Która Vista ma najmniejsze wymagania

(Wujek 15) #1

No .. jak w temacie..

Która wersja Visty ma najmniejsze wymagania ? Która najmniej zżera pamięci i procesora ? Hm ? Bo niby na pudełku od każdej wersji pisze to samo.. wszędzie te same wymagania.. ale każda z wersji ma coś innego.. jest uboższa albo bardziej bogata to wątpię że.. wymagania pozostają nie zmienione..

(Craker92) #2

Vista Starter :mrgreen:

A tak na poważnie to chyba Basic bo nie ma Aero :smiley:

Pozdro :stuck_out_tongue:

(Leszek Glinowiecki) #3

Wymagania każdej wersji Visty są takie same.

Istotą lepszego bądź gorszego działania każdej z wersji jest włączenie bądź wyłączenie usług zżerających pamięć operacyjną.

Zoptymalizować system Vista można np. za pomocą:

http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html

Nieprawdą jest, że Viście Basic, nie ma Aero. Aero jest i można odblokować je przez edycję rejestru systemowego, tyle tylko, że wtedy chyba taka Vista traci swoją oryginalność i może być uznana za piracką, aczkolwiek nie jestem tego aspektu pewien.

(Witam200) #4

Używałem kiedyś Starter Edition i nie zauważyłem żadnej różnicy w porównaniu do Ultimate.. denerwujące w starter jest to, że mozna uruchomić tylko 3 aplikacje na raz..

Jak będę miał czas to napisze How To na maxymalne przyspieszenie Visty. :stuck_out_tongue:

(Wujek 15) #5

Aha.. czyli chyba zostane jeszcze przy ultimate i poczekam na How To :). Mowie.. moze Home Premium ma ciut lżejsze wymagania na moja ramowke ( 512 ) to instalne.. ale jak nie to chyba sie wstrzymam

(Kazio1987r) #6

Niedawno w aktualnościach było jak włączyć Aero w Viscie Basic. Wystarczy zmienic jakis klucz w rejestrze

(Wujek 15) #7

Nikt nie pyta o to :slight_smile: Tylko pytanie jest związane z wymaganiami...