Którędy wylatuje powietrze z zasilacza 12 cm?

Witam

Zasilacz zazwyczaj (zawsze?) wyciąga gorące powietrze z obudowy (umieszczony na górze również znad procesora) i “wypluwa” tyłem, przy gnieździe.

Dziwne pytanie. Logiczne jest, że wentylator owiewa w zasilaczu jego komponenty i powietrze jest usuwane poprzez otwory w obudowie zasilacza.

 

A kto dziś takie bajki opowiada ?? Spójrz jak w większości współczesnych komputerów jest montowany zasilacz. w nowych konstrukcjach jest montowany na dole obudowy by zaciągał zimne powietrze i nie zaburzał cyrkulacji powietrza :) 

Co Ty bredzisz. Wentylatorem na dół więc jakie wyciąga powietrze.

Odyniec_Stary – pisząc o obudowie miałem na myśli obudowę kompa a nie samego zasilacza.

 

Mam kontakt tylko z kompami z zasilaczami 8 cm i tam wydmuch jest przy wiatraczku.

 

Natrafiłem na takie zdjęcie (http://www.mobil3.pl/index.php/allegro/index/gallery/id/842/image/7067/) i tutaj grill jest gdzieś nad procesorem. Gdyby z tego otworu ciepłe powietrze z zasilacza wiało do obudowy tuż nad procesor to byłoby nieciekawie.

Obudowa stary typ. Zasilacz na górze. Tak jest prawidłowo.

Zrozumiałem co miałeś na myśli. 

 

Prawda, ale przy zasilaczu montowanym na dole - ale widziałem firmowe obudowy z zasilaczem i wentylator zasilacza (12 cm) był na górze. czyli wyciągał ciepłe powietrze z obudowy?

 

I niestety, nie raz sama konstrukcja obudowy i zasilacz na dole i wentylator  zasilacza zaciągający powietrze od dołu sprawia duże problemy i zasilacz się przegrzewa i niestety trzeba go odwrócić wentylatorem do góry?

O kierunek ruchu powietrza pytałem kiedyś sprzedawcę zasilaczy na allegro i napisał, że dmucha przez gril, więc zasilacza nie kupiłem - jego strata.

W stacjonarnym sklepie komputerowym też nie wiedzieli na 100%, ale raczej przeważała opinia zgodna z moim przypuszczeniem, że zasysa przez gril. Kupiłem go i rzeczywiście tak jest. U mnie zasilacz jest poziomo u góry obudowy, więc zasysa mi powietrze znad procesora. W tej chwili przy temperaturze w mieszkaniu 23°C procesor ma 30°C, a komp pracuje bardzo cicho w porównaniu z poprzednim zasilaczem o średnicy śmigła 8 cm.