Które aplikacje można odinstalować z telefonu ?

Chodzi o to że jak usuniesz / wyłączysz Sklep Google to aby zainstalować jakąkolwiek aplikację będziesz ją musiał pobrać z innego źródła.

Chyba że chcesz tylko korzystać z miarę odchudzonego systemu.

1 polubienie

Czyli lepiej Sklep Google Zostawić rozumiem. Ale dalej nie wiem co zrobić z tym: Usługa Wyświetlacza ? Wyłączyć czy zostawić ? i co miesiąc płacić 4.99 zł ?

A należysz do tych co rzucają wyświetlaczem ? Ja zazwyczaj wywalam wszystkie “dodatki” oferowane przez sieci - bo wrzucają bonusy niepotrzebne. Zrezygnuj z tego badziewia.

Poza tym wg. regulaminu - http://www.plus.pl/documents/16/1f4348a2-3003-4712-a2c3-d8c91e275077?title=Serwis_wyswietlacza_regulamin_uslugi.pdf tylko w skrajnych wypadkach Ci naprawią.

1 polubienie

I jeszcze tylko pytanie o tę przeglądarkę do telefonu mojego. Czy zostać przy tej Google Chrome czy zainstalować inną ? Firefox czy opera mini?
I czy warto używać na telefonie aplikacji Ccleaner ?

Zostaw sobie Chroma - bardzo ładnie działa sprężony z usługami od Google. Oczywiście masz wybór - można zamiast Chrome zainstalować Operę Mini, ale moim zdaniem to zbyteczne.

CCleaner’a nie polecam - nie potrzebujesz jego. Wystarczy że od czasu do czasu zabijesz działające aplikacje w tle.
Napisz proszę - do czego ma Ci służyc telefon - to Ci doradze jakie apki usunąć a które zostawić.

2 polubienia

Sklep Google Play zostaw jeśli nie chcesz instalować nic z innego źródła i możesz zostawić gry jak chcesz

Mój telefon ma mi służyć głównie do tego, żeby do kogoś zadzwonić i żeby do mnie ktoś zadzwonił.
Popisać z kimś smsy, mmsy. I żeby coś poczytać na internecie i np. na YouTube posłuchać muzyki, czy jakbym jechał pociągiem gdzieś daleko, to żeby sobie jakiś film włączyć albo filmik.
Byłoby miło gdybyś mi napisał tak jak mi proponujesz. Żebym miał to dobrze ustawione.
Czytałem też, że jak wyłączę usługę wyświetlacza z mojego telefonu to potem już nie mam możliwości jej ponownie uruchomić.

Spoko :slight_smile: Czyli po prostu celujesz w telefon multimedialny. Co proponuję :

Usuń :
-Plus.pl
-plusbank24
-nawigacja Plus
-Asphalt Nitro
-Audioteka
-Cinkciarz.pl
-Dragon Mania
-Excel
-Facebook
-Facebook App Menager
-Galaxy Apps (to sklep od Samsunga - szału nie ma, lepiej kupować/pobierać ze sklepu Google)
-Gmail (jeśli nie korzystasz, to usuń)
-Hangoust
-HBO GO Instalator

  • Muzodajnia
    -Muzyka Googkle PlayNawigacja Plus
    -Ochrona Internetu
    -OneDrive
    -One Note
    -Plus Mega
    -Plus Online
    -Plus Store
    -Power Point
    -Prognoza Pogody
    -Real Football
    -Samsung Push Service
    -RCPComponents
    -S Voice
    -Samsung Health
    -Samsung Internet
    -Samsung Members
    -Skype
    -Samung Themes
    -Total Wellbeing
    -Twoja Pogoda
  • Ubezpiecz
    -Word
    -Zamiana Tekstu na mowę

Zostaw:
-Internet
-Sklep Play
-Android System WebView
-Beaming Service
-Dodatek Usług Drukowania Samsung
-Dyktafon
-Dysk
-Email (jeśli nie będziesz korzystać to usuń/wyłącz)
-Filmy Google Play
-Galeria
-Google
-Google Play service for Instant
-Knox
-Mapy
-Notatki Samsung
-OM Customize
-Radio
-SIM AT
-Sklep Google PLay
-Słownik
-Udostępninie łącza
-Usługi gogle Play

Zamiennik:
-Facebook - lepiej sprawdzaj w przeglądarce. Chcesz być w kontakcie ? Skorzystaj z zamiennika Messangera - czyli Messanger Lite - prosty i nie zżera dziad pamięci
-Muzyka - użyj Foobar2000 - prosty i lekki programik
-Mapy google mają w sobie nawigację, więc nie bój żaby gdybyś jej potrzebował :slight_smile:

Wiele z powyższych aplikacji możesz usunąć lub zablokować - “wyłącz”. Nie będą się one pojawiać - zostaną ukryte w systemie. Swoją drogą - skoro Plus napierdziela do swoich komórek tyle szitu to oznacza tylko że jest szujową siecią!

