Która sieć najlepsza?

Witam. Ja użytkuję sieć Orange na kartę (POP). Mam wiele radości z tego faktu, gdyż rozmowy nie są drogie, a dostępne są pakiety SMS. Tak w zasadzie, to mam umowę, bo kupiłem telefon (Nokia 1600) w ofercie Zetafon, coś w stylu MixPlusa. Jak skończy się okres 2 lat, to biorę Orange Go, w tej chwili wg mnie najlepszą ofertę na kartę.

Piszcie swoje opinie

Ciekawe jak to będzie z tym czwartym operatorem ;] Ja mam Orange i tel. doładowywuję kilka razy w roku tylko (mało dzwonię ciągle smsy z sieci i skype).

Ja podobnie jak FXJ… Mam Simplusa… Co 3 miesiące karta za 50PLN, a na koncie mam w okolicahc 80-100PLN

W POP’ie tak w zadadzie minuta kosztuje 80 gr, w sumie dużo. Ale wracając do tego Orange Go, to tam jest taniej. 80 gr do innych sieci, 60 gr do Orange i Stacjonarnych, 20 gr SMS do innych sieci, 15 gr do Orange, 40 gr MMS do wszystkich. Ale ostatnio zobaczyłem na http://www.orange.pl i w telewizji, że można z trzema numerami gadać po 5 gr/min lub ze wszystkimi za 20 gr/min.

Szczegóły:

http://www.orange.pl/portal/map/map/pro … id=1458809

http://www.orange.pl/portal/map/map/pro … id=1458956

http://www.orange.pl/portal/map/map/pro … 9370226248

Ale w sumie Heyah też jest ok, tanio i ta świetna opcja - płacisz 5 zł i przez tydzień sms-ujesz za friko.

A to co?

Też uzywam POP’a. Szkoda tylko, że jak ktoś chce mieć sms’y po groszu to musi od razu wykupić 600 za 6zł :confused:

Ja mam TAK TAK w Erze i z całą pewnością go nie zmienię.

Pozwólcie że wymienię ceny.

  • Po 8 miesiącach w Erze minuta do wszystkich 59gr, 16 gr sms, 40 gr mms.

  • Po wykupieniu pakietu (kosztuje 50 zł i mam 250 minut), który nie traci ważności po miesiącu, tylko po wykorzystaniu wszystkich minut mam:

20 gr w sieci era, heyah i na stacjonarne oraz 5gr za sms w tych sieciach.

Do tego podwójne doładowanie. Doładowałem za 20 zł, następnego dnia za 150 i 150 mi pomnożyli przez dwa (mam na koncie 320zł) (gdybym doładował za 500 miałbym 1000)

  • Pakiety w których sms wychodzi po 1 gr, tanie numery z 5 wybranymi osobami.

  • 2 minuty odebranych rozmów dodają 1 minutę do wykorzystania.

Dobry zasięg, konkurencyjne ceny zestawów z telefonami na kartę.

Jeśli uważacie, że Simplus i Orange są tańsze Wasza sprawa.

Pozdrawiam

Zapomniałeś o Cyfrowym Polsacie, rusza w środku roku.

Ja Polecam Ere.

Nowa sieć prowadzona przez mBank. Minuta 80 gr, SMS 20 gr, MMS 40 gr. Co ciekawe: jak kupisz jednorazowo swoją kartą jakieś produkty za 100 zł, to dostajesz 3 minuty :smiley:

Nie wiem jakie nawet mają numery

Ja jadę na Orange już od dwóch lat… ojciec od 3 i nie żałujemy… Faktycznie Orange jest bardziej skierowana bodajże do klientów “na kartę”, gorzej z osobami, którzy są na abonamencie (nie chodzi mi o “mix”), bo dużo rzeczy się dzieje… Najlepiej to im chyba wyszła ta promocja wg. lat użytkowania: mam teraz 3 numery z sieci Orange z którymi mam połączenie po 5gr :] I jeszcze jeden plus… Orange On-line. Zamiast aktywować usługi dzwoniąc… loguję się na konto i przez Internet wybieram usługi, sprawdzam stan konta, sprawdzam ostatnie połączenia (kogo męczyłam :] ) Jakoś się już przyzwyczaiłam do Orange…

Oni jadą na sprzęcie Plusa i mają numery na 783 :slight_smile:

Nie zapominajmy o Avonie :stuck_out_tongue:

Właśnie o tym zapomniałem. Najświatniejsza usługa. Można nawet zmienić plan taryfowy. Żadnych opłat. W dodatku adres e-mail, 5 MMS’ów miesięcznie za friko, 30 SMS’ów do Orange.

Jeszcze jedno - Program Profit. Też spoko. Mieli dla użytkowników kiedyś taką promocję, że szok. Kupisz jedno ubranie w sklepie Top Secret, a drugie dostajesz gratis :slight_smile: Bardzo porządnie.

Era również posiada usługę on-line.

Z jedną dodatkową możliwością, a mianowicie można sobie zastrzec numer całkowicie lub częściowo. Całkowicie wiadomo o co chodzi.

Częściowo znaczy, że mój numer w czasie dzwonienia jest wyświetlany,

jeżeli zaś przed wybierany numer, na który dzwonię wstawię #31# wtedy mój numer jest zastrzeżony i mój rozmówca go nie widzi. Jak dla mnie to świetna sprawa, bardzo użyteczna np. przy składaniu zamówień w Telepizzy :smiley: .

Ja mam tel na abonament z Ery i jestem zadowlony :slight_smile:

Tylko dodam że Heyah to Era(tak samo jak TakTak)

Identycznie jest w Orange, ale zastrzeżenie prościej jest ustawić w telefonie niż w biurze obsługi czy specjalnymi kodami.

Podsumowanie.

Każda sieć oferuje mniej więcej te same usługi, podobny zasięg.

Wybór sieci zależy od własnych wymagań upodobań. Jedna sieć stawia na tańsze sms, inna na bardzo tanie połączenia z wybranymi numerami, kolejna na tanie połączenia z stacjonarnymi.

Także wybór jest sprawą indywidualną.

Pozdrawiam.

P.S. I tak najlepsza jest ERA :stuck_out_tongue:

:smiley:

A co powiesz że jak wysyłam z Orange do sąsiadki smski czy ktoś inny wysyła to dochodzą do niej po 5 czy 8 godzinach. Skąd to wiem a bo czasem jak jestem u niej to te z rańca akurat dochodzą :stuck_out_tongue_winking_eye: A i z zasięgiem ma problemy ja mam Orange i full zasięg a u niej czasem wcale. Więc wszystko zależy! Tylko od czego operatora? :smiley:

może w lato coś się zmieni. uważam, że minuta połączenia nie powinna kosztować więcej niż 50 gr, a sms więcej niż 10 gr.