Którą z tych 4 klawiatur wybrać?

Witam.

Mam dylemat dotyczący wyboru klawiatury.

Która z nich jest najlepsza a której lepiej nie kupić? (Klawiatura głównie do internetu)

A4-TECH KD-600L

A4-TECH KD-800L

TRACER Exclusive California TRK-405

TRACER Incudo Exclusive TRK-205

Jeśli znacie lepsze klawiatury z niskim skokiem w przedziale cenowym 30zł-60zł (najlepiej z klawiszem “Fn” lub podświetleniem ale niekoniecznie) to podajcie model.

Nie patrz na bajery typu diody, które koniec w końcu bardziej oślepiają niż podświetlają klawisze…

Jak dla mnie liczy się ergonomiczny kształt. Ważne jest umiejscowienie płytki drukowanej. Im wyżej tym lepiej bo w razie zalania to jedyna część, której po osuszeniu nie można wskrzesić :slight_smile: Tego po wyglądzie bez rozkręcania nie stwierdzisz, ale można się domyślić po tym gdzie znajdują się klawisze multimedialne.

Najważniejsze jest żeby klawiatura była sztywna. Idź do sklepu i łapiąc za któryś narożnik podnieś ją do góry i sprawdź czy się wygina. Jeśli słychać przy nowej klawiaturze, że klawisze trą o siebie to jej też zbyt długiego żywota nie wróży. Osobiście sprawdzałem Logitacha i była OK. Teraz mam z Microsoftu i już trzeci rok bez zarzutu :slight_smile: Nawet literki się nie wytarły

Tylko że ja chcę kupić przez internet… Ale skoro nie mam patrzeć na te podświetlane to mam dylemat dotyczący wyboru pomiędzy TRK-205 a TRK-405. A jaki model tego Logitacha?

Wave Keyboard :wink: ale tania to ona nie była…

Dla mnie podświetlana klawiatura to świetna sprawa. Nawet jak się pisze w miarę bezwzrokowo to sie przydaje, bo przecież cały czas rąk na klawiaturze nie masz. Jak ktoś korzysta z komputera w ciemniejszych pomieszczeniach to genialna sprawa. Fajnie, że coraz więcej klawiatur podświetlanych się pojawia. Te a-4 techa wyglądają spoko, jakoś ta firma budzi 10x większe zaufanie niz tracer. Ja do firmy kupiłem kiedyś taką:

A4 Tech A4-TECH SLIM KL-126

Pisze się na niej całkiem nieźle, podświetlenie niezłe, chociaż wiadomo, że to nie Lycosa :wink: Wytrzymała już 1,5 roku dość intensywnego użytkowania. Z tego co widziałem to klawisze się jeszcze nie ścierają. Największa jej wada to, że jest głośna. Ale jak szukasz jakiejś tańszej podświetlanej to te nowe a-4 techy mogą być fajne… tzn. gdybym ja potrzebował to bym pewnie któregoś z nich wziął. Ogólnie między a4-tech, a tracerami jest przepaść i tych drugich nawet bym nie oglądał :wink:

może

NATEC MEDUSA 2 BACKLIGHT http://natec-zone.com/KLAWIATURA_NATEC_ … 13583.html

NATEC ZANDER BACKLIGHT http://natec-zone.com/KLAWIATURA_NATEC_ … 13586.html

klawiatura podświetlana w 3 kolorach: niebieski, zielony i błękitny/morski + off (domyślnie podświetlenie jest wył. przy uruchamianiu komputera)

ma jednak 2 minusy (zależy od gustu):

  • ‘fortepianowa’ czerń na górnej powierzchni (ramka klawiatury)

  • podświetlenie zmienia się na klawiszu scroll lock (można zablokować działanie scroll lock dla systemu, np. przy użyciu programu autohotkey

Z nisko budżetowych klawiatur najlepiej wyglądają:

a4 tech => http://dlagracza.com/klawiatury/576-a4t … -g800.html

Natec => http://dlagracza.com/klawiatury/952-nat … -rx33.html

Pozdrowienia