Które aplikacje usunąć?

Witam,

po zainstalowaniu service packów i innych aktualizacji, mój system zajął 10GB więcej niż się spodziewałem, poniżej jest lista moich programów.

Które z nich usunąć nie wszystkie są na dysku C).

apk.jpg

Dodane 01.10.2012 (Pn) 17:59

Mam zainstalowane wszystkie aktualizacje, którąś usunąć ?

Hm, odinstaluj to z czego nie korzystasz w ogóle :smiley: Zawsze można wyłączyć takie pierdoły jak plik hibernacji systemu, pousuwać stare punkty przywracania i inne śmiecie windowsowe i nie tylko :slight_smile:

Chodziło mi raczej który net framework, visual c++ i inne wyłączyć…

A to nie jest takie proste. Teoretycznie Net Framework ma kompatybilność wsteczną ale jeden program korzysta np. z Net Framework w wersji 2 inny z 3. Odinstalowanie jednego z Frameworków może, choć nie musi, spowodować problemy z aplikacją która go wymaga.

To samo tyczy się Visual C++.

Ja zostawiłbym je tak jak są. Skupiłbym się natomiast na odinstalowaniu zbędnych programów z których nie korzystasz.

Pozdrawiam

Niektóre programy wymagają zainstalowanego .Net Frameworka.

Jeżeli takich programów nie używasz to możesz odinstalować wszystkie frameworki.

Musisz to dokładnie sprawdzić przed odinstalowaniem Frameworków.

Osobiście używam czasem Paint.net’a do którego muszę mieć zainstalowanego Net Frameworka4.

Zamierzam się przerzucić na Gimpa i odinstalować Paint.net’a i Frameworka.

Staram się nie używać programów wymagających Frameworka.

A skąd wiesz że coś innego nie będzie potrzebowało Frameworka? To jest w zasadzie jak sterownik, bez nich nie ruszysz. Nawet gry tego wymagają.

@jeikobu614

Zgadzam się,że w przyszłości jakiś bardzo potrzebny program będzie wymagał Frameworka i go zainstaluję.

Takich powiązanych programów jednak unikam,więc Framework mi nie potrzebny.

Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia i nie trzeba się tym kierować.

No wiadomo. Ale potem jakiś użytkownik pójdzie za Twoim pomysłem i będzie kolejny temat na forum: “NIC MI NIE DZIAŁA! POMOCY!” :stuck_out_tongue: Także lepiej wszystkie microsoftowe bzdury zostawiać :smiley:

Moim zdaniem, niepotrzebny jest Net Framework 3.0 bo wersja 3.5 zawiera biblioteki także trzeciej wersji. Usunąłem, 3.0, bo miałem ciągle kłopoty i nieustanne aktualizacje. Naprawdę ulżyło w systemie. Frameworki są potrzebne. Windows Live też jest tego dużo, a w Operze jest klient mail.

Może trochę Ci ulży i nie będziesz musiał rezygnować z gier. The sims portable też jest, jak i innych programów, używanych co jakiś czas.

przeczyść temp np programem ccleaner oraz wyłącz hibernacje(dostaniesz tyle GB ile masz ramu), jeżeli masz co najmniej 6GB ramu to możesz też wyłączyć plik stronicowania(chyba że montujesz,renderujesz filmy albo zdjęcia tworzysz itp.)

Czy usuwać foldery $uninstall z folderu c:/windows ?

trochę zajmują, a dostałem od pewnej osoby wiadomość, że to jest bezpieczne.

To są Gigabajty. Oczywiście, że nikt łatek Windows nie będzie usuwał, bo jaki to by miało sens. Te $uninstall łatwo wychwycić, ale, żeby nie przekopywać systemu, można to zrobić programem Odkurzacz z poprzedniej wersji 12.6.0.9. Jest portable. On w modułach wykazuje wszystkie $uninstall i nie tylko. Mi po reinstalacji i aktualizacjach wyrzuciło ok. 5 GB.

Usuneło mi 2GB danych. Po przejściu z Win7 na WinXP, po formacie i zainstalowaniu wszystkich aktualizacji systemu.

A mam jeszcze jeden problem (był już wcześniej).

Nie mogę zainstalować Paint.Neta, wymaga on Net.Framework 3.5, a już go mam. Jest jakaś aktualizacja czy coś?

Dodane 02.10.2012 (Wt) 0:14

Zostawić kopię zapasową folderów $uninstall?

Kopie usuwa się, gdy wszystko dobrze działa. Aplikacje są po to, żeby z nich korzystać. Po to jest komputer. U mnie zaczęło wszystko grać w systemie, gdy zainstalowałem darmowy JetClean. Jest w nim bezpieczne czyszczenie RAM, złych i nieaktualnych ścieżek, lepiej niż ccleaner czyści rejestr. Bardzo szybki i leciutki program. Komputer przyśpieszył. Laptop też. Bywa, że usuwając jakieś programy, lecą też współdzielone biblioteki dll. Być może trzeba usunąć framework 3.5 programikiem do usuwania frameworków i ponownie zainstalować choćby z DP, żeby Paint Net hulał.

problem mógł być przez usunięcie net frameworka starszego niź 3.5 kiedy 35 jest zainstalowany(wspólne biblioteki mogło usunąć)

@libros

w nowym odkurzaczu (13)czyszczenie tych folderów już jest dodane chyba w szybkim czyszczeniu albo normalnym(nie wiem nie korzystam często nie patrze na niego)

A potem muszę instalować te frameworki od nowa czy nie ?

wystarczy zainstalować 3.5