2 polubienia

lordjahu dziękuje Ci bardzo za pomoc. Szkoda, że ten program foobar2000 nie jest po polsku.
Byłoby Fajniej wtedy. Jeśli chodzi o mapy googla co mają w sobie nawigacje to mogę tego używać do jazdy na rowerze ? żeby sobie ustawić, że chcę pojechać z miejscowości A do miejscowości B i tak jak w samochodzie jest “Za 5 minut skręć w prawo” to u mnie też się da tak ustawić, żeby mnie kierowało do celu i żebym się jeżdżąc na rowerze gdzieś nie pogubił ? - nie koniecznie musi mi tak mówić głosowo “za 5 minut skręć w lewo” - ale żeby dobrze mnie prowadził dokładnie do celu.
Co byś mi radził ?

Ps. Oczywiście Foobar2000 pobieram na androida tak ?

Foobar 2000 jest bardzo intuicyjny. W mig się przyzwyczaisz. Ten sam jest też na komputery i korzystam z niego już dobre kilka lat :slight_smile:

Co do map - tak możesz, ale weź pod uwagę że to wciąż darmowa nawigacja, opierająca się na zdjęciach map które nie zawsze muszą być w 100% aktualne. Da się ustawić informacje o tym jak jechać, ale na rowerze odradzam - spada przyjemność poznawania trasy - lepiej posiłkować się tylko w razie potrzeby.

Jeśli natomiast chcesz skupić się na jeździe i treningach to zainstaluj sobie jakąś zewnętrzną aplikację do treningów :slight_smile:
Foobar 2000 - sklep Google Play - wygląda tak: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foobar2000.foobar2000&hl=pl

1 polubienie

@blumberplumber taki off-top nie wiesz czemu po 2 tygodniach w “centrum aplikacji” zaproponowano mi kilka aplikacji od telefonii komórkowej?.

Pewnie są to jjakieśź propozycje od Plusa. Możer dostałeś je, bo masz u nich numer?? Ja bym się tym nie przejmował. Jakbyś chciał, to możesz zalogować się na Plus Online i tam sprawdfzić, czy nie masz jakichś usług aktywnych.

1 polubienie

lordjahu Dziękuje Ci bardzo ślicznie za pomoc.
A ewentualnie skórkę mogę też sobie pobrać na foobar2000 ?

W opcjach masz 2 wybory - biała i czarna. Możesz też wybrać dodatkowe ale wcześniej trzeba je pobrać.
Tu masz kilka - http://forum.foobar2000.com/forum/forumdisplay.php?14-Skins&s=68d6ca29078e3d724b06167b2a4abd32

1 polubienie

lordjahu Super, dziękuje Ci bardzo .
Wszystkim pozostałym również bardzo dziękuje za pomoc.

1 polubienie

Gogle chrom vs Opera MINI (60MB VS 1Mb) oszczędz ramu i bateri
Tak jak pisałem opera mini zastępuje youtube.apk może odpalać filmiki , tak samo jak soundclouds.apk odpali… A w Opera Mini tak oszczędza pakiet że … Oni to chyba zablokują tą przeglądarke w końcu te sieci telefoniczne bo to jakby nie patrzeć oszustwo na kaśe kupuje 2gb netu o to oszczęgdza pakiet zamiast 5Gb użytych mam 680mb.

