Które forum najlepsze ?!

Witajcie :).

Szukam jakiegoś dobrego, bezpiecznego(nie musi być) i szybkiego forum.

Koledzy mi polecają PhpBB by Przemo no ale mi się nie podoba -.-.

Więc o to lista, i które forum najlepsze wg Was

free4web

IdealBB

Invision Power Board

MyBulletinBoard

Phorum

phpBB

phpBB by Przemo

PunBB

Quick.Forum

Simple Machines Forum

txtBB

Unclassified NewsBoard

vBulletin

Webplus

YaBB

YaBB SE

Był nie dawno taki temat…

Wybieram pomiędzy IPB, a phpBB …

IPB jest płatne, ale bardzo dobre, zaś phpBB jest najczęściej celem ‘super hakierów’ więc lepiej od razu poinstalować dodatkowe zabezpieczenia, i powiem, że nawet mod przema nie jest całkiem bezpieczny.

dla mnie njlepsze jest mybb ale nie podałeś go

phpBB, SMF (Simple Machines Forum), vBulletin

też płatne, a tu chyba chodzi o darmowe? ja polecam SMF albo phpBB2.

Mu chodzi o te:

“Mu” robi krowa :smiley: “Jemu” :wink:

A co do wyboru, to skoro posiada kasę na licencję na któryś z płatnych skryptów albo ma hosting, z którego nie wywalą go za lewy skrypt, to niech bierze IPB (choć korzystniejsza jest oferta vBulletin, gdzie płacisz raz i korzystasz z apgrejdów). :slight_smile:

A ja jednak polecam Ci phpbb by Przemo.

Na początku rzeczywiście jest nieco “odstraszający”, ale po skonfigurowaniu go pod siebie i dodaniu paru dodatków, on na prawdę staje się przyjazny.

Sam z niego korzystam i jest to bardzo dobre forum, o niebo lepsze o innych.

Jest to moje osobiste zdanie, możesz mieć inny wybór. Za przemem przemawia również to, że jest darmowy, a niedługo pojawi się modyfikacja phpbb3, co będzie na prawdę bardzo ciekawym skryptem. Nie mogę się doczekać wersji finalnej. Będzie posiadać wszystko co mają płatne skrypty typu IPB, VB, etc.

Także, zastanów się nad tym phpbb.

Ja osobiście polecam SMF (mimo , że nie mogę się do niego przyzwyczaić).

Możesz spróbować bety phpBB3 :roll: Na pewno w wersji beta nie jest super “bezpieczny” :? Demo : http://phpbb3.xnteam.pl/ według mnie wyglądem nie odbiega tak bardzo od płatnych skryptów , oczywiście zależy to też od thema itd. :smiley: