Która wersja Visty najlepsza?

Witam!!

Mam pytanie: która wersja Windowsa Visty bedzie najlepsza do zastosowanie multimedialnego, biurowefo ( oglądanie filmów, gra w gry, słuchanie muzyki). Chciałbym także obrabiać grafikę. Zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej wersji. Czym różni się Vista Home od Visty Ultimate?? Liczę na pomoc i pozdrawiam

więc moim zdaniem dla usera domowego to zdecydowanie home premium. vista ultimate ma full zaawansowanych opcji biznesowych. wiec przy wyborze między wersjami visty zadaj sobie pytanie- czy to Ci potrzebne i czy za to więcej zapłacić :smiley:

A czy ktoś mógłby mi podać przykłady takich funkcji??

Polecam na początek, masz opisaną mniej więcej każdą edycję Visty, a niżej jest tabelka porównawcza. Myślę że to pomoże dokonać słusznego wyboru.

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=96

Vista Home Premium w wersji OEM jest najbardziej opłacalna. Wersja Ultimate ma dużo dodatków (większość zbędnych) a niektóre można zastąpić lepszymi programami :wink:

Ja do takich celów używam Premium

Home Premium. Chyba, że chcesz mieć pełny komfort (tylko, że za niemałą cenę) to radzę Ultimate.

W Ultimate możesz pobierać różne dodatki do systemu aktualizacje,zabezpieczenia i wiele więcej.

Narazie tych dodatków jest jak na lekarstwo =]

Aktualizacje? Można mieć je i w zwykłych Vistach.

Ale ja jednak jade na Ultimate i polecam ci ją jeśli masz dużo kasy :stuck_out_tongue:

Moim zdaniem Vista Home Premium. Ultimate jest zbyt “wypasiony” chociaz ma dodatki do systemu…

Stawiam Na Viste HP.

Vista Ultimate ma dużo więcej funkcji od wersji Home Basic, czy też Home Premium (bo edycja nazywana jako Home NIE ISTNIEJE!). Najważniejszą i najbardziej atrakcyjną z funkcji in Ultimate only jest szyfrowanie BitLocker, co pozwala na ukrycie nawet systemowej partycji przed intruzami. Inną funkcją są tzw. “Ultimate Extras”, ale narazie z tego, co wiem są tylko trzy dodatki i to jeden w wersji beta. Ale po jednym z newsów na portalu dobreprogramy.pl wiemy, że to niedługo się zmieni i jest to tylko chwilowy zastój. A więc odpowiadając na pytanie zawarte w tytule tematu, najlepszą wersją Visty jest Ultimate. Jak głosi informacja na pudełku, jest to najpełniejsza edycja systemu Windows.

Do tych celów najlepszą wersją Visty będzie Home Premium, nawet może Home Basic (Home Basic zawiera chyba Windows Media Player 11). No a dużym plusem Home Premium jest program Media Center. Także raczej HP.

to wielka pomyłka i kontynuacja niewypału z Windows Media Center, brak obsługi większości kart tv (zwłaszcza starszych) dyskwalifikuje go.

Ale w hp jest aero glass

Ja tam z kart TV narazie nie korzystam :stuck_out_tongue:

No i to jest własnie plus :wink:

przy compiz fusion to i tak amatorszczyzna :stuck_out_tongue:

compiz fusion przy Unreal Tournament III to tez amatorszczyzna. :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

a co to jest ? :smiley: jest jakieś demo tego ? reklamujesz coś czego faktycznie nie ma :stuck_out_tongue:

Poprzedni mój post był jajcarski: Tak się ma muj poprzedni post do twojego jak twój poprzedni do tematu :stuck_out_tongue:

zadna :slight_smile: