Którą sieć wybrać - Play, Simplus czy Erę?

Witajcie.

Za tydzień kończy mi się umowa w orange (orange mix) i szczerze powiedziawszy chciałabym przejśc do innej sieci. Od razu mówię że abonament czy podpisywanie nowej umowy nie wchodzi w grę. Chcę kupić w kiosku starter i dać kartę do telefonu. Interesuje mnie trzech operatorów - Play, Simplus i Era. najbardziej zależy mi na dobrym zasięgu, bo niestety będąc w orange zdarzało mi się czasami, że telefon tracił zasięg i później nie mogłam nigdzie zadzwonić ani wysłać sms-a. Ponadto chciałabym, żeby sms-y do innych sieci były w miarę tanie. Większość moich znajomych jest w Erze, Play i Erze. Nikt nie jest w Heyah, a w orange to rzadko się trafi. Najbardziej zainteresowała mnie oferta Play Fresh (29 gr za minutę i 9 gr za sms do wszystkich sieci). Chciałabym wiedzieć jak jest z zasięgiem w Play. jeśli ktoś z forumowiczów jest w sieci play to niech się wypowie. Na kilku stronach w internecie czytałam, że najlepszy zasięg ma PLUS i Era. A co z simplusem? jak z zasięgiem i ofertą? Opłaca się czy może jednak play najlepszy?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Teoretycznie Play ma największy zasięg - nadajniki Plus+Play. Praktycznie np. na Nokiach warto wymuszać Plus, bo automatycznie za wolno się przełącza.

Generalnie Plus i Play maja podobną ofertę jeśli dzwonisz do wszystkich, a z tego co pisałeś tak będziesz robił. Z tym że Play wprowadził taka ofertę z rok przed Plusem (29gr/min). Dodatkowo play ma chyba nadal wymieniane 5zł za 10zł (jakaś oferta, az albo 3 razy po doładowaniu, już nie pamiętam). No i neta masz np. 5zł za 25MB, 10zł za 100MB, czyli dość tanio, z tym że jeśli masz 3G w telefonie (to już chyba standard) to tylko to złapiesz jak będziesz w zasięgu Play.

Plus i Play za to różni jedno - obsługa klienta, w Play niby jest jak w Erze, czyli kicha.

Teoretycznie tak, praktycznei w Erze ostatnio są kłopoty - m.in. znika zasięg przy przełączaniu się nadajników, mimo że na telefonei jest pokazane, że jesteśmy w zasięgu.

Nie ma najlepszego, jedynie jest najodpowiedniejszy. Jak na kartę to bym ponownie wybrał Play, jak abonament to Plus (w sumie jestem w abonamencie ale iPlus), ale…

…więc sam się rozeznaj ile i gdie dzwonisz najczęściej.

  • Vista czy 7

  • netia czy TP

  • ATI czy GeForce

  • dysk Seagate czy Samsunga (a na stronie komputronika każdy dysk ma po 150 opinii)

  • który antywirus jest najlepszy

  • która przeglądarka jest najlepsza

- która sieć komórkowa jest najlepsza

odwieczna walka na ww tematy.

a więc odpowiedź jest prosta: każdy żyd swój towar chwali.

A jakiej odwiedzi oczekujesz?

3 osoby powiedzą że SIMPLUS a 2 osoby że PLAY FRESH to weźmiesz SIMPLUSA?

Mam PLAY więc ja powiem CI że PLAY.

Ładuję miesięcznie za 30zł i gadam tyle że aż głowa boli.

  • za doładowanie przez http://doladowania.playmobile.pl/ 10% gratis

  • pakiet 100minut na stacjonarne za 5zł czyli minuta po 5gr

  • darmowe połączenia do PLAY w zależności od kwoty doładowania, 5zł=5dni, 10zł=10dni, 30zł=30dni, 50zł=50dni

  • 1 minuta do wszystkich sieci za 2 minuty przychodzące poza sieci PLAY, do wykorzystania od razu (jednorazowa opłat tylko 3 zł)

  • pakiet 30zł za 10zł, można wykorzystać na połączania do innych sieci, wtedy minuta wychodzi po 10gr

  • jeżeli dzwonisz do PLAY a będziesz w innej sieci to sporo zapłacisz bo 79gr/min, więc warto być w PLAY bo ty do wszystkich będziesz dzwonił za 10gr w pakiecie.

