Które pliki na dysku c: są zbędne?


(Majkell17) #1

Mamy komputer, na którym mamy tylko 400 mb wolnego miejsca na partycji c: i chcielibyśmy się pozbyć zbędnych plików ale uniknąć przy tym niepotrzebnych komplikacji. Które katalogi możemy bezpiecznie usunąć?


(djkamil09061991) #2

C:\Documents and Settings\Ustawienia lokalne\Temp

C:\WINDOWS\Temp

C:\WINDOWS\Prefetch


(Daniel73 11) #3

Nieraz po odinstalowaniu programów, gier zostają jakieś foldery z plikami w "Program Filies". Można się pomęczyć i poszukać tych folderów i je usunąć.


(darek_d) #4

A może po prostu http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P ... 12322.html oraz http://www.dobreprogramy.pl/WinOptimize ... 12491.html i zobaczyć co wyjdzie?


(Daniel73 11) #5

Ten program jest dobry do czyszczenia systemu: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html


(igrek) #6

Sam z ciekawości opróżniłem te foldery i ponad 1.5gb zwolniłem


(Danielm86) #7

igrek , i usunąłem plik layout.ini? :roll:

Do czyszczenia polecam CCleaner'a, który bezpiecznie kasuje tylko niepotrzebne pliki.

Pousuwaj inne pliki językowe z programów, pliki pomocy (jeśli nie używasz), wszelkiego rodzaju readme.txt


(pawcio1212) #8

polecam odkurzacz dzięki niemu odzyskałem 3 GB wolnej przestrzeni uruchomiłem z menu odkurzacza monitor porzuconych folderów i puściłem normalne skanowanie

odkurzacz nie jest tak szybki jak ccleaner ale znajduje więcej niepotrzebnych plików


(Danielm86) #9

pawcio1212 , jak i sporo potrzebnych... Kasować z głową, a nie co program zapoda...


(igrek) #10

Nie :stuck_out_tongue: a readme to zajmuje tyle co nic wiec nie ruszam tych rzeczy :stuck_out_tongue: bo mi się nie chce poprostu


(pakeroso) #11

to jakieś konkrety może ??

Również polecam Odkurzacz - najpierw Szybie Czyszczenie Dysku, potem gruntowne skanowanie Odkurzaczem, a na końcu Monitor Porzuconych Folderów. Odkurzacz to najefektywniejszy program do usuwania zbędnych plików na dysku i odzyskiwania cennego miejsca.

Satysfakcja gwarantowana :wink:


(igrek) #12

Po odkurzaczu miałem satysfakcje jak robiłem reinstal xp :slight_smile: od tego czasu trzymam się daleko od tego narzędzia


(darek_d) #13

Dziwne, używam odkurzacza od dłuższego czasu i jeszcze się nie zdarzyło żeby usunął mi coś zbędnego.

No ale jak ktoś lubi bardzo grzebać, to wcale się nie dziwię.

Podpisuję się w 100%


(Cyba91) #14

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz1-t390938.html Dół poradnika przeznaczona jest na czyszczenie 3 programami. Do tego jak skonfigurować.


(Lost World) #15

Masz tutaj bardziej szczegółowo:


(Virtualchameleon Cc) #16

Zacznij od tego - WinDirStat. Super programik, który pokazuje obszar wykorzystania dysków, które katalogi czy pliki zajmują najwięcej miejsca. Oprócz wyżej wspomnianych miejsc do sprawdzenia, warto zaglądać do katalogów pamięci podręcznej przeglądarki. Ja czasami z Opery wywalam kilkaset MB.

Jeżeli już znajdziesz niepotrzebne katalogi/pliki, to warto też użyć program Cyber-D's Autodelete, w którym zaznaczasz znalezione newralgiczne miejsca, ustawiasz odpowiednie opcje, a później naciskasz jeden przycisk i usuwane jest wszystko z danych katalogów. Istnieje możliwość zwykłego usunięcie (chyba do Kosza?) oraz nieodwracalne zamazanie usuwanych danych, które jednak trwa dłużej od zwykłego usuwania.

Niepotrzebne są też pliki aktualizacji Windowsa, które po zainstalowaniu są przechowywane gdzieś w katalogu Windows - pełno katalogów zaczynających się od znaku dolara $ (chyba?). Można je skopiować na płyte CD/DVD i usunąć z dysku. W razie potrzeby zawsze je można z powrotem wgrać.

-- Dodane 20 cze 2010, o 11:12 --

Po użyciu programu WinDirStat znalazłem coś takiego: 1 GB log Dr Watsona

drwatsonlog.png