Która sieć najlepsza?


(Beny643) #1

Witam. Ja użytkuję sieć Orange na kartę (POP). Mam wiele radości z tego faktu, gdyż rozmowy nie są drogie, a dostępne są pakiety SMS. Tak w zasadzie, to mam umowę, bo kupiłem telefon (Nokia 1600) w ofercie Zetafon, coś w stylu MixPlusa. Jak skończy się okres 2 lat, to biorę Orange Go, w tej chwili wg mnie najlepszą ofertę na kartę.

Piszcie swoje opinie


(FXJ) #2

Ciekawe jak to będzie z tym czwartym operatorem ;] Ja mam Orange i tel. doładowywuję kilka razy w roku tylko (mało dzwonię ciągle smsy z sieci i skype).


(stivo) #3

Ja podobnie jak FXJ.. Mam Simplusa.. Co 3 miesiące karta za 50PLN, a na koncie mam w okolicahc 80-100PLN


(Beny643) #4

W POP'ie tak w zadadzie minuta kosztuje 80 gr, w sumie dużo. Ale wracając do tego Orange Go, to tam jest taniej. 80 gr do innych sieci, 60 gr do Orange i Stacjonarnych, 20 gr SMS do innych sieci, 15 gr do Orange, 40 gr MMS do wszystkich. Ale ostatnio zobaczyłem na http://www.orange.pl i w telewizji, że można z trzema numerami gadać po 5 gr/min lub ze wszystkimi za 20 gr/min.

Szczegóły:

http://www.orange.pl/portal/map/map/pro ... id=1458809

http://www.orange.pl/portal/map/map/pro ... id=1458956

http://www.orange.pl/portal/map/map/pro ... 9370226248

Ale w sumie Heyah też jest ok, tanio i ta świetna opcja - płacisz 5 zł i przez tydzień sms-ujesz za friko.


(system) #5

A to co?

Też uzywam POP'a. Szkoda tylko, że jak ktoś chce mieć sms'y po groszu to musi od razu wykupić 600 za 6zł :confused:


(system) #6

Ja mam TAK TAK w Erze i z całą pewnością go nie zmienię.

Pozwólcie że wymienię ceny.

  • Po 8 miesiącach w Erze minuta do wszystkich 59gr, 16 gr sms, 40 gr mms.

  • Po wykupieniu pakietu (kosztuje 50 zł i mam 250 minut), który nie traci ważności po miesiącu, tylko po wykorzystaniu wszystkich minut mam:

20 gr w sieci era, heyah i na stacjonarne oraz 5gr za sms w tych sieciach.

Do tego podwójne doładowanie. Doładowałem za 20 zł, następnego dnia za 150 i 150 mi pomnożyli przez dwa (mam na koncie 320zł) (gdybym doładował za 500 miałbym 1000)

  • Pakiety w których sms wychodzi po 1 gr, tanie numery z 5 wybranymi osobami.

  • 2 minuty odebranych rozmów dodają 1 minutę do wykorzystania.

Dobry zasięg, konkurencyjne ceny zestawów z telefonami na kartę.

Jeśli uważacie, że Simplus i Orange są tańsze Wasza sprawa.

Pozdrawiam


(Moszeusz) #7

Zapomniałeś o Cyfrowym Polsacie, rusza w środku roku.

Ja Polecam Ere.


(Beny643) #8

Nowa sieć prowadzona przez mBank. Minuta 80 gr, SMS 20 gr, MMS 40 gr. Co ciekawe: jak kupisz jednorazowo swoją kartą jakieś produkty za 100 zł, to dostajesz 3 minuty :smiley:

Nie wiem jakie nawet mają numery


(Elenka1984) #9

Ja jadę na Orange już od dwóch lat... ojciec od 3 i nie żałujemy... Faktycznie Orange jest bardziej skierowana bodajże do klientów "na kartę", gorzej z osobami, którzy są na abonamencie (nie chodzi mi o "mix"), bo dużo rzeczy się dzieje... Najlepiej to im chyba wyszła ta promocja wg. lat użytkowania: mam teraz 3 numery z sieci Orange z którymi mam połączenie po 5gr :] I jeszcze jeden plus... Orange On-line. Zamiast aktywować usługi dzwoniąc... loguję się na konto i przez Internet wybieram usługi, sprawdzam stan konta, sprawdzam ostatnie połączenia (kogo męczyłam :] ) Jakoś się już przyzwyczaiłam do Orange...


(stivo) #10

Oni jadą na sprzęcie Plusa i mają numery na 783 :slight_smile:

Nie zapominajmy o Avonie :stuck_out_tongue:


(Beny643) #11

Właśnie o tym zapomniałem. Najświatniejsza usługa. Można nawet zmienić plan taryfowy. Żadnych opłat. W dodatku adres e-mail, 5 MMS'ów miesięcznie za friko, 30 SMS'ów do Orange.

Jeszcze jedno - Program Profit. Też spoko. Mieli dla użytkowników kiedyś taką promocję, że szok. Kupisz jedno ubranie w sklepie Top Secret, a drugie dostajesz gratis :slight_smile: Bardzo porządnie.


(system) #12

Era również posiada usługę on-line.

Z jedną dodatkową możliwością, a mianowicie można sobie zastrzec numer całkowicie lub częściowo. Całkowicie wiadomo o co chodzi.

Częściowo znaczy, że mój numer w czasie dzwonienia jest wyświetlany,

jeżeli zaś przed wybierany numer, na który dzwonię wstawię #31# wtedy mój numer jest zastrzeżony i mój rozmówca go nie widzi. Jak dla mnie to świetna sprawa, bardzo użyteczna np. przy składaniu zamówień w Telepizzy :smiley: .


(Members92) #13

Ja mam tel na abonament z Ery i jestem zadowlony :slight_smile:


(Levan23) #14

Tylko dodam że Heyah to Era(tak samo jak TakTak)


(Beny643) #15

Identycznie jest w Orange, ale zastrzeżenie prościej jest ustawić w telefonie niż w biurze obsługi czy specjalnymi kodami.


(system) #16

Podsumowanie.

Każda sieć oferuje mniej więcej te same usługi, podobny zasięg.

Wybór sieci zależy od własnych wymagań upodobań. Jedna sieć stawia na tańsze sms, inna na bardzo tanie połączenia z wybranymi numerami, kolejna na tanie połączenia z stacjonarnymi.

Także wybór jest sprawą indywidualną.

Pozdrawiam.

P.S. I tak najlepsza jest ERA :stuck_out_tongue:

:smiley:


(FXJ) #17

A co powiesz że jak wysyłam z Orange do sąsiadki smski czy ktoś inny wysyła to dochodzą do niej po 5 czy 8 godzinach. Skąd to wiem a bo czasem jak jestem u niej to te z rańca akurat dochodzą :stuck_out_tongue_winking_eye: A i z zasięgiem ma problemy ja mam Orange i full zasięg a u niej czasem wcale. Więc wszystko zależy! Tylko od czego operatora? :smiley:


(Beny643) #18

może w lato coś się zmieni. uważam, że minuta połączenia nie powinna kosztować więcej niż 50 gr, a sms więcej niż 10 gr.