Które RAM-y lepsze, jak dobrać RAM, żeby dobrze współgrały

Mam pytanie bo przeczytałem na forum że RAM DDR3 8gb to do gier nie za bardzo, to które DDR lepsze do gier DDR2 czy DDR3 czy jeszcze jakieś inne ramy, bo to się różni chyba tylko różnymi podłączeniami.

Najlepszy RAM to taki, który pasuje do Twojej płyty głównej.

Czyli na przykład jak sobie robię składaka to karta graficzne i ramy i płyta główna muszą mieć na przykład napisane że pracują z DDR3??

Nie, ma być płyta główna pod DDR3 (każda nowa teraz), procesor kompatybilny z tą płytą i po prostu dobra karta graficzna (ale na Boga jak zobaczysz na niej napis DDR3 czy GDDR3 to uciekaj od niej)

Czyli co ma być napisane na tej karcie graficznej np. DDR2 ? Bo DDR3 już widziałem.

Nie “ramy”, tylko “pamięć RAM”, ramy są np. rowerowe.

Nie jest ważna zgodność pamięci RAM między płytą główną a kartą graficzną.

Płyta główna powinna mieć pamięć DDR3 (wcześniejsze miały DDR2)a karta graficzna najlepiej jak będzie miała DDR5 (GDDR5)

Obecnie dobrze aby karta graficzna miała RAM DDR5. Jeśli kupujesz nową płytę główną to jak najbardziej, DDR3 jest w tej chwili standardem. W każdym opisie płyty głównej jest napisane jaką pamięć można na niej zamontować, ponadto płyty główne mają szczegółową listę modeli pamięci, z którymi producent gwarantuje bezproblemowe działanie. Nie znaczy to oczywiście, że z innymi kośćmi płyta nie będzie działać. Warto jednak tę listę przejrzeć i w razie zakupu modułów z poza listy mieć możliwość ich wypróbowania.

Dzięki już wiem czego mam szukać, czyli płyta główna DDR3 i kompatybilne do niej ramy i karta graficzna z DDR5 lub GDDR5.

Nie. Zgodne z nią pamięci RAM , ramy się nie zmieszczą. :wink:

Tak jak już wcześniej było napisane - obecnie wszystkie nowoczesne płyty pracują z DDR3.

Ważny jest też typ procesora, który można w danej płycie zamontować oraz rodzaj chipsetu - głównego układu obsługującego wszystkie podzespoły płyty głównej i bardzo wpływającego na wydajność całego zestawu.

Jeśli kupujesz teraz komputer, to napisz ile masz do wydania, a my Ci coś złożymy.

Narazie czekam na wypłatę, ale będę miał z 900zł na kompa.

Za 9 stów nie złożysz komputera ‘do gier’.

Właśnie patrzyłem na Allegro i dlatego pytałem się o te RAM-y. To narazie trochę za dużo sobie policzyłem 1200, za miech może tańsze będą.

W to wchodzi DVD, dysk 250gb, obudowa, płyta główna ASRock(DDR2 i DDR3), zasilacz 550W, Pamięć Ram 2GB x2(DDR3), proc.AMD Athlon 3x3,2ghz, k. graf. 1GB DDR5

Po co Ci płyta obsługująca stare DDR2? DDR3 są szybsze i tańsze.

Zasilacz 550W? Po co taki mocny? Jaka firma?

Jeśli karta graficzna będzie na 64bitowej szynie, to i tak nie wykorzystasz tego 1GB pamięci :slight_smile:

EasyMan ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=47420

W miarę dobry procesor jak na cenę

Płyta z socketem FM1, w przyszłości można zainwestować w procesor A8

2 GB pamięci RAM

Zintegrowana karta graficzna AMD Radeon HD6530

Dysk twardy o pojemności 500 GB

Zasilacz 350W dobrej firmy Fortron

Nagrywarka od Samsunga

Razem wychodzi 988 zł

JARObb “Jeśli karta graficzna będzie na 64bitowej szynie, to i tak nie wykorzystasz tego 1GB pamięci :)”

To na jakiej szynie ma być? Bo ta to jest to http://allegro.pl/promocja-vtx-hd4850-1 … 36923.html

i ona chyba ma 256bitów.

Minimum to 128bit, a 256bit to w dzisiejszych czasach standard.