Które z dysków na moim komputerze mogą być dyskami Ubuntu?

Witam, poprzednio instalowałem sobie Ubuntu obok Windowsa na moim komputerze. Niestety instalowałem go tak jakbym miał BIOS’a a mam UEFI. Odinstalowałem więc Ubuntu programem OS-Uninstaller. Trochę dziwnie działał bo nie wykrył mojego Windows 10, wykrył tylko Ubuntu (ale może to dlatego że poprzednio musiałem w BIOS’ie zmieniać w menu bootowania Windows Boot Loader na Toshiba cośtam (nazwa dysku)). Odinstalował mi Ubuntu (chyba, bo formatowanie jakoś dziwnie szybko się zeszło, ale jak bootuję z Toshiba (nazwa dysku) to nie ma Ubuntu tylko GRUB rescue). Zrobiłem to żeby zainstalować ponownie Ubuntu. Tylko teraz mam problem, bo OS-Uninstaller sformatował tylko główny dysk Ubuntu, ale nie sformatował SWAP i innych partycji Ubuntu oraz nie połączył starych partycji Ubuntu w jedną dużą. Nie pamiętam dokładnie jakich rozmiarów były partycje Ubuntu, a na dodatek gdy jeszcze mój komputer miał tylko Windows to miał od razu dysk podzielony na chyba 3 partycje, w tym dwie ukryte (jedna recovery a druga ma jakieś 0,5 GB i nie wiem do czego służyła). Nie ruszałem ich. Teraz jak z ciekawości wszedłem w narzędzie “Zarządzanie dyskami” z Windows to zauważyłem duży bałagan. Normalnie wszystkie inne partycje niż dysk C bym połączył i sformatował, ale Windows miał 3 ważne partycje. No i nie wiem teraz które to które.

Jeszcze przy poprzedniej instalacji Ubuntu był mały problem, bo gdy skończyłem dzielić dysk i kliknąłem “Dalej” to wyskoczył błąd, coś z GRUB’em, no i musiałem stworzyć nową partycję, małą, jakieś 10 MB, może więcej.

Screen z “Zarządzanie dyskami”

EDIT: OK, już sobie z tym poradziłem, nie doczytałem poprzednio dokładnie nazw.

565b3482bbc0f_Zarzdzanie_dyskami.thumb.p

użyj jakiegoś linuxa z live cd i narzędzia gparted, zarządzanie dyskami w windows zawsze uważałem za upośledzone 

gparted masz też w Hiren’s BootCD