Która wersja najlepsza dla mnie?

Witam!

Właśnie skończyła mi się próbna licencja 7 z M$ i szczerze byłem bardzo zadowolony z pracy na moim PC.

Mam zamiar kupić oryginalny system ale nie wiem jaką wersje: Home Premium, Home Basic, Professional, Ultimate czy Starter? aha! bo apomniałbym x86 czy x64??

Aha! chodzi też o to aby system nie pożerał FPS w CS’ie jak wersja Ultimate (straszny spadek fpsów miałem) bo komputer głownie do muzyki, internetu i counter strike.

Specyfikacja mojego komputera:

Płyta Głowna: ASRock 775Dual-VSTA

Procesor: Pentium 4 3000 MHz (2 procesory logiczne)

Pamięć: 2GB DDR II 667

Grafika: Ge Force 7600GS 256/128 DDR2

I chodzi mi o to jaka wersja systemu będzie najbardziej odpowiednia pod mojego blaszaka do internetu, filmów, muzyki i CS’a

Home Premium, albo Basic Ci wystarczy i x86.

Home premium i bedzie OK

HP lub Profesional x86. Wystarczy w zupełności.

Ja również polecam wersje Home Premium, ale licencje BOX (tam są dwie płyty x86 i x64).

Ten twój p4 to 64 bitowy? Jak tak to bierz x64.

Najlepiej wziąć BOX - wtedy są dwie wersje. W tej chwili 64 bity tylko dla osób które mają od 4 GB w zwyż, ale z czasem będzie coraz lepiej i coraz więcej aplikacji na taką architekturę - a można się spodziewać, że Windows 8 nie będzie udanym systemem, więc dopiero na następną trzeba będzie poczekać:D.

Nie zastanawiaj się i bierz HP.

Nie sądzę, aby pchanie się na ten procesor z 64bitowym systemem przy tej ilości pamięci RAM miało większy sens. Różnicy wydajności i tak nie zauważy.

Coś długo nie ma tych aplikacji. Obawiam się, że do póki nie pojawią się wyłącznie systemy 64bitowe, tak i 64bitowe aplikacje będą się wolno rozwijały. Nie jestem fanboyem Windows/Linux/OSX, ale to zapewne dzięki Viście 2GB Ramu są standardem na dzisiaj.

Ja polecam Pro bo niewiwadomo co ci sie kiedys przyda :wink: Ja mam Ultimate i jest dobrze bo mam XP Mode i duzo wiecej

Bier Pro :lol:

Hmm…ja również mam Ultimate, ale myślę, że wuuhacz lepiej wie do czego komputer używa. Ja nie wiem jakiej funkcjonalności będę potrzebował, dlatego wziąłem Ultimate. Generalnie z tego co powiedział to wystarczy Home Premium - może jeszcze zdecydować porównując wersje:

http://windows7.pl/polecamy/porownanie- … ows-7.html

Oczywiście jak wyżej napisałem polecam wersję BOX która zawiera system zarówno 32 jak i 64 bitowy system.

A czy przypadkiem nie każda płyta Windowsa 7 ma obie wersje systemu ?

Nie, przy zakupie oem’a trzeba się zdecydować którą wersję się chce, a przy zakupie box’a są już obie architektury. Ja mam Windows 7 Ultimate BOX i mam dwie płytki (32 i 64 bity :slight_smile: )