Które podzespoły do wymiany?

Witam. Mam pytanko. Które niżej wymienione podzespoły nadawałoby się do wymiany? ( Komputer mojego brata)

Pamięć DDR2 1024X128

Płyta Gł, AsRock P4145PE

HDD BARRACUDA 80GB 7200.7

FDD ALPS 3.5"

NAGR. LG 52X32X52

GRAF. ATI RADEON 9250 128MB128b T/D

LISTWA ZAS. ARMAC 3m FILTR BASIC

Obudowa Super Case 177BL/SIL 350W S

Ja najchetniej to bym zamienił Procek na Intel Core2Duo, grafika mobłaby zostać, nie jest mi aż tak potrzebna.

Pytam się ponieważ mój brat chce się zamienić ze mną na laptopa taki co jest poniżej i jeszcze on mi dopłaca jakieś 1000-1300zł. A ja bym chętnie coś w tym zestawie zamienił do 1300 zeta. I bym wziął jego kompa. Proszę o propozycje :slight_smile:

P.S Jeszcze jedna sprawa. Mój brat w kompie ma 6 wejść USB w tym tylko 4 działają, Czy można je jakoś naprawić ? Pozdro :slight_smile:

szczerze? zostaw listwę zasilającą i FDD… reszta do wymiany…

Aż tak jest źle??

Jest tragicznie… po 1) jak wymienisz proca na C2D to wogóle będzie mulony przez reszte innych, jak wymienisz grafe to przez proc, itd.

Ale nie chce wymieniać grafiki.

Cokolwiek wymienisz to i tak musisz wymienić zasilacz.

Zbyniek

AsRock nie ma takiej płyty jak napisałeś (Czytaj). Najbardziej zbliżona nazwą jest P4i45PE, a do niej nie wsadzisz ani C2D, ani w ogóle niczego nowego.

Podaj dokładną nazwę płyty (najlepiej wklej z Everesta).

Co do 6 portów USB, to 4 są z tyłu a 2 z przodu? Jeśli tak, to te dwa przednie mogą być nie podłączone.

Nie podałeś zasilacza (a właściwie tylko jego moc). Podaj jeszcze producenta i model.