Które chłodzenie GPU będzie wydajniejsze?

mam kartę GF7300GT od Palita, która ma takie chłodzenie:

pal7300gtagpah1.th.jpg

posiadam w domu jeszcze inne chłodzenie do karty graficznej, które kupiłem kiedyś do Radeona 9550, wygląda ono tak:

xc80alcubigqb0.th.jpg

które z nich będzie wydajniejsze? opłaca mi się zakładać tego Freezone’a? dodam, że obecnie na tym “Palitowym” chłodzeniu mam 42*C w spoczynku

42 stopnie to według mnie dobra temperatura,chłodzenie z Radeona zapewne nie będzie pasować więc najlepiej zostaw tak jak jest.Chyba,że masz jakieś kłopoty z tą karta?Zawiesza się coś innego się z nią dzieje?

ten Freezone ma regulowany rozstaw śrubek :slight_smile: więc myślę, że by pasował

a co do standardowego chłodzenia to trochę denerwuje mnie to “inteligentne” sterowanie obrotami wiatraczka, jak włączam jakąś grę to obroty idą na max (logiczne) ale po wyłączeniu gry wiatrak dalej huczy przez kilka minut

do tego jak wiatrak jest na niskich obrotach to przeskakuje na wysokie jak np. włączę sobie jakiś film lub uruchomię tv :confused:

a tego Freezone’a podpiął bym sobie pod 5V i byłby cichutki, tylko nie wiem jak wyglądałaby sprawa z temp.