Którą wersje windowsa 7 do gier wybrać?

Jak w temacie :slight_smile:

do gier to jest win xp jak chcesz pograć na win 7 to musisz posiadać między 2-4GB ramu ponieważ win7 po zainstalowaniu wszystkiego zużywa ok. 1Gb a co do konkretnych gier to musisz czytać na pudełku czy idzie na win 7 czy nie, bo to tylko od tego zależy no i od konfiguracji sprzętu komputerowego.

dumel1995 , wybierz taką wersję, na którą Cię stać ;]

andrzej928 , gorszych bzdur nie słyszałem o.O

Nie ma różnicy w grach.

Wersie Windowsa 7 różnią się tylko dodatkami.

Wybierz Home Premium :slight_smile:

A sprzedają jeszcze komputery z mniejszą ilością RAMu?

Zresztą jak chcesz grać w gry 3D to 4 GB pamięci to dzisiaj rozsądne minimum, szczególnie że pamięć jest tania.

Kup sobie Home Premium no chyba że zależy Ci na trybie XP wtedy kup Professional.

I raczej polecałbym wersje 64 bitowe tego systemu - co prawda możesz mieć problemy z niektórymi starymi grami, ale za to najnowsze tytuły śmigają aż miło, a w przyszłości nie będziesz miał problemu z dołożeniem pamięci (bo 32 bitowe systemy operacyjne obsługują tylko maks. 4 GB RAMu) - a kto wie może już w tym roku 6-8 GB RAMu stanie się standardem.

Właśnie mam zamiar kupic komputer 4 gb ramu minimum i proca intel core 2 duo 2x 3.0 gh

Też myślałem nad Home premium bo nie mam zamiaru wydaważ około 1000 zł na ultimate jak Home Premium jest za 400 :slight_smile:

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc= … skatid=154

Skoro porównujesz Ultimate BOX do Home Premium OEM to różnice wyjdą spore faktycznie.

Nie zmienia to podejrzeń, że niedostępne w Home Premium funkcjonalości edycji Ultimate prawdopodobnie nie będą używane, więc tak czy siak polecam Home Premium.

C2D już się chyba nie opłaca kupować, skoro w sprzedaży jest sprzęt 3 poziomy wyższy.

Mój brat sporo gra - Need for Speed, Test Drive, Call of Duty, Red Alert (wszystko w najnowszych wersjach) ma 2GB RAM, Win 7 x64 i nie narzeka, więc nie piszcie bzdur, że do gier trzeba mieć XP.

Zapominacie że autor tematu zgodnie z nową licencją oem zmuszony jest kupić wersję box jeżeli chce ją zainstalować i użytkować na własnym/kupionym przez siebie bez systemu komputerze.

oczywiście że oginał kupuje bez 2 zdań :slight_smile:

Nie chodzi czy oryginał tylko o to że teoretycznie przez nową licencję jesteś zmuszony kupić box (która kosztuje grubo ponad 500zł) żeby móc legalnie sobie zainstalować na swoim własnym komputerze.

Już nie tragizujcie. Kupując nowy komputer można zakupić razem z nim system operacyjny w wersji OEM i nie złamie się żadnych postanowień licencyjnych.

wislakKR , chyba nie czytałeś nowej zmienionej licencji OEM do Windows 7 ;]

Nie mogę (teoretycznie) kupić samego nośnika z licencją OEM. Natomiast nowy komputer wraz z systemem tak. Tego nawet nowa licencja NIE ZABRANIA!

Nowy komputer z preinstalowanym oem tak, osobno oem np. na allegro już nie.

Ja mam 2 windowsy xp na C a widows 7 na dysku E

Windows 7 Ultimate oczywiście :wink:

2 widnowsy ponieważ XP ciągle mi się psuję a wind 7 zobaczymy jeszcze dzisiaj go zainstalowałem ok 1h temu :wink:

Ja do gier wind XP a do pracy Wind 7 nie wiem czemu :?

Jeszcze się muszę przyzwyczaić do wind 7 (wyglądem fajny / wersja x32) bo jest powiem tak “obcy” ponieważ od 3,5 roku tylko XP :wink:

Witam,

tak przeglądając ten temat za wiele informacji na w.w temat nie można było uzyskać co i dla czego. Proponuję autorowi tematu i nie tylko zapoznać się z artykułem http://pclab.pl/art35445.html . Każdy może sam sobie wnioski z tego wyciągnąć.

Pozdrawiam