faktycznie Chrome zjada o wiele więcej RAMu ale nie wiem czy to należy w ten sposób patrzeć na te kilka procesów Chrome’a.

(adamok) #9

Chrome potrzebuje minimalnie więcej pamięci RAM od Firefoxa, lecz w moim odczuciu działa kilkukrotnie szybciej niż Firefox, na dzień dzisiejszy praktycznie każda przeglądarka potrzebuje zarezerwować na swoje potrzeby do 500 MB. Nie liczę przeglądarek typu slim, kastratów.

(Ilion) #10

To dla tego, że Firefox korzysta z wielowątkowości, a Chrome tworzy kilka procesów potomnych.

(Djzon) #11

Firefox - 1000 kart 2 GB :wink:

Chrome - Out Of Memory :slight_smile: Dobrze napiszę po polsku Brak Pamięci.

Chrome jest naprawdę szybka ale kosztem dużego użycia pamięci.

Szczerze używam Chrome i Firefox. Obie przeglądarki dobre :smiley: