Która Vista ma najmniejsze wymagania

No … jak w temacie…

Która wersja Visty ma najmniejsze wymagania ? Która najmniej zżera pamięci i procesora ? Hm ? Bo niby na pudełku od każdej wersji pisze to samo… wszędzie te same wymagania… ale każda z wersji ma coś innego… jest uboższa albo bardziej bogata to wątpię że… wymagania pozostają nie zmienione…

Vista Starter :mrgreen:

A tak na poważnie to chyba Basic bo nie ma Aero :smiley:

Pozdro :stuck_out_tongue:

Wymagania każdej wersji Visty są takie same.

Istotą lepszego bądź gorszego działania każdej z wersji jest włączenie bądź wyłączenie usług zżerających pamięć operacyjną.

Zoptymalizować system Vista można np. za pomocą:

http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html

Nieprawdą jest, że Viście Basic, nie ma Aero. Aero jest i można odblokować je przez edycję rejestru systemowego, tyle tylko, że wtedy chyba taka Vista traci swoją oryginalność i może być uznana za piracką, aczkolwiek nie jestem tego aspektu pewien.

Używałem kiedyś Starter Edition i nie zauważyłem żadnej różnicy w porównaniu do Ultimate… denerwujące w starter jest to, że mozna uruchomić tylko 3 aplikacje na raz…

Jak będę miał czas to napisze How To na maxymalne przyspieszenie Visty. :stuck_out_tongue:

Aha… czyli chyba zostane jeszcze przy ultimate i poczekam na How To :). Mowie… moze Home Premium ma ciut lżejsze wymagania na moja ramowke ( 512 ) to instalne… ale jak nie to chyba sie wstrzymam

Niedawno w aktualnościach było jak włączyć Aero w Viscie Basic. Wystarczy zmienic jakis klucz w rejestrze

Nikt nie pyta o to :slight_smile: Tylko pytanie jest związane z wymaganiami…