Którą wersje windowsa 7 do gier wybrać?

(Www Dumel) #1

Jak w temacie :slight_smile:

(andrzej928) #2

do gier to jest win xp jak chcesz pograć na win 7 to musisz posiadać między 2-4GB ramu ponieważ win7 po zainstalowaniu wszystkiego zużywa ok. 1Gb a co do konkretnych gier to musisz czytać na pudełku czy idzie na win 7 czy nie, bo to tylko od tego zależy no i od konfiguracji sprzętu komputerowego.

(Łukasz14) #3

dumel1995 , wybierz taką wersję, na którą Cię stać ;]

andrzej928 , gorszych bzdur nie słyszałem o.O

(Krecio23) #4

Nie ma różnicy w grach.

Wersie Windowsa 7 różnią się tylko dodatkami.

(Wojteko10) #5

Wybierz Home Premium :slight_smile:

(PWmeess) #6

A sprzedają jeszcze komputery z mniejszą ilością RAMu?

Zresztą jak chcesz grać w gry 3D to 4 GB pamięci to dzisiaj rozsądne minimum, szczególnie że pamięć jest tania.

Kup sobie Home Premium no chyba że zależy Ci na trybie XP wtedy kup Professional.

I raczej polecałbym wersje 64 bitowe tego systemu - co prawda możesz mieć problemy z niektórymi starymi grami, ale za to najnowsze tytuły śmigają aż miło, a w przyszłości nie będziesz miał problemu z dołożeniem pamięci (bo 32 bitowe systemy operacyjne obsługują tylko maks. 4 GB RAMu) - a kto wie może już w tym roku 6-8 GB RAMu stanie się standardem.

(Www Dumel) #7

Właśnie mam zamiar kupic komputer 4 gb ramu minimum i proca intel core 2 duo 2x 3.0 gh

Też myślałem nad Home premium bo nie mam zamiaru wydaważ około 1000 zł na ultimate jak Home Premium jest za 400 :slight_smile:

(CzajAn) #8

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc= ... skatid=154

Skoro porównujesz Ultimate BOX do Home Premium OEM to różnice wyjdą spore faktycznie.

Nie zmienia to podejrzeń, że niedostępne w Home Premium funkcjonalości edycji Ultimate prawdopodobnie nie będą używane, więc tak czy siak polecam Home Premium.

(somekind) #9

C2D już się chyba nie opłaca kupować, skoro w sprzedaży jest sprzęt 3 poziomy wyższy.

Mój brat sporo gra - Need for Speed, Test Drive, Call of Duty, Red Alert (wszystko w najnowszych wersjach) ma 2GB RAM, Win 7 x64 i nie narzeka, więc nie piszcie bzdur, że do gier trzeba mieć XP.

(Soren) #10

Zapominacie że autor tematu zgodnie z nową licencją oem zmuszony jest kupić wersję box jeżeli chce ją zainstalować i użytkować na własnym/kupionym przez siebie bez systemu komputerze.

(Www Dumel) #11

oczywiście że oginał kupuje bez 2 zdań :slight_smile:

(Soren) #12

Nie chodzi czy oryginał tylko o to że teoretycznie przez nową licencję jesteś zmuszony kupić box (która kosztuje grubo ponad 500zł) żeby móc legalnie sobie zainstalować na swoim własnym komputerze.

(Plgracz) #13

Już nie tragizujcie. Kupując nowy komputer można zakupić razem z nim system operacyjny w wersji OEM i nie złamie się żadnych postanowień licencyjnych.

(Łukasz14) #14

wislakKR , chyba nie czytałeś nowej zmienionej licencji OEM do Windows 7 ;]

(Plgracz) #15

Nie mogę (teoretycznie) kupić samego nośnika z licencją OEM. Natomiast nowy komputer wraz z systemem tak. Tego nawet nowa licencja NIE ZABRANIA!

(Soren) #16

Nowy komputer z preinstalowanym oem tak, osobno oem np. na allegro już nie.

(Strzala125) #17

Ja mam 2 windowsy xp na C a widows 7 na dysku E

Windows 7 Ultimate oczywiście :wink:

2 widnowsy ponieważ XP ciągle mi się psuję a wind 7 zobaczymy jeszcze dzisiaj go zainstalowałem ok 1h temu :wink:

Ja do gier wind XP a do pracy Wind 7 nie wiem czemu :?

Jeszcze się muszę przyzwyczaić do wind 7 (wyglądem fajny / wersja x32) bo jest powiem tak "obcy" ponieważ od 3,5 roku tylko XP :wink:

(toones) #18

Witam,

tak przeglądając ten temat za wiele informacji na w.w temat nie można było uzyskać co i dla czego. Proponuję autorowi tematu i nie tylko zapoznać się z artykułem http://pclab.pl/art35445.html . Każdy może sam sobie wnioski z tego wyciągnąć.

Pozdrawiam