Którędy wylatuje powietrze z zasilacza 12 cm?

(Kmazur) #1

Witam

(drunkula) #2

Zasilacz zazwyczaj (zawsze?) wyciąga gorące powietrze z obudowy (umieszczony na górze również znad procesora) i "wypluwa" tyłem, przy gnieździe.

(Odyniec_Stary) #3

Dziwne pytanie. Logiczne jest, że wentylator owiewa w zasilaczu jego komponenty i powietrze jest usuwane poprzez otwory w obudowie zasilacza.

(Pangrys) #4

A kto dziś takie bajki opowiada ?? Spójrz jak w większości współczesnych komputerów jest montowany zasilacz. w nowych konstrukcjach jest montowany na dole obudowy by zaciągał zimne powietrze i nie zaburzał cyrkulacji powietrza :) 

(mrFreeze) #5

Co Ty bredzisz. Wentylatorem na dół więc jakie wyciąga powietrze.

(Kmazur) #6

Odyniec_Stary -- pisząc o obudowie miałem na myśli obudowę kompa a nie samego zasilacza.

Mam kontakt tylko z kompami z zasilaczami 8 cm i tam wydmuch jest przy wiatraczku.

Natrafiłem na takie zdjęcie (http://www.mobil3.pl/index.php/allegro/index/gallery/id/842/image/7067/) i tutaj grill jest gdzieś nad procesorem. Gdyby z tego otworu ciepłe powietrze z zasilacza wiało do obudowy tuż nad procesor to byłoby nieciekawie.

(mrFreeze) #7

Obudowa stary typ. Zasilacz na górze. Tak jest prawidłowo.

(Odyniec_Stary) #8

Zrozumiałem co miałeś na myśli. 

(JNJN) #9

Prawda, ale przy zasilaczu montowanym na dole - ale widziałem firmowe obudowy z zasilaczem i wentylator zasilacza (12 cm) był na górze. czyli wyciągał ciepłe powietrze z obudowy?

I niestety, nie raz sama konstrukcja obudowy i zasilacz na dole i wentylator  zasilacza zaciągający powietrze od dołu sprawia duże problemy i zasilacz się przegrzewa i niestety trzeba go odwrócić wentylatorem do góry?

(Kmazur) #10

O kierunek ruchu powietrza pytałem kiedyś sprzedawcę zasilaczy na allegro i napisał, że dmucha przez gril, więc zasilacza nie kupiłem - jego strata.

W stacjonarnym sklepie komputerowym też nie wiedzieli na 100%, ale raczej przeważała opinia zgodna z moim przypuszczeniem, że zasysa przez gril. Kupiłem go i rzeczywiście tak jest. U mnie zasilacz jest poziomo u góry obudowy, więc zasysa mi powietrze znad procesora. W tej chwili przy temperaturze w mieszkaniu 23°C procesor ma 30°C, a komp pracuje bardzo cicho w porównaniu z poprzednim zasilaczem o średnicy śmigła 8 cm.