Którego Windows'a wybrać na marnego kompa?

Cześć again ,

mam taki mizerny problem a raczej pytanie do doświadczonych użytkowników Okienek… Mam starego PC (AMD 1,5GHz, GeForce 4 MX440 SE , 768DDR2) i zastanawiam sie jakiego Windowsa na niego wrzucić ,żeby wycisnąć z niego maxymalną liczbe FPS w grze. Myśle poważnie nad Win 98SE lub Win XP bez żadnych SP . W jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Może ten pierwszy XP’ek na NTFS będzie szybszy od starego FAT’owskiego 98 ? :slight_smile:

Pozdrawiam

Wpierw się zastanów czy ta gra będzie działała na 98 Jeżeli tak to raczej jest stara na tyle, że na XP też będzie działała sprawnie przy tej konfiguracji.

XP :smiley:

Na ten sprzęt XP bedzie w sam raz!SP jednak radze zainstalować :slight_smile:

Gra to Wolfenstein: Enemy Territory i działa na 98 :smiley: Ogolnie to ona mi chodziła na Win XP Pro RGB i wyciskałem ~60FPS na wszystkich mapach ale spadały i jak było wiecej graczy to były dropy FPS co mnie denerwowało. Chce jakis lajtowy systemik który pozwoli wycisnać poważna liczbe FPS i żeby była ona stała na wszystkich mapkach :slight_smile:

Są pewne modyfikacje Windowsa w sieci które zabierają bardzo mało zasobów komputera (np. Windows XP Mini 2.1) ale niestety instalacja i posiadanie takiego systemu jest nielegalne. Radzę kupić XP ale z SP3.

XP albo 2000 SP4

Najlepiej wybrać linuxa :slight_smile: a co do tematu to wybierz XP

Swoją drogą - AMD 1,5GHz i DDR2 ? Co to za płyta ?

aaaa tfu , nie DDR2 tylko DDR hehe grats za spostrzegawczość :slight_smile:

może windows 95? xD

Grałem w Wolfenstein: Enemy Territory Demo na Pentium III 933 z GeForce 2 Ti i miałem 80 FPS w Windows 98 a potem z ATI Radeon 9700 na 85 fps.

Główna cecha między Windows XP a Windows 98 SE pod względem wydajności leży w obciążeniu procesora. Nowszy system obciąża CPU trzystoma wątkami a starszy tylko trzydziestoma! Warto ustawić stały plik wymiany na drugim fizycznym dysku. Stopień obciążenia procesora decyduje o ilości generowanej liczbie klatek na sekundę w grze.

System Windows 98 choć jest stary, ale ciągle jary. Wirusy teraz wolą XP. Wspomnę słynnego Blastera. Wszystkim wkoło padały komputery, programy antywirusowe były bezradne a mój Windows 98 działał bez przeszkód. :slight_smile: =D>