Które DDRII do O/C

Witam. Na dniach stanę przed wyborem nowych pamięci DDRII. Pamięci te będą przeznaczone do O/C i platformę AMD x2. Wiem że do najlepszych należą Crucial Ballistix ale one są troszeczkę za drogę na mój budżet i wolałbym coś tańszego. Szczególnie zainteresowały mnie TE pamięci. Czytałem trochę na ich temat i wiem że potrafią one zrobić 1200CL5 (trochę nie podoba mi się to CL5). Znalazłem również informacje że są to takie same pamięci jak TE tylko z dodatkowy certyfikatem NVIDIA.

Proszę pomóżcie mnie przy wyborze, doradźcie coś, zaproponujcie. Zawsze ostatecznie można trochę dozbierać lub zapożyczyć się u rodziców. Chodzi głównie o to żeby zrobić dobry zakup a dodatkowo nie przepłacić.

A czemu na platformę AMD?

Na allegro są Transcend AxeRAM, 140 zeta za microny D9GMH to chyba nie dużo?

Na AMD dlatego że ja mam AMD. To muszą być takie pamięci na który ja zrobię te upragnione 1100-1200. Jeżeli będę czuł nie dosyt to znając mnie w niedługim czasie znów stanę przed tym samym problemem co teraz.

szukaj mushkin, G.Skill, OCZ, filtruj przez te firmy a na pewno będziesz zadowolony, z tego co słyszałem to ostatnio nawet lepiej trafić na inne pamięci niż microny bo równie dobrze się kręcą a ostatnio microny lubią się psuć i dużo pamięci idą na reklmacje

sory ale do ostrego OC, Axeram’y, Crucial’e i Goodram Pro są najlepsze na rynku :wink:

ByczY ,

jeśli masz 140zł to kup Axeram 800MhZ+ CL4 z allegro.pl

jeśli masz około 200zł to kup Crucial Ballistix 1066MhZ 2x1GB za 210zł z allegro.pl :wink:

A co powiecie na temat GoodRAM Pro 900 i jaka jest różnica w osiągach pomiędzy Axeram a Crucial Ballistix?

Mushkiny też są na micronach D9GMH, tylko nie wiem, czy wszystkie…

A goodram pro to najlepsze z najlepszych. Tylko gdzie je dostać?

No fakt dostać GoodRAM Pro w Dualu to jest problem :confused: No więc trzeba szukać czegoś innego. Więc co polecacie ?

od ostrego prędzej bym brał CellShocki PC8000 na D9GKX 1100Mhz przy CL3, 1300 na CL4

Crucial, OCZ Reaper, G.Skill, Muskin

Procesor na 3,1Ghz, raczej dużo więcej nie wyciśniesz, oc przy micronach może być przyblokowane vdimmem płyty max 2,4V (chyba ze zrobisz vmoda), microny czasem do wysokich taktowań potrzebują 2,5V+, a wyniku nie utrzymasz bo kości długo nie pociągną na 2,5V i wyżej (przyczyna częstego padania kości, podkręcający zostawiają kości na 2,5+ na co dzień),… kręcenie dla screena z super pi. Jak grasz to lepiej grafikę wymień np His 2600XT Zalman

http://www.ceneo.pl/832449

lub sprzedać obecną za 100 i będzie na 8800gs

Słuchaj potrzebuje lepszych od obecnych ponieważ na obecnych zrobienie 3.1GHz graniczyło z cudem, dodatkowo system się sypał i chodził niestabilnie. Potrzebuje pamięci które spokojnie zrobią 1100 w zakresie napięcia 2.1-2.3. Z tego co wiem gry nie potrzebują dobrych pamięci tylko dużej ilości pamięci więc na c5 można przymknąć oko. Dlatego właśnie zastanawiałem się nad OCZ SLI-Ready 1066. One mi spokojnie zrobią 1100 na CL5 przy napięciu 2.1-2.3. A tak w ogóle dlaczego proponujesz mi zmianę grafiki ?

no bo jeśli grasz w nowe gry to twoja nie jest za dobra :wink:

jaką ty masz tak w ogóle płytę główną, że chcesz pamiątki 1066MhZ??

Curciale są drogie?? (haha) Właśnie kupiłem Crucial Ballistix Tracer 2x1GB CL4 800MHz w cenie 150 zł + 5 zł przesyłka, nie wiem czy to duża różnica w porównaniu do OCZ Platinum.

O właśnie dobrze że zadałeś to pytanie bo ja zawsze zapomnę się spytać. Płyta główna jak w sygnaturce. Maksymalny dzielnik pamięci to 800 i nie wiem czy 1066 będą na niej działały jak trzeba o ile w ogóle będą działały :stuck_out_tongue:

A co do tej grafiki to ten radeon jest dużo lepszy od mojego GeForce po vmodzie np. ?

Jak chcesz ostre OC to musisz zagwarantować zaje nawiew na pamięci. Rafał dobrze mówi, ostatnio D9 padają jak muchy, więc trzeba uważać z tymi napięciami. Zastanów się nad GoodRAM Pro , potrzebują mniejszego napięcia i wyżej pójdą na pewno od Transcend.

2600XT bije na głowę 73GT , wiem co mówię bo mam obie karty.

GoodRAM Pro są już nie dostępne, a nawet jeżeli owe się znajdzie to ich cena powala z nóg. Ja na mojej płycie mam regulacje napięć w zakresie 1.8-2.3 więc ich raczej nie spalę :stuck_out_tongue:

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 10:58 został dopisany post przez ByczY

A co do karty to na razie brak budżetu :stuck_out_tongue:

200zł za goodram pro to chyba nie jest wygórowana cena? Co jakiś czas zdarzają się okazje na allegro.

Heheh wcale nie 200 tylko 220 i w górę. A dodatkowo trzeba czekać jak to ująłeś na okazję, a ja nie mam na to czasu. Znalazłem klienta na moje obecne i w tym tygodniu już je raczej weźmie.

No to bierz AxeRAM-y z allegro.

A nie lesze będą TE

Te są bardziej okrzyknięte, dodatkowo bardziej mi się podobają :stuck_out_tongue:

A co powiecie jeszcze na temat TYCH

To bierz cruciale.