Która taryfa będzie korzystniejsza?

Witam.

Obecnie korzystam z plusa na kartę. Zależy mi jednak na tym aby konto po doładowaniu było ważne przez rok. Zastanawiam się nad uruchomieniem takiej opcji w Plusie lub przeniesieniem numeru do Play w taryfie rok ważności konta.

Która opcja byłaby korzystniejsza?

ps. Do tej pory korzystalem z niejakiej Easy Gadki. Czy po uruchomieniu roku ważności w plusie nadal będę mógł korzystać z easy gadki? I czy jest odpowiednik takiej easy gadki w Playu na kartę?

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

Ja korzystam z taryfy “rok ważności konta” w Play i jestem zadowolony. Ładuję konto raz na miesiąc za 10zł i kupuje pakiet nielimitowanych sms do wszystkich sieci.

 

Co do odpowiedników pakietów zobacz tu:

 

http://www.play.pl/pomoc/uslugi/kody/karta/

 

na dole sobie rozwiń pakiety :wink:

A co to jest ta Easy Gadka i ile to kosztuje?

Ja korzystam z Virgin Mobile. Każde doładowanie przedłuża Ci ważność konta o rok. Masz 19 gr za minutę do wszystkich sieci, 6 gr za sms do wszystkich sieci. Ponadto przez cały okres ważności konta masz za darmo internet 32 kb/s. Prędkość nie jest zbyt duża ale mi wystarcza do pisania na GG, które mam cały czas włączone. Oprócz tego przeglądam różne strony, tylko chwilkę czekam na załadowanie. Wiadomości przez Facebookowy Messenger też napiszesz. U mnie to jest nawet wystarczające do GPSa. Jednak to nie wszystko, bo jeśli zarejestrujesz numer na stronie Virgin, dołączając do Klubu Virgin, to przy każdym doładowaniu dostaniesz bonus 50%, a doładowując za 10 zł i więcej dostajesz też pakiet 100 MB internetu o pełnej prędkości, więc nie opłaca się doładowywać za więcej niż 10 zł. Od wczoraj również jest dostępna nowa promocja, wystarczy wysłać sms pod numer 4677 o treści 2014 i dostajemy 2014 minut do Play i Virgin Mobile do końca czerwca za darmo. Nawet ten sms jest darmowy. Od wczoraj również operator rozdaje 1000 starterów, które mają na koncie 8 zł, wystarczy wypełnić formularz, ale trzeba się śpieszyć, bo to ograniczona pula. Virgin Mobile korzysta z nadajników Play i jako roaming również również Orange. Od roku korzystam z oferty tego operatora i jestem zadowolony. Dodam jeszcze, że jeśli ktoś ma darmowe smsy, bądź minuty do Play to również ma za darmo do Virgin Mobile.

Play ma dwie taryfy prepaidowe z roczną ważnością konta:

 

Play Fresh: Darmowe rozmowy i smsy do Play :

-Konto jest ważne rok po doładowaniu

-W zależności od kwoty doładowania: 30zł daje Ci 30 dni darmowych rozmów i smsów do sieci Play, pozostałe 30zł możesz wykorzystać na pozostałe połączenia, 50zł daje to samo z ważnością bonusu na 50 dni.

 

Korzystałem z tej oferty do stycznia tego roku.

 

Nie jest ta oferta dostępna na stronie play.pl ale myślę że nadal da się do niej migrować przy użyciu kodu USSD. Są one dostępne na forum play.pl

 

Druga oferta to wspomniana przez Ciebie Play na kartę rok ważności.

http://www.play.pl/oferta/play-karta/play-na-karte/play-na-karte-rok-waznosci/

 

Z tych dwóch ofert bardziej opłaca się ta pierwsza oferta.

Martin ten Play Fresh byłoby dobrą opcją ale wydaje mi się że opcja fresh została już wycofana.

Pod tym linkiem masz temat na forum playa poświęcony ofertom z roczną ważnością konta. Także spis kodów USSD oferujących opcję migracji na daną taryfę.

 

http://forumplay.pl/showthread.php/6765-FAQ-Taryfy-play-fresh-z-roczn%C4%85-wa%C5%BCno%C5%9Bci%C4%85-konta

Jak rozumiem w Virgin Mobile jest za mało profitów?  :smiley:

Virgin jest dla osób, które dzwonią mało  i po różnych sieciach, jak ktoś dużo gada np. w Play to lepiej wziąć Fresha albo 0zł do wszystkich w Play niż Virgin, który nie ma pakietów minut i sms wewnątrz sieci. 

 

Też mam Virgina paru miesięcy i jestem bardzo zadowolony, bonus 50% na konto główne, darmowy internet i tanie minuty i sms. Do tego jak coś się dzieje to można zadzwonić do CMOKu i mieć pewność, że coś się załatwi i nie zostanie spławionym.

michałł,  nie napisałeś jaki jest Twój profil korzystania z telefonu (ile minut/smsów do jakich sieci oraz ilość MB). 

Co do Easy Gadki, to usługa po zmianie taryfy, zostanie zdezaktywowana. Usługi i pakiety w taryfie “Więcej przez rok” znajdziesz tutaj.