Którą wersje windowsa wybrać


(system) #1

Witam!

Chcem z Windowsa Xp przejść na 7. Jestem zainteresowany wersją Professiolnal. Jaka jest różnica między wersją 32 i 64- bitową?

Jaką wersje musze zakupić, żebym mogł zainstalować system na 2 komputerach?


(Pan Ziombl) #2

jeśli masz procka 32 bit to możesz wziąć tylko 32 bitową wersję.. jesli masz procka 64bit to jaką chcesz..

"chcem" ale nie muszem


(Pangrys) #3

2 pudełka z Windows 7 :stuck_out_tongue:

Wersjii Family Pack nie ma w Polsce ... :frowning:


(Kecarg14) #4

No niestety... ewentualnie jeśli chcesz kupić BOXa to możesz go zainstalować na dwóch kompach - fizycznie na obu będzie legalny.

Jeśli masz procesor 64bitowy i minimum 2 GB RAMu to polecam Ci wersje 64bitową.


(Blady2012) #5

Legalnie wersję BOX możesz zainstalować w danej chwili tylko na 1 komputerze, jeśli zaś chcesz przenieść potem licencję na inny komputer wtedy musisz usunąć ją z poprzedniego. A to co wyżej napisałeś to będzie nielegalnie


(prz3m3k84) #6

Że co? Wersja box uprawnia Cię tylko do przenoszenia między stacjami roboczymi a nie instalacji na wielu maszynach. Oczywiście nim przeniesiesz, to uprzednio musisz odinstalować system z pierwszego kompa.

Wracając do tematu... Niestety ale musisz zakupić dwie licencje. W Twoim wypadku najbardziej opłacalne będą dwie wersje Home Premium OEM. Jak podasz konfiguracje tych komputerów, to napiszę Ci czy instalować x84 czy x64.

Edit: Kolega Punisher1948 mnie trochę uprzedził:slight_smile:


(Kecarg14) #7

Spokojnie... Chodziło mi o to, że choć zgodnie z licencją będzie to nielegalne to system i tak będzie mógł normalnie aktywować na obu komputerach i normalnie będą działały. Ale oczywiście posiadanie dwóch tych samych systemów (zainstalowanych z jednego nośnika) jednocześnie na dwóch (lub więcej) komputerach jest nielegalne - niestety.


(Blady2012) #8

Jednocześnie aktywujesz system BOX tylko na jednym komputerze.


(Diilaur) #9

A jak zapytał ,,twisterec" to czym się różni wersja 32 od 64??

Bo sam jestem ciekawy


(Blady2012) #10

Wersja 32-bitowa, obsłuży ci max do 3.25 GB Ram, i obsługuje tylko aplikacje 32 bitowe, i jest przeznaczona głównie pod 32 bitowe procesory. Wersja 64 bitowa w zależności od wersji Windows obsłuży o wiele więcej niż 4 GB Ram, obsłuży aplikacje i 64-bitowe i 32-bitowe w emulacji, oraz lepiej wykorzystuje procesory 64 bitowe. Pozatym 64 bitowe są wydajniejsze, lecz pobierają też więcej zasobów komputera. Więcej możesz znaleźć na wikipedi, Google nie boli


(rgabrysiak) #11

Poczytaj:

jaka-roznica-x32-x64-t360837.html

windows-bit-bit-t359283.html