Które pliki są systemowymi?

Otóż tak jak w tytule mam pytanie gdzie na dysku C: , w jakich plikach(katalogach) znajduje sie system???

Wiem na pewno że w C:/Windows ale czy gdzieś jeszcze???

Czy gdy mając na C: windowsa XP gdy rozpoczne instalację visty to czy automatycznie xp zostanie usunięty???

Dwa systemy nie mogą istnieć na jednej partycji - tak więc jeśli chcesz zainstalować Viste zachowując XP to musisz ją zainstalować na innej partycji

Windows swoje pliki systemowe itp. ma w folderze WINDOWS, pliki zainstalowanych programów w Program Files, a katalogi użytkowników w Document and Settings.

Co do Visty to jeśli zainstalujesz ją na innej partycji niż XP to nie pogryzą się, czyli podczas startu komputera będzie możliwość wybrania systemu (XP lub Vista). Jeśli jednak zainstalujesz ją na tej partycji co XP to będziesz miał bardzo duże problemy z działaniem i uruchamianiem tych systemów.

lioton ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Chodzi mi o to czy jeśli przeniosę na drugą partycję wszystkie pliki oprócz systemu XP który mam na C:

to czy jeśli zainstaluje na niej Viste to czy automatycznie XP zostanie usunięty.?.?.?.?

Czy lepiej uaktualnić XP do Visty czy wybrać czystą instalacje???

dodam że na C: mam FAT32 a na D: NTFS. Czy mozna zmienić system plików z FAT32 na NTFS bez ich utraty???

Proszę o odpowiedzi…

Rozumiem, że chcesz zachować Xp i zainstalować Viste. W taki razie zainstaluj Viste na dysku D (czysta instalacja), a potem przenieś ważne pliki z dysku C. Wtedy będziesz miał możliwość wyboru systemu podczas startu komputera.

Właśnie nie.

Chce się pozbyć Xp i zainstalowąc Vistę bez utraty innych plików.

Czy tak się da???

Z windows 98 dało się bezproblemowo zupgradować na XP bez żadnych problemów, z zachowaniem wszystkich danych oraz ustawień, więc z XP na Vistę zapewne też się bez problemu da :slight_smile:

I własnie tu jest problem.

Otóż przy instalacji Visty pisze mi ze opcja uaktualnienia została wyłączona ponieważ

na dysku C: mam system plików FAT32 a Vista wymaga NTFS. Każe mi sformatowć dysk C: na system plików NTFS a przecież wtedy strace wszystkie pliki! !!

No i co teraz???