Które słuchawki nauszne są lepsze?

Witam!! Mam zamiar kupić sobie nowe słuchawki nauszne i nie wiem które słuchawki będą lepsze do grania głównie w CS GO: SONY MDRZX110B czy Słuchawki PHILIPS SHL3060BL/00 Niebieski. Proszę o pomoc!!

A nie można było zamieścić modeli słuchawek z ew. odnośnikiem do strony producenta zamiast linków do konkretnego sklepu (ze znienawidzonymi przez ogół społeczeństwa reklamami)?

O samych słuchawkach - ‘Philips’ (od paru lat w rękach Gibsona, więc tylko napis na słuchawkach został po starym producencie) to niezmiennie przyzwoity dźwięk za rozsądną cenę. Jak większość modeli, niemal cała seria SHL jest nieco ‘przebasowana’, ale wielu ludziom to odpowiada (z pozoru ‘lepiej dają’). Serii SHL3xxx nie polecam z uwagi na jakość plastików. Już lepiej coś z SHL5xxx - nie trzeszczy, nie pęka i nie wygląda jak produkt marki “robak w kropki”. Mam sporo słuchawek tej firmy (testowałem i miałem zniżki), zatem mam SHL5605, M1, X1 i ze dwa bezprzewodowe modele SHB - wszystko sprzed kilku lat, już zastąpione nowszymi. Sprawdzałem liczne inne douszne, nauszne i wokółuszne. Raz jeszcze powtórzę - SHL ogólnie brzmią nieźle (pasmo, zakresy - jak na tanie słuchawki 32 Ohm), ale seria 3000 ma okropny plastik i widziałem wiele zwracanych egzemplarzy, którym plastik pękał przy pałąku (nawet widziałem nowe, w pudełku - pęknięte przed otwarciem). Może po latach to poprawili, ale jednak mam uraz do niskich modeli tej firmy. Od serii SHL5xxx wzwyż mogę śmiało polecić. Będą wygodniejsze i lepiej wykonane. Dojdzie też płaski, nieplączący się przewód.

Sony - po staremu: drogo i nie zawsze różnica ceny idzie w parze z różnicą jakości. Wykonanie na pewno lepsze (materiały). Dźwięk to raczej subiektywna kwestia.
Ostatnio przymierzałem się do MDR-1000X (nausznych nie lubię - wole duże wokół ucha, nauszne wytrzymuję max przez godzinę, potem uszy bolą) z racji na aktywne tłumienie szumów, ale ostatecznie wybrałem… Bose (Sony się wyłącza, jeżeli nie gra, Bose QC35 mogą być włączone tylko do zapewnienia ciszy). Chodziło mi o cisze w biurze i w samolocie. W domu z przyzwyczajenia używam starych Philipsów i jestem zadowolony, ale to jednak X1, więc inna półka i rozmiar.
SHL5xxx mogę polecić jako kompromis rozmiarowy, ale jeżeli budżetowo celujesz w SHL3xxx, to lepiej weż te Soniacze :smiley:

2 polubienia

Jedne i drugie słuchawki, to ta sama półka jakościowa. Philipsy ciut większe membrany i większa dynamika. Nie napisałeś do czego mają służyć te słuchawki.
Brałbym Philipsa.

1 polubienie

A możesz coś doskrobać to Superlux HD681 w CS GO do 100 zł lepszych nie dostaniesz, również nadają się do muzyki filmów