Które złącze jest lepsze DVI czy D-SUB

Pytanie jak w temacie.

Dokładnie chodzi o to że kiedy mam podłączony monitor do złącza DVI to automatycznie nie mogę ustawić tempa odświeżania obrazu na więcej niż 60 Hertz-ów.

Przy złączu D-SUB nie ma tego problemu :? i jak oba złącza mają się do jakości obrazu?

Przy wykorzystaniu DVI uzyskasz lepszą jakość.

D-sub, obraz przesyłany jest analogowo, DVI cyfrowo, wiadomo które lepsze… a jaki monitor próbujesz podłączyć? zakładam że LCD, więc odpowiedź brzmi, dla LCD ustawianie więcej niż 60Hz nie ma żadnego uzasadnienia dlatego domyślna jest ta wartość…

też tak myślałem :smiley: tylko wnerwia mnie te 60 Hertz-ów :? Sporo siedzę przy kompie i chce przyoszczędzić oczy :smiley: Ale skoro jest lepsza jakość obrazu to chyba skorzystam ze złącza DVI :slight_smile:

kurcze przy LCD nie potzebujesz więcej, jedynie kineskopowce potrzebują wysokich odświeżań ze względu na sposób wyświetlania obrazu, proponuję odwiedzić wikipedię i poczytać, nie ma sensu pisać czegoś co zostało już napisane.

Ponoć nie lecz u mnie przy większym odświeżaniu redukuje się reakcja matrycy.

Może niektórzy tego nie widzą, ale ja tak.

To ta sama technologia jak w TV LCD 100Hz.

Obraz zyskuje na szybkości reakcji.

Niekoniecznie , sam rodzaj złącza nie wpływa na jakość. Prawdą jest że złącze d-sub posiada podatność na zakłócenia ale gdy mamy do czynienia z dobrą kartą graficzną nie odczujemy różnicy. Ja gdy miałem do wyboru monitor ze złączem DVI i D-SUB wybrałem ten z D-SUB , ponieważ nie widziałem żadnej różnicy co do jakości obrazu , a za tą samą cenę mogłem dostać monitor o 2" większy i z fullhd