Którą z kart wybrać i więcej o 6PIN

Witam,planuję kupić kartę graficzną moim celem jest kupno Gigabyte 9600GT 512MB GDDR3 myślę,że jest to idealny wybór do funduszy którymi dysponuję.

W oko mi wpadły 2 propozycję na Allegro

http://allegro.pl/nvidia-geforce-9600gt … 84871.html

i

http://allegro.pl/gigabyte-9600gt-512mb … 09934.html

Jeśli warto z innym chłodzeniem proszę mnie poprawić,ponieważ kierowałem się cenna wysyłki i miej więcej wyglądem i sprzedawcą.

Pod jedną z tych płyt sprzedawcą napisał “POPRAWNEGO DZIAŁANIA…WYMAGA PODPIĘCIA JEDNEJ WTYCZKI ZASILAJĄCEJ 6PIN”

Szperam po internecie i zobaczyłem jak wygląda ta wtyczka,patrzę w komputerze i nie widzę tej całej wtyczki. Czy to oznacza,że muszę zmienić zasilacz czy tylko wystarczy kupić przejściówkę.

Dane techniczne:

Zasilacz: 420W Sata 3x

Procesor: Intel pentium D CPU 3.00Ghz

Ram:2gb

Twój zasilacz i tak pewnie jest do wymiany. Bo ta grafa bierze sobie, aż 95W + 130W procek to już dość sporo.

Co do wtyczki zasilającej 6pin powinna być dołączona do karty (do nowych są prawie zawsze). Zapytaj sprzedawcę czy taką wtyczkę dołącza.

Zwróciłbym uwagę na gwarancję gdyż karty te mają już swoje lata i mogą być “reanimowane” tak aby je tylko sprzedać i pozbyć się problemu. Oczywiście wcale tak nie musi być w tym wypadku.

Co do chłodzenia zaś nie wypowiadam się stanowczo bo nie wiem. Wydaje mi się tylko że chłodzenie aktywne zawsze będzie bardziej skuteczne niż pasywne. Wygląda też na to że na karcie z chłodzeniem pasywnym ktoś kiedyś montował wentylator - ślad po śrubce.

Pozdrawiam

AdamW

Dodane 25.11.2012 (N) 14:58

@CrisPl

Nawet jeśli grafika bierze 95W i 130W procek to z resztą sprzętu będzie to max 300W więc zapas mocy będzie.

Pytanie tylko jaki to zasilacz bo jeśli jakiś kiepski (np z black listy) to może być zasadna jego wymiana. Jeśli firmowy to da radę z tą grafiką.

Oczywiście nowe produkcje na tej grafice i procesorze nie będą działały w FullHD na wysokich ustawieniach

Pozdrawiam

AdamW

O przejściówce: http://forum.pclab.pl/topic/634299-Przej%C5%9Bci%C3%B3wka-6pin/

Karta z pasywnym chłodzeniem, jak w obudowie nie ma dodatkowego wiatraka, może się zbytnio nagrzewać podczas grania i zawieszać. Mam podobny model (z pasywnym chłodzeniem), to wiem. :slight_smile:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n96gmc-512h-212436/

Czyli wybieram kartę graficzną z aktywnym chłodzeniem (Czyli z wentylatorem) i dokupuję do tego przejściówkę,i od razu odkładam trochę pieniędzy na lepszy zasilacz. Dobre rozwiązanie ?

Przejściówkę już widziałem za 2zł na allegro więc nie ma większego problemu z nią.

Właśnie mi oto przecież chodzi. Taki czarny ma na lini 12v ponad połowę mniej, a z tej linii korzysta procesor i grafika. 300W to on może nie mieć.

Dużych wymagań nie mam. Mam po prostu zintegrowaną kartę graficzną i postanowiłem ją wymienić,dla mnie to ja mogę grać na najniższych ustawieniach,ale,żeby gra chodziła w miarę płynie. Oczekuję tylko tego co nie może mi zaoferować zaintegrowana karta czyli płynności :slight_smile:

Dobre rozwiązanie karta z aktywnym chłodzeniem i przejściówka. Uważaj tylko żeby Ci nie wcisnęli jakiejś “wypiekanej” karty więc koniecznie z gwarancją

Co do zasilacza to podaj typ jaki masz i wówczas będzie wiadomo czy należy go wymieniać.

W porównaniu do zintegrowanej karty to 9600GT będzie wymiatał :slight_smile:

Pozdrawiam

AdamW

Zasilacz z tego co widzę z naklejki to 3x SATA MODEL LPK2-25E

420W To myślę,że to dużo i wystarczająco dużo by mieć jeszcze zapas mocy :wink:

Akyga LPK2-25E. Najgorszy syf jaki może być.

A ty dalej nie rozumiesz ten zasilacz nie ma 420W. Bo na najważniejszej linii będzie mieć max 250W.

Zasilacz do wymiany.

Akyga jest na czarnej liście

linia +12V 17A dodając do tego jego niską sprawność to może ze 200Watt będzie na lini +12V a to trochę za mało bo odpalisz jakąś grę i będziesz miał zawieszki a w najgorszym razie pójdzie coś z dymem

Dokładnie zasilacz niestety do wymiany.

Widziałem już kilka wyjaranych płyt głównych i kart graficznych spowodowanych awarią zasilacza

Pozdrawiam

AdamW