Które pliki można usuwać, a które są potrzebne na dysku?

Każdy z nas od czasu do czasu czyści komputer z różnych “śmieci”, czy to ręcznie, czy przy użyciu programów np. CCleaner. Niedawno ręcznie usuwałem z partycji “D” jakieś pozostałości po programach i przypadkowo usunąłem dwa pliki, które były na tej partycji od zawsze, nawet jak ta partycja była czysta. Nawet nie przypominam sobie ich nazw, póki co wszystko działa jak poprzednio. Może ktoś wie, czy były one potrzebne, czy ich usunięcie ma znaczenia?

Na partycji “C” z zainstalowanym Windowsem też na dole listy są podobne pliki:

c5a921a545e4d811.jpg

Czy z tych w zielonej ramce można część usunąć, a które lepiej pozostawić?

A czy usuwając te pliki zaoszczędzisz tak dużo miejsca na dysku ?

Sam wiesz, że nie chodzi o oszczędność miejsca na dysku, a o to, czy coś jest potrzebne, czy nie, a jeśli nie, to po co trzymać “śmieci” na dysku. Jak używasz programów czyszczących, to one też usuwają pliki o rozmiarze bliskim zeru. Tak jak pisałem przypadkowo usunąłem dwa podobne pliki z dysku D, nie wiem czy miały one jakąś funkcję, czy nie, stąd moje pytania. :slight_smile:

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

szukaj człowieku szukaj!

Skąd ktoś wie jakie pliki usunąłeś? Jeżeli wsio dobrze chodzi to widać nie były takie ważne…

Wigrus pewnie masz rację, że to nic ważnego, a te pliki ma lub miał każdy, coś mam takie przeczucie #-o, że to były pliki typu ntuser. Ale jak działa i bez nich, to czort z nimi. Aha, mam Vistę, ona i tak chudzinka, wiec nie będę jej dodatkowo odchudzał. :slight_smile: