Które pliki odpowiadają za tworzenie tych błedów w Linux Mint 17/Firefox 37

Jakie pliki na partycji /home mogą powodować problemy z obsługą przycisku power na komputerze/klawiaturze w systemie Linux Mint 17/17.1/17.2/Linux Mint Debian Edition 2 (w LM13 działa normalnie). Chcę je skasować by system sobie utworzył je na nowo bez reinstalu całej partycji czy tworzenia nowego profilu (na nowym jest ok). Na starych plikach power button nie reaguje na wciskanie (ustawienia są ok), ale komputer słyszy komendę wciskania tego klawisza.

Jakie pliki w .mozilla mogą odpowiadać za błędy z niedziałaniem Java Script w Firefox (wersje 37 i wyżej), bo też jak wyżej utworzenie nowego profilu rozwiązuje problem, więc chce to skasować.

 

W pierwszym przypadku chcę przenieść partycję /home wraz z profilem na nowy dysk, bez tworzenia nowego profilu, w drugim przypadku nie chcę tracić historii, haseł, wtyczek na rzecz JS. W obu przypadkach problem pojawił się od którejś tam wersji Linux Mint/Firefox. W tych starszych jest ok.

Na pewno w oknach konfiguracji jest wszystko ok? Wstaw zrzutki, jeśli możesz. Przepraszam za to pytanie, ale zwyczajnie nie dowierzam, że mogą Ci się wyświetlać inne ustawienia niż w rzeczywistości.

PS: Masz lub miałeś w Firefoksie włączony dodatek NoScript?

Ta sama konfiguracja. W Linux Mint 13 działa, w LM17/LMDE2 nie działa. Na całkiem nowym profilu działa też w LM17/LMDE2 czyli coś się gryzie w plikach w /home.

Nie mam tej wtyczki, nie wiem czy miałem kiedyś. Skasowanie wtyczek nie rozwiązuje problemu. Problem się pojawił od wersji 37 (tam był cyrk, bo też nie działało automatyczne wypełnianie haseł) i nowszych (pozostał tylko ten JS).

 

Screenshot-Power Management Preferences.png

Obrazek mi nie działa.

Co do drugiej sprawy, proponuję wpisać w pasku adresu about:config, w wyszukiwarce wpisać javascript i zobaczyć, czy javascript.enabled ma wartość true.

Screenshot-Power_Management_Preferences.Ma wartość true. Gdy zainstaluję Firefox 36 lub starszą to normalnie działa bez kasowania profilu czy katalogu domowego aplikacji w /home.

 

 

Screenshot-Power Management Preferences.png