Którą przystawkę do tv wybrać pod jak najlepszy dźwięk

Dzień dobry
Planuje kupić przystawkę do tv - trochę straszy bez 4k.
Dźwięk z tv odpalam z wieży Panasonic SC-PMX90EG
Czy jest jakaś różnica w jakości wysyłanego dźwięku w tych popularnych przystawkach?
Głównie zastanawiałem się na chromecast 4.0 lub mi tv box s
Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Kompletnie bez znaczenia. Przecież podłącza się je przez HDMI.

1 polubienie

Kupiłem rodzicom na Allegro w tamtym roku na black friday były za 199 zł. Działa bez problemu, płynnie. Ma w porządku dźwięk, ale najlepiej podłączyć HDMi do TV, a dźwięk jack-jack, albo jack-clinch zależy jak masz w Panasonicu. Chromecastem od Google sterujesz smartfonem, a Mi S ma fajny pilocik z wbudowanym mikrofonem.

Jakim kablem masz teraz podłączoną miniwieżę i telewizor?

Najprostsza droga do zmasakrowania dźwięku. Przetworniki w tych urządzeniach (choćby ze względu na rozmiar) to najtańszy szrot.
Amplituner trzeba podłączać cyfrowo (HDMI lub coax). Nie chcemy aby przystawka za 200zł albo telewizor były źródłem sygnału dźwiękowego.

4ka ma pilota. To cos podobnego do miboxa.

To daj link do takiej przystawki z COAX, albo mini wierzę czy amplituner, który ma wejście HDMi bo COAX ma spora większość amplitunerów? Oczywiście za rozsądne pieniądze bo takie sprzęty od 5000 w zwyżki z reguły mają wszystko :slight_smile:

W granicach ok. 2000zł jest tego mnóstwo. Używane (bardzo dobrej jakości) za kilkaset zł można kupić. Sam jakiś czas temu sprzedawałem Sony STR-DA3600ES za bodaj 600zł (po długim czas czekania i obniżania ceny).

Oczywiście jak nie ma to nie ma, ale trzeba sobie po prostu zdawać z tego sprawę, że podłączanie się po jacku i to jeszcze do marnego źródła to ogromna utrata jakości.

Temat jest o czym? On chce przystawkę więc zacznijmy od tego czy jest przystawka z COAXIAL-em w ogóle, nie zależnie od ceny? Chciał bym się dowiedzieć.

Poza tymwatpie, że autor tematu chce zmienić mini wierze.

Mibox S ma SPDIF według specyfikacji.

A w temacie, jeśli chce podłączyć kabel z TV boxa do wieży jackiem to oba będą równie kiepskie. To są najtańsze układy, aby działało.
Już chyba większa szansa, że w TV będzie w miarę sensowny układ, choć też raczej nie. Nie jest to coś na co zwraca się uwagę. Wszystko raczej przesyła się cyfrowo lub od biedy przez bluetooth.

Wieży zmieniać nie bede raczej :wink:
Do tv nie jest jeszcze podłączona ale zamówiłem już kabel optyczny
Plan jest zakupic miboxa lub canal+ box; podłaczyc do tv przez hdmi, a dzwiek do wiezy przez kabel TOSLINK.
Chyba ze jest lepsze rozwiązanie to chetnie wysłucham propozycji ;).

Widzisz tu SPDiF? Ja widzę tylko HDMi, USB, jack i power. Taki właśnie mam i tez gdyby miała SPDIF bym tak podłączył rodzicom, chociaż z HDMi to bez różnicy.

Jeżeli to tył twojej miniwieży to masz Opt IN czyli SPDIF IN bo Coaxial jest jak chinch, okrągły :slight_smile:

To tak zrobić mi S przez HDMi, a z TV do miniwieży SPDIF i będzie git :slight_smile:

Ale z czym wy kombinujecie? Dźwięk pójdzie po HDMI do TV, stamtąd cyfrowo dalej SPDIF do wieży i wieżowy DAC zmieni to na dźwięk. Czyli tak jak powinno być.

Ok dzięki za pomoc

Dyskutujemy. Od tego jest forum, przynajmniej tak całe życie mi się wydaje, a nie napisać i nara :stuck_out_tongue:

Zaczynacie mieszać z dźwiękiem w analogu, przesyłaniem dźwięku bezpośrednio z przystawki do wieży i jakieś inne cuda na kiju :slight_smile: A potem autor wątku ma mętlik w głowie i podłącza się na wszelki wypadek przez złącze słuchawkowe :smiley:

Czemu zakładasz, ze autor tego tematu taki jest? :stuck_out_tongue: Nie ładnie :stuck_out_tongue:

Tak twierdzi instrukcja:
image

A wątki na forum potwierdzają, że to teoretycznie działa (o ile ma się odpowiedni kabel): Kabel SPDiF jack/wtyk RCA - Mi Box - Forum MIUIPolska.pl

Toslink-Jack 3.5

image

Czyli w zasadzie zaizolowany Jack ale ze światłowodem pośrodku :slight_smile:

Wybór padł na canal+ box. Nowszy sprzęt, lepsze podzespoły, więcej gniazd z tyłu ( Antena, LAN, USB, S/PDIF i HDMI). Więc gdyby jest furtka gdyby cos nie grało z dźwiękiem przez kabel to można podłączyć nie do tv a do boxa właśnie