Która tabela odpowiada za rejestrację?

Tak jak w temacie. Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników. Która tabela w bazie danych odpowiada za rejestrację.

Zainstalowałem forum na nowo ponieważ nie dało się updatować starego.

No i teraz chcę korzystać z zabezpieczenia antybotowego jakim jest pytanie. Wcześniej nie było takiej opcji. Ustawiam w PA wszystko daję zapisz.

Zmieniłem config.php tak żeby komunikował się ze starą bazą danych i wszystko ładnie działa póki co poza rejestracją.

Zamiast pytania pojawia się:

Żeby zapobiec automatycznym rejestracjom, forum wymaga wpisania kodu potwierdzającego. Kod jest pokazywany na obrazku poniżej. Jeśli nie możesz go przeczytać, to skontaktuj się z %sadministratorem forum%s.

Gdy wpisuję odpowiedź na moje pytanie to wyskakuje:

Podałeś/aś nieprawidłową odpowiedź na pytanie.

Jak na starej bazie danych odpalić nowe forum tak, żeby działo pytanie? No chyba, że da się zrobić i obrazek i pytanie.

Mogę skopiować nową strukturę tabel utworzoną przy instalacji ale nie wiem która odpowiada za ten błąd.

A nie można napisać najpierw na czym stoi to forum ? Bo wróżką nikt nie jest tutaj na forum. Po tym będzie można coś zacząć myśleć :P.

A na czym ma stać forum phpbb3?

Na serwerze z bazą danych mysql.

Rozwiązane.

Na przyszłość gdyby ktoś miał podobny problem.

Należy skonfigurować pytanie i zaraz po tym wyczyścić cache forum. #-o

Synu a skąd mozilla007 mial wiedziec ze korzystasz z phpbb3 ?? Nie podales tego w poscie . a tak poza tym z formularza rejestracyjnego usun weryfikacje i nie wyzywaj sie na innych ze nie umiesz czegos zrobic . Lub wklej register.php (zawartosc) tutaj to pomyslimy :wink:

No i widać że student informatyki :P. No teraz to już można coś zdziałać.

Prawdopodobnie za błąd odpowiada tabela

phpbb_users

Mogła się zmienić struktura tabeli, w końcu zapytanie miało być do starej tabeli. Raczej szukał bym błędu w pliku ucp.php, znajduje się w ‘language/pl’ lub w pliku tpl_prosilver_ucp_register.html.php w katalogu ‘cache’. Takie jest pierwsze moje spostrzeżenie patrząc po plikach.

'CONFIRM_EXPLAIN' => Żeby zapobiec automatycznym rejestracjom, forum wymaga wpisania kodu potwierdzającego. Kod jest pokazywany na obrazku poniżej. Jeśli nie możesz go przeczytać, to skontaktuj się z %sadministratorem forum%s.',