Trzeba być trochę ogarniętym w tych ich pakietach, ja ogarniam więc dzwonie za grosze :smiley:

Wybierz fresh.Mam go od kwietnia i nie narzekam.Stala stawka 29 gr za min.Za doladowania masz stan darmowy-darmowe rozmowy ze wszystkimi w play zaleznie od doladowania, jak ktos woli to tez sa darmowe smsy do wszystkich sieci - za 5 zl masz 100 za 30 masz 1000 za 50 i wiecej 2000 smsow do wszystkich(strasznie sie opyla i jade na tym :D) .Po za tym pakiety internetowe jak chocby 100 mb za 5 zl kodem *111*67*1# . A po za tym kazde doladowanie przedluza waznosc wychodzacych o 365 dni !!

Zasięg w Play Fresh jest bardzo dobry, nawet na wsiach.

w play możesz także wykupić pakiet sms za 6zł 600smsów do wszystkich sieci także 1 gr do wszystkich sieci :slight_smile:

tu masz plany taryfowe i zmieniasz ile chcesz za 0zł, jak dobrze pomyślisz dużo zyskasz :slight_smile:

http://www.playmobile.pl/pl/oferta/play … index.html

a tu smsy za 1gr do wszystkich :lol:

http://www.playmobile.pl/pl/promocja/pl … index.html

zbieraj minuty :lol:

http://www.playmobile.pl/pl/promocja/pl … index.html

nieograniczone rozmowy

http://www.playmobile.pl/pl/promocja/pl … index.html

sam posiadam Play i jestem zadowolony przeniosłem numer z orange =D>

porównanie z innymi sieciami :o

http://www.playmobile.pl/pl/oferta/play … index.html

Za darmo to można być pobitym w tym kraju i to nei zawsze :wink:

A tak serio to sam napisałeś że ta usługa nie jest darmowa tylko płatna. Po szczegóły zapraszam do regulaminu Play, bo jest więcej opłat niż napisałeś. Usługi wymienione przez Ciebie oczywiście bardzo opłacalne ale nie dla wszystkich np. dla mnie nie, bo ja dzwonie róznie, w różnym wymiarze czasowym do różnych sieci, a poza tym nie lubię patrzeć że zostało mi ileś minut do jakiś sieci (dlatego m.in. odszedłem z Simplusa ponad rok temu)

Fakt moze nie wyrazilem sie zbyt jasno bo napisalem tak jakby sie za to placilo.Jak doladujemy za 5 zl dostajemy 100 smsow do wszystkich sieci, za 30 zl dostajemy 1000 a za 50 zl dostajemy 2000. Teraz poprawnie.Przepraszam za wprowadzenie w blad.

Dodane 02.01.2011 (N) 12:51

dlatego mam oferte z smsami zeby pozniej dzwonic bo oszczedzam ok 15 zl miesiecznie a to duzo i wystarcza zeby spokojnie dzwonic.

Dodane 02.01.2011 (N) 12:53

Folusek dobrze zrobiles. Ja rowniez zmienilem z orange-mialem umowe. Zmienilem i nie zaluje.

Dodane 02.01.2011 (N) 12:56

Zaluje ze sie z orange zwiazalem na 3 lata

No ale pewnie miałeś lepsze ceny albo lepszy telefon. Coś za coś, dziś też jest wybór od 12 do 36 miesięcy i to w prawie każdej sieci.

Powiem ci na odwrót. Z której sieci nie korzystać. NIE BIERZ ERY! !!

Tu sie z toba zgodze. Co ma era do androida ?

Dodane 05.01.2011 (Śr) 22:04

Nie mialem ani lepszego telefonu ani cen. 80 gr za min i 20 gr sms to napewno super oferta + motorola w208 i jeszcze 3-letnia umowa.