Która wersja Windows 7 dla małej firmy?

Mam zamiar kupić laptopa na firmę, tylko nie wiem jaka wersja Windows 7 będzie odpowiednia (pod względem legalności) - mogę używać home premium w firmie? Czy muszę kupić Professional?

Nie wiem jak z legalnością ale głównie dla firm przeznaczony jest Professional-ma większe funkcje, zależy też do czego będziesz używał kompa. Mimo wszystko polecam ultimate-dla wymagających :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja mam w domu oryginalnego professional i spełnia moje wymagania, a co do małej firmy to home premium jest wystarczający :wink:

możesz używać home premium w firmie.

Możesz spokojnie w małej, bądź większej firmie użyć systemu Windows 7 nawet w wersji Home Premium. :slight_smile:

Moim zdaniem powinieneś zainwestować w wersję Profesional - ma więcej możliwości i więcej dostępnej konfiguracji, umożliwiając sprawniejszą kontrolę nad użytkownikami i ustawieniami.

Np. u znajomego w wersji HP mieliśmy problem z wejściem w opcje group policies (gpedit.msc) z powodu braku takiej możliwości.

Ten komputer będzie dla osoby potrzebującej dostępu do internetu i wydrukowania faktury co jakiś czas więc żadne rozbudowane opcje nie będą mi potrzebne. Dzięki za odpowiedzi

Dla użytkowników - HP , dla Administratorów - Profesional.

Tak wydaje mi się najrozsądniej w tej sytuacji :slight_smile:

Więc nie musisz wywalać kasy na “wyższy” Windows. Home w zupełności Ci wystarczy.

Tak czy tak, ja polecam ultimate. Sam go aktualnie używam, polecam.

ultimate? niby po co?

do tego to Home Premium jest wystarczający…

Może to być nawet preinstalowany system na licencji OEM.

Pozdrawiam!