To jest tak ze gogle play sklep gdy masz neta wolnego lejek to ni hu nie zobaczysz treści opisu nic i to wkur absurd nie chce pobrać aby tylko przeczytać opis lol przy 64kb/s zawsze było bład połaczenia absurd kopłem ich w dupke i od 2lat wpisuje nazwe apki w wyszukiwarke stronek jest masa do omijania (źadna kradzież i tak free tylko inne źrodlo ) np. apk4fun i od tego czasu źadnego wirusa ! I na tej predkości ze stron pobierało.
Świat mobilny- smart jest nie idealny nie dorobiony xd
Zwolnij sobie po root te 400mb bd działać supcio

Megabajty i megabity, dwa na androidzie 7 aplikacja ma rozmiar 4,72 MB i 1 MB miał instalator już starej wersji: https://ftp.opera.com/pub/opera/android/mini/5/ (ta już pewnie się nie nadaje do internetu 2017 roku).

Tak i porozwalają publiczne hotspoty wi-fi by nie wyszło że z 680 zrobi się np. 120 MB z pakietu zużyte bo w okolicy masz dużo darmowych sieci wi-fi i do muzyki / filmów są ok.

@krystian3w
chyba nigdy nie miałeś opera mini ta tel, pisze tu o gsm a nie o wifi.
Opera tak oszczędza 280mb uzyte rozmiar oryginalny 4,2gb

Miałem na starym telefonie (android 4.1.2) z ~450 MB RAM-u ale na niego już się żadna przeglądarka nie nadaje (Opera mini od kilku wersji się zawieszała i umierała w trakcie zmiany karty; nie specjalnie też mi się potem chciało pobierać dużo starszą wersje).
Szybkość transmisji też nie powalała nawet na 7,2 Mb/s było szybciej bez kompresowania niż z niską / ekstremalną kompresją.

Jakby mieli zablokować Operę Mini lub usługę kompresowania Opera Max to równie dobrze mogliby zakazać hotspotów wi-fi (wymuszenie kupna paczki internetu mobilnego z 10 GB lub więcej).

Człowieku, zainwestuj w słownik zanim zaczniesz cokolwiek pisać. A tym bardziej w tematach o których nie masz zielonego pojęcia.

Przeglądałem jeszcze swój nowy telefon i znalazłem w nim w ustawieniach -> Aplikacje -> Pokaż aplikacje systemowe takie rzeczy jak widać poniżej. Które z tych rzeczy można bezpiecznie wyłączyć i odinstalować z mojego telefonu żeby nic sobie nie popsuć, a żeby poprawić wydajność i zwolnić miejsce na telefonie ?

