Które środowisko graficzne wybrać?

Które wybrać środowisko graficzne dla linuxa, dobrze aby było proste w obsłudze.

:arrow: KDE

http://www.eioba.pl/a77804/kde_efektown … sd_solaris

Ja polecam gnome.

Ja również gnome.

Ale ja mam dla Ciebie najlepsze rozwiązanie…

ściągnij Ubuntu ( gnome ) i Kubuntu ( KDE ) i spr. na którym lepiej Ci się pracuje…

Warto dodać , że na GNOME ( np. Ubuntu ) po mimo trochę brzydkiego wyglądu ( mi to nie przeszkadza :wink: ), są programy takie dedykowane ( jakby ) np. Gnome zazwyczaj posiada przeglądarkę internetową Mozille Firefox ( standardowo ) , a KDE jakieś Konquero…

Ja polecam KDE jest najlepsze :stuck_out_tongue:

Jak by było najlepsze to nikt by nie używał innych :stuck_out_tongue:

Poza tym:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … raficznych

ja uważam że kde 3.5 i Gnome wydajnościowo stoją podobnie, trudność użytkowania… właściwie oba są banalne… nie polecam Ci kde 4 ponieważ ono jeszcze się rozwija ;] to tylko i wyłącznie kwestia Twojego widzimisie ;]

A może mi ktoś podac link do ubuntu 8.04 kde 3.5 bo 4 mi sie nie podoba, a na google widze tylko ubuntu z kde 4.

kwiatol10 , Ubuntu 8.04 (można zamówić płytkę za free i ściągnąć :slight_smile: ) i Kde 3.5 :slight_smile:

a da się tak by było wszystko w jednym?

Prawie. Instalujesz ubuntu i wydajesz polecenie sudo apt-get install kde.

Brzydkie? Chyba masz na myśli GNOME z wersji, np. 2.14 lub samo gtk1 ale nie gtk2, które całkowicie zmieniło wygląd, brzydkie to jak dla mnie jest KDE a jaki bałagan w tym KDE fujj.

Ja może powiem tak:

GNOME - łatwe i przyjemne w obsłudze

KDE - niby łatwiejsze i niby mniej zasobożerne, sam nie zauważyłem różnicy a 4 konfiguratory graficzne do skonfigurowania jednej rzeczy to i tak za dużo jak dla mnie, szybciej i efektowniej zrobię to samo w konsoli. Bałagan w menu, po 2 a nawet więcej razy te same rzeczy w różnych grupach menu. Jak dla mnie brzydsze niż GNOME.

XFCE - podobno lekkie środowisko, no niby jest lekkie ale gdy zacząłem używać menedżera okien Fluxbox to dopiero czuć lekkość a mój komp, pomimo że ma duże zasoby, spokojnie sobie pracuje i oddycha a nie pracuje w pocie czola i sapie :slight_smile:

Chyba tyle ze środowisk graficznych, są jeszcze różnego rodzaju menedżery okien jak, np. wposmniany przeze mnie Fluxbox, IceWM, WM, FVWM, FVWM-Crystal…

Polecam sobie poczytać tą lekturkę

Pozdrawiam!

wybrałem gnome dzienki