Które głośniki wybrać i kartę dżwiękową :?:

Witam

Zastanawiam się nad kupnem głośników do komputera i nie wiem który zestaw wybrać może mi pomożecie

Rozważam dwa zestawy a mianowicie Logitech Z-5500 lub Z-5450

Który zestaw wybrać :?:

chyba że są jeszcze inne propozycje :?:

z-5500 rzecz jasna.

a czemu :?:

bo ma wyższy numerek :stuck_out_tongue:

ale tylko o 50 :stuck_out_tongue: a tak na poważnie :?:

Witam!SubZero 5500 są lepsze gdyz mają ;

505 watów RMS, certyfikat THX® i zintegrowany układ sprzętowego dekodera. Wszystko to stanowi o doskonałości dźwięków płynących z głośników zestawu 5.1.

Wbudowany dekoder plus Dolby® Digital & DTS® to jedyny sposób na uzyskanie cyfrowego dźwięku 5.1 na PlayStation® 2, Xbox® i większości odtwarzaczy DVD

Membrana subwoofera o dużym skoku mocy i średnicy 25,4 cm generuje przejmująco głębokie, soczyste i wolne od zakłóceń basy

Dźwięk jak w studio nagrań (cyfrowe audio z charakterystyką 96 kHz / 24 bity)

Rewelacyjna technologia membran: głośniki satelitarne z aluminiowymi wkładkami fazowymi to dwa źródła jednego strumienia: płyną z nich koloraturowe soprany w akompaniamencie aksamitnych altów i mocnych tenorów

Prawdziwy dźwięk 5.1 muzyki, filmów i gier, a wszystko to dzięki technologii Dolby® Pro Logic II

Nie jedno, ale kilka źródeł dźwięku: możesz połączyć się jednocześnie z 6 źródłami dźwięku, takimi jak komputery, konsole do gier wideo, odtwarzacze DVD, CD i przenośne odtwarzacze muzyki

6-kanałowe wejście można użyć jako trzy osobne wejścia stereo

Cyfrowy korektor aktywnie reguluje częstotliwości w czasie rzeczywistym, dzięki czemu dźwięk jest odtwarzany wiernie i bez żadnych zakłóceń

Przemyślana konstrukcja głośników satelitarnych: osłonki z tkaniny można usunąć i uzyskać profesjonalny wygląd głośników. Obrotowe podstawki można użyć również do zawieszenia głośników na ścianie. Nawet głośnik centralny można zamontować na ścianie, powyżej lub poniżej monitora

Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania: doskonały do użytku w kinie domowym i do sterowania konsolami gier wideo

Windows lub Macintosh

Pozdrawiam Paweł2468

Tu się kolega rozpisał :stuck_out_tongue:

te watty to jak dla mnie nie najważniejsza sprawa bo mam nie duży pokój wiec i 315 też wystarczy

a certyfikat THX to model Z-5450 też posiada

Kilka słów o modelu z-5450

Wydajność

* Opatentowana, dwukomorowa konstrukcja subwoofera: dwukrotnie mocniejsze basy niż w tradycyjnych rozwiązaniach. 315 W mocy RMS zapewnia grzmiący, wolny od zniekształceń bas, który poruszy Cię do głębi.

* Dwa bezprzewodowe głośniki tylne: ciesz się cyfrowym dźwiękiem THX® 5.1 bez plątaniny kabli. Adaptacyjne przełączanie kanałów i nadmiarowe transmisje zapewniają krystalicznie czysty, bezprzewodowy dźwięk.

* Dźwięk jakości kinowej: Certyfikat THX gwarantuje realistyczny, kinowy dźwięk. Wbudowany dekoder DTS® zapewnia najwyższą jakość dźwięku dzięki obsłudze DTS® 96/24, ulepszonego formatu studyjnej jakości, który obecnie jest dostępny na wielu dyskach DVD wideo i DVD audio.

* Lepsza charakterystyka częstotliwościowa: najczystsza i najdokładniejsza reprodukcja dźwięku dzięki cyfrowemu korektorowi, który dostraja charakterystykę częstotliwościową w czasie rzeczywistym. Dekodowanie Dolby® Pro Logic® II tworzy realistyczny dźwięk surround 5.1 z dwukanałowych źródeł analogowych, takich jak muzyka stereo, filmy i gry.

* Głośniki satelitarne z kopułką fazową: zrównoważony dźwięk aluminiowego głośnika, który emituje zarówno tony wysokie, jak i średnie.

Kontrola

* Pilot bezprzewodowy: steruj siedmioma źródłami dźwięku, w tym komputerami, konsolami do gier, odtwarzaczami DVD i CD oraz przenośnymi odtwarzaczami muzyki.