  1. AASAservice
  2. Adapt Sound
  3. Aktualizacje Oprogramowania
  4. Aktualizacje Zasad bezpieczeństwa
  5. Aktualizacja oprogramowania
  6. AllShare FileShare Service
  7. Android System WebView
  8. ANT + DUT
  9. ANT Radio Service
  10. ANT + Plugins Service
  11. Aplikacja MTP
  12. App Lock
  13. Application installer
  14. AppLinker
  15. AudioConnectionService
  16. AuthService
  17. Automation Test
  18. AutoPreconfig
  19. BadgeProvider
  20. BBCAgent
  21. BeaconMenager
  22. Beaming Service
  23. Bezpieczna Pamięć Masowa
  24. BluetoohTest
  25. Bląd - zajmuje 4,00KB
  26. Bookmark Provider
  27. booagent
  28. Bufor Wydruku
  29. Call Log Backup/Restore
  30. Camera Test
  31. CaptivePortalLogin
  32. CarmodeStup
  33. ChocoEUKor
  34. ClipBoardUIService
  35. ClipBoardSaveService
  36. CloudGateway
  37. CMHProvider
  38. com.android.backupconfirm
  39. com.android.carrierconfig
  40. com.android.menagedprovision
  41. com.android.providers.partnerbo…
  42. com.android.sharedstorageback…
  43. com.android.wallapapercropper
  44. com.samsung.android.app.watc…
  45. com.samsung.anroid.sm.device
  46. com.samsung.dcmservice
  47. com.samsung.faceservice
  48. com.samsung.hs20provider
  49. com.samsung.ipservice
  50. com.samsung.storyservice
    Te wszystkie aplikacje są z zieloną ikonką androida. Można je wszystkie wyłączyć ?
    Prócz tego mam jeszcze zwykłe aplikacje takie, jak: czy je też można wyłączyć ?
  51. Container Agent2
  52. CoolEUKor
  53. CSC
  54. Dodatek usług drukowania Samsung
  55. DRPaser Mode
  56. E-Mail
  57. EasySetup
  58. EmergencyProvider
  59. Edytor Zdjęć
  60. EpdgTestApp
  61. eSE UCS Plugin
  62. Etykieta
  63. Fundation
  64. French Language Pack
  65. Galaxy Apps
  66. Galeria
  67. Game Optimizing Service
  68. Game Tools
  69. GB English Language Pack
  70. GB German Language Pack DE
  71. HwModuleTest
  72. Instrukcja Obsługi
  73. Interf.sys
  74. Italian Language Pack IT
  75. IWIAN Settings
  76. KLMS Agent
  77. KNOX
  78. Knox Enrollment Service
  79. Knox SetupWizardClient
  80. KnoxAppsUpdateAgent
  81. KnoxBBCProvider
  82. KnoxFolderContainer2
  83. KnoxKeyGuard
  84. KnoxShortcuts
  85. Konto Samsung
  86. Kontrola interakcji
  87. Magazyn Telefonu
  88. Mapcon Provider
  89. Mechanizm syntezatora mowy
  90. Menadzer kart SIM
  91. Menadzer kopii zapasowych
  92. Menadzer pobierania
  93. Menu asystenta
  94. Mobile Tracker
  95. Nearby Service
  96. Notatki Samsung
  97. OMACP
  98. Odcisk Palca
  99. Pamięć kontaktów
  100. Pamięć multimediów
  101. Pamięć zewnętrzna
  102. Pamięć ustawień
  103. Perso
  104. Pęk kluczy
  105. Pisanie po ekranie
  106. Pogoda
  107. PopupuiReceiver
  108. Preconfig
  109. Prognoza Pogody
  110. Prosty Ekran Startowy TouchWiz
  111. ProxyHandler
  112. Przechwytywanie inteligentne
  113. Przeglądarka HTML
  114. RCPComponents
  115. Remote Mobile Menager
  116. ringtomebackup
  117. RooPa
  118. RoseEUKor
  119. Rozliczenia Samsung
  120. Russin Language Pack RU
  121. Samsung Cloud
    123, Samsung Galaxy
  122. Samsung Internet
  123. Samsung Members
  124. Samsung MirrorLink 1,1
  125. Samsung PaymenFramework
  126. Samsung Push Service
  127. Samsung Themes
  128. SapaMonitor
  129. SCPM Client
  130. Screen Monitor
  131. SecurityLogAgent
  132. SecVideoEngineService
  133. SEMFactoryApp
  134. Service Mode
  135. Service Mode RIL
  136. Settings Receiver
  137. SharedDeviceKeyguard
  138. SilentLogging
  139. SKMSAgentService
  140. Skype
  141. SLLibrary
  142. Słownik
  143. Słownik Użytkownika
  144. Smart Caller ID
  145. Smart Switch Agent
  146. SmartcardService
  147. Rozszeżone Funkcje
  148. Sound Alive
  149. Spanish Language Pack ES
  150. Synchronizacja Kalendarza Google
  151. Synchronizacja kontaktów Google
  152. SysScope
  153. System Android
  154. Szukacz
  155. Szybki dostęp
  156. Szybkie połączenia
  157. Tapety
  158. TouchWiz
  159. TrymerVideo
  160. TzDataBundleUpdater_M
  161. Udostępnianie Bluetooth
  162. Udostępnianie Łącza
  163. Udostępnianie przez WiFi Direct
  164. Ulubione Kontakty
  165. upday
  166. Usługa ANT+HAL
  167. USBSettings
  168. Usługa NFC
  169. Usługa Wiadomości
  170. Usługa Google Play
  171. Voice Asisstant
  172. Voice Service
  173. Voice wake-up
  174. WallpaperCompression
  175. Wi-Fi Direct
  176. Wirt. wyc.
  177. witchTV
  178. WlanTest
  179. Wybór dźwięków
  180. Wybór Tapet z obrazami na żywo
  181. Wygaszacze ze zdjęciami
  182. Zamiana tekstu na mowę
  183. Zdalne Sterowanie
  184. Zdjęcia
  185. Zegar
  186. Znajdź mój telefon

Jaką aplikację do tego celu byś mi polecił ? byłe obsługiwała język polski
Na pulpicie telefonu mam jeszcze ikonki takich aplikacji jak: Internet, E-mail, Galaxy Apps, Tańszy Prąd, Booking.com. Jak to odinstalować z pulpitu ? czy jednak te kilka rzeczy na pulpicie mam zostawić ? bo coś nie będzie przez to działać.