Które słuchawki są lepsze? Opinie

Witam.

Stoję przed wyborem nowych słuchawek, gdyż akurat dzisiaj mi się popsuły (podejrzewam, że się spaliły).

Do tej pory miałem takie słuchawki: Philips SHS3200. Przeglądając allegro w poszukiwaniu nowych zainteresowałem się tymi: CREATIVE EP-630. No i teraz nie wiem na które się zdecydować. Moje poprzednie słuchawki bardzo dobrze się sprawiały, natomiast ze słuchawkami rodzaju jak te Creative nie miałem styczności i nigdy takowych nie używałem. Obawiam się, że takie douszne będą mi co 5 min wypadać.

Doradźcie coś. Może ktoś używa tych wymienionych.

Pozdro

Mam EP-630 i co do jakości, to nie mam zastrzeżeń. Bardzo dobrze grają, szczególnie wtedy, gdy w gre wchodzą basy, ale muzyka gitarowa też (nie jestem żadnym audiofilem). Twoje obawy dotyczące wypadania są słuszne, ale tylko w dwóch przypadkach - gdy coś jesz/żujesz lub biegniesz. Wtedy słuchawki się wysuwają i diametralnie zmienia się jakość odsłuchu. Niestety nie są to słuchawki przystosowane dla ludzi aktywnych sportowo. Irytujące, ale do przeżycia. Dla mnie ważniejsza jest jakość dźwięku i trwałość.

Po 1 te creativy wcale nie są takie dobre, a po drugie, 3/4 tych słuchawek na allegro to podróbki(przeważnie te poniżej 60zł)

Poczytaj testy słuchawek dousznych/dokanałowych

Miałeś już słuchawki dokanałowe jakimi są EP-630 ? Jak nie to lepiej sobie pożycz od kogoś i przetestuj czy Ci taki “komfort” odpowiada. Dla mnie te słuchawki są strasznie nie wygodne i co gorsza bardzo mocno przenoszą dźwięk ocierania kabla o ubrania. Ale wielu moich znajomych je sobie chwaliło więc polecam sprawdzenie ORGANOLEPTYCZNE.

Jeżeli chodzi o dokanałowe, to ja korzystałem tylko z EP-630, więc nie mam porównania, ale na pewno jestem z nich zadowolony i kupiłbym jeszcze raz.

To było pytanie do Jasia87 :smiley:

Skiknę dzisiaj do siostry i sprawdzę jak się sprawują (powinna mieć takie od Sony Ericsson’ a). Zastanawiam się jeszcze nad: Creative EP-510

Jeśli nie chcesz wydawać dużej kasy na słuchawki to polecam

-SENNHEISER CX300 (60-80zł. jeśli taniej to przeważnie podróbka)

-MEElectronics MEE M2 (Sam mam i sobie chwale. Dużo lepsze od kilku par creativów m.in. tych które wymieniliście. Słuchawki zbierają bdb opinie. podróbek na allegro trudno się dopatrzyć)

-SoundMAGIC PL12 (równie dobrze słuchawki co pozycja wyżej. W tych jest więszy bass niż w M2)

Weźmiesz jedne z tych wyżej i będziesz napewno zadowolony. Jeśli miałbyś trudności z ich znalezieniem to ten sprzedawca ma je chyba wszystkie

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13823209

No więc wziąłem od siostry te dokanałowe i muszę przyznać, że test wypadł marnie. W czasie zwykłego chodzenia było wszystko oki. Schody zaczęły się gdy musiałem przebiec przez ulicę do autobana. Gdy wsiadłem, słuchawki szczęśliwie dyndały mi między nogami a do tego zgubiłem te gumki co się na nie zakłada. Musiałem się wrócić i ich poszukać.

No więc słuchawki takiego typu niestety odpadają. W niedalekiej przyszłości planuję zakup słuchawek na bluetooth’ a a na racie wybrałem Creative EP-510. Zobaczymy jak się będą sprawować.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Pozdro

O tym właśnie pisałem wcześniej jako jeden z minusów :stuck_out_tongue:

jasiu87 kolego jeśli chcesz słuchawek do słuchania muzyki to odradzam słuchawek komputerowych typu creative bo to szmelc jednym słowem mówiąc, lepiej kup coś typu KOSS AKG SENNHEISER. Takie śmieszne grające na jednym pasmie creative itp się chowają…

równierz polecam kossy

sir_rafi ma wiele racji. Nawet budżetowe produkty tych firm są z reguły lepsze od creative. Sam posiadam słuchawki KOSS i AKG. Co prawda z Sennheiserami bywa różnie ale też są niezłe.

creative to raczej na marce jedzie , tak mi sie wydaje :wink:

Wszystkie te słuchawki są dokanałowe. Choćby miały dźwięk surround nie pasują mi i tyle. Nawet te z opaską mi nie leżą gdyż są niewygodne.

Przecież sam podałeś w 1 poście

one też są dokanałowe z tego co widze …

No tak. Nie używałem nigdy takich. Dla przetestowania wziąłem od siostry takie dokanałowe i niestety nie zdały egzaminu. Pisałem to wyżej.

Z resztą zamówiłem już Creative EP-510.

Temat do zamknięcia.