* Cyfrowy panel sterowania SoundTouch™: przejmij kontrolę nad dźwiękiem dzięki bezprzewodowemu kontrolerowi, który steruje Twoim centrum rozrywki. Oglądaj i zmieniaj ustawienia efektów, reguluj głośność albo wyciszaj głośniki, dekoduj nagrania Dolby® Digital i DTS® oraz używaj pomocniczego gniazda do podłączania iPoda albo innego odtwarzacza MP3 — bez plątaniny kabli.

A czy głośnik basowy w modelu Z-5450 jest takich samych wymiarów co ten w Z-5500 :?:

Osobiście mam odpowiednik z-5450 tyle ze bez bezprzedowowych tylnych głośników i zastanawiam się jak je sprzedać i zmienić na Z-5500 ;]

Ogólnie te zestawy są praktycznie identyczne oprócz właśnie subwoofera… subwoofer w z-5500 jest o niebo lepszy ;]

Z-5500 mają większy głośnik 25cm na wierzchy z przodu obudowy i dają mocny wyrażny i szybszy bas

Te z-5450 mają mniejszy głośnik umieszczony w środku, jedyne wyjście dzwięku to bassreflex bass z niego jest mocny ale miękki… brak mu szybkich pożądnych uderzeń… nadaje się do filmów ale np muzyka szczególnie klubowa po prostu strasznie męczy słuch gdyż przy rytmicznym szybkim basie po prostu brakuje tych mocnych szybkich uderzeń basu jedyne co słychać to jedno głośne buczenie subwoofera ;D


jedyna wada z-5500 to tylko jedno wejście optyczne ;] w z-5450 są dwa ;]

A propo reszty bajerów jak sprzętowy dekoder ac3,dts, dolby pro logic 2 zamieniający 2.0 w 5.1 itp… wszystko jest takie samo w obu modelach ;] jedynie w innych opakowaniach ;] Plus z-5500 mają oczywiście dużo większą moc ;] łącznie 505w rms

Stylistycznie według mnie z-5500 jest dużo ładniejszy… ogólnie bez zastanowienia brałbym z-5500 ;]

zastanawiam się tylko z jednego powodu a mianowicie z takiego że z-5500 mają kilka negatywnych opinii na komputroniku z przegrzewaniem się i nie tylko opinie pod opisem produktu

a czy z-5500 też jest bezprzewodowy :?:

jeśli chodzi o dźwięk to ja mam w tej chwili Creativy T7900 więc nawet jak kupiłbym z-5450 to i tak będzie dużo lepiej.

Tak się zastanawiam gdzie postawić ten subwoofer z modelu z-5500 bo on jest dużyyyy :smiley:

A może mniejsze zestawy jak np. Creative G500 czy Logitech G51 co myślicie i tych :?:

z-5500 nie ma bezprzewodowych tylnych głosników to fakt o tym zapomniałem ale według mnie to plus ;] raz sie położy kable i spokój a przy bezprzewodowych pewnie są baterie itp…

Sama jakoś dzwięku w obu modelach będzie idealna z założeniem że masz jakąś pożądną kartę dzwiękową ;] tzn wystarczy nawet zwykły sb audigy oem ;]

Subwoofer od z-5500 nie jest aż tak dużo większy od tego w z-5450 ale trochę większy jest ;]

Ja swój trzymam pod telewizorem ;] a że jest to zwykły 29calowy tv to subwoofer mieści się bez problemu ;D zresztą jakiś super gigantyczny ten subwoofer nie jest.

Creative G500 jak dla mnie wyglądają beznadziejnie ;] nie wiem jak grają ale brak im głównego atutu tych logitechów tzn sprzętowego dekodera ac3,dts itp… ale fakt są o połowę tańsze ;]

Logitech g51 hmm wyglądaja trochę kosmicznie i pewnie głownie płaci się właśnie za ten kosmos a jakościowo to to samo co logitech x540 tylko o dwa razy większej mocy

A propo przegrzewania to jest to logiczne przy takim wzmacniaczu i braku chłodzenia jakimkolwiek wiatrakiem że będzie się on trochę grzał ;] mój radiatory ma w miare ciepłe, specjalnie się o nie parzyć nie da ale dodatkowy piecyk w domu jest ;] szczególnie przy moim pokoju 3x3metra ;D

Kartę mam Sound Blaster X-Fi Audio.

No dobra to teraz jest taka sprawa brać Z-5500 czy Creative GigaWorks S750 bo teraz są w podobnej cenie :smiley: Co byście wybrali

A czy ta karta posiada certyfikaty THX i dtsCreative Sound Blaster X-Fi Platinium Fatal1ty Champion Series :?: bo i kartę też by się przydało wymienić