Które wirusy usunąć?

Hej.

Chciałbym was prosić o pomoc.

Otóż mój Avast znalazł “kilka” wirusów (przynajmniej tak mi powiedział) i nie wiem które usunąć a które zostawić.

To jest lista:

Nazwa A0007662.dll Win32:Detnat-AZ[Wrm] Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa A0007664.exe Win32:Small-EHR[Trj] Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa A0007665.DLL Win32:Balacid-D-Unk Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa A0053760.EXE Win32:Detnat-AX[Wrm] Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa A0053851.DLL Win32:Balacid-D-Unk Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa A0055838.EXE Win32:Detnat-AX[Wrm] Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa A0057293.EXE Win32:Detnat-AX[Wrm] Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa A0057668.EXE Win32:Detnat-AX[Wrm] Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa A0057681.exe Win32:Spyware-gen.[Trj] Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa A0058026.EXE Win32:Detnat-AX[Wrm] Lokalizacja C:\System Volume Information_restore (itd.)

Nazwa daemon403-x86.exe Win32:Spyware-gen.[Trj] Lokalizacja C:\Documents and Settings\ARTUR\Moje Dokumenty

Nazwa DSETUP.dll Win32:Detnat-AZ[Wrm] Lokalizacja C:\DirectX9

Nazwa svchost.exe.mdmp Win32:SdBot-gen44[Trj] *Lokalizacja C:\Documents and Settings\Artur\Ustawienia Lokalne\Temp*

Nazwa svchost.exe.mdmp Win32:SdBot-gen44[Trj] *Lokalizacja C:\Documents and Settings\Artur\Ustawienia Lokalne\Temp*

Nazwa svchost.exe.mdmp Win32:SdBot-gen44[Trj] *Lokalizacja C:\Documents and Settings\Artur\Ustawienia Lokalne\Temp*

Nazwa uptade1.exe Win32:Small-EHR[Trj] Lokalizacja C:\Documents and Settings\ARTUR\Ustawienia Lokalne\Temp

Nazwa user.dmp Win32:SdBot-gen44[Trj] Lokalizacja C:\Documents and Settings\All Users.WINDOWS\Dane Aplikacji\Microsoft\Dr Watson

Trochę tego jest :lol:

Jeszcze Avast wykrył kilka podejrzanych plików, ale bez wirusów:

kernel32.dll Lokalizacja: C:\WINDOWS\system32

kernel32.dll Lokalizacja: C:\WINDOWS\system32

winsock.dll Lokalizacja: C:\WINDOWS\system32

wsock32.dll Lokalizacja: C:\WINDOWS\system32

Mam do wyboru opcje Usuń pliki, Przywróć pliki, Wydobądź pliki

Pomożecie? :slight_smile:

a po co chcesz zostawiać wirusy?

To usunąć wszystkie?

A systemowe pliki bez wirusów zostawić?

Nazwa DSETUP.dll Win32:Detnat-AZ[Wrm] Lokalizacja C:\DirectX9

Plik DirectX’a - też go usunąć?

To prawidłowe pliki , a avast tylko je sprawdzał.

Wg mnie - to nie jest szkodnik, nie wiem, dlaczego został uznany za robaka? Ale oczywiście nie mogę wykluczyć takiej molżliwości, że został zarażony…

jessi

To usunąć DSETUP.dll?

EDIT:

Kliknąłem usuń…

A i te systemowe pliki nie chcą się przywracać.

Nie wiem czemu.

Nie rozumiem: czy one też były w Kwarantannie?

Sprawdź, wg ścieżek, czy są w folderze “system32” ?

Może nie były wcale ruszane?

jessi

Tak, były w kwarantannie.

Ok, zobaczę.

EDIT:

Pliki są.

Co mam zrobić teraz z tymi w kwarantannie?

Jeśli są prawidłowe pliki w folderze “system32”, to można te z Kwarantanny usunąć.

Ale jeśli zostaną w Kwarantannie, to też nic się nie stanie, bo są jakby zamknięte w więzieniu. :slight_smile:

jessi

Nie będę ich więził :mrgreen:

Nie zasłużyły :mrgreen:

Wypuszczam je :wink: (usuwam)

Temat do zamknięcia.

I dzięki za pomoc jessica :slight_smile: