Którą wersję Ubuntu 9.04 pobrać?

Witam

TUTAJ sa źródła do pobrania UBUNTU 9.04. Chce pobrać, ale nie wiem które wybrać. Chcę wersję 32-bitową.

Mam procka : AMD ATHLON X25200+ 2GB RAM i grafe Gigabyte 9600.

Czy ta będzie dobra? Dodam, że chcę wersję destkop. Będę instalował przez WUBI. W tej pisze, że jest uniwersjalna.

Może być, ale to jest 32bitowa wersja, a lepsza była by 64 bitowa.

ale dlaczego lepiej 64-bit? Więcej programów wchodzi czy jak?

Wersja 64 bitowa pozwala twojemu komputerowi na większy zakres możliwości. Czyli dostanie większego kopa i będzie lepiej, szybciej i sprawniej chodził. Aczkolwiek aplikacji jest niestety mniej na wersje 64bitowe, niektóre działają a niektóre nie :stuck_out_tongue:

Instaluj 32, ze względu na architekture Twojego procesora :smiley: .

Pozdrawiam.

64 bit jest zalecane wtedy gdybyś doinstalował jeszcze 2 GB ram i miał 4 GB,wtedy jeszcze procek musi obsługiwać 64 bity

ok, pobrałem tą 32-bitową wersję- i dziś wieczorem instaluję przez WUBI. Mam nadzieje, że poprawili błędy internetu.

Czemu przez Wubi ?

Nie lepiej w sposób tradycyjny… ?

nie, wolę przez Wubi- bez dzielenia dysku itd.-to dla mnie wygodniejsze :slight_smile:

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że przez WUBI możesz się nieźle zniechęcić do Ubuntu. Na jednym komputerze miałem (nie)szczęście tego używać i co chwilę były problemy. Jak nie z uprawnieniami, to z brakiem miejsca na dysku (które było!). System świeżo zainstalowany.

Może po prostu miałem pecha, ale uprzedzam, że mogą być problemy.

@wojtas170890

Mam zupełnie inne doświadczenia z wubi. Pracowało u mnie na 100% i to dzięki niemu przesiadłam się na linuksy. Wdaje mi się, że wubi jest tak wygodnym i łatwym w użyciu narzędziem, że powinno być “zalecane” w pierwszej kolejności do nauki i poznania Ubuntu. Oczywiście problemy mogą się pojawić ale… :slight_smile:

Instalujcie wubi!! :smiley:

wubi - super zamulacz komputera, dla początkującego lepszy jest 32 bitowy