Którego Windowsa wybrac?

Witam ! Mam dylemat którego Windowsa wybrać ?

~ Windows 7 (32 bit, professional)

~ Windows Vista (32 bit, którą wersje?)

~ Windows XP (32 bit)

Mój sprzęcik:

Procesor: Intel Core 2 Duo E7600, Grafika: Geforce GTS250 1024mb DDR III, Ram: Kingston 2 gb, Płyta główna: Gigabyte ep43-ds3, Zasilacz: 620W Modern, Obudowa: Antec Three Hundred Dysk: 500gb

ps. jeśli wybieranie np. Windowsa 7 to dlaczego :slight_smile:

A do czego chcesz wykorzystywać komputer?

Do gier, internetu itd… Do codziennego użytku :slight_smile:

NA razie jadę na xp ze względu na to że vista to przymulacz dobrego sprzętu nie polecam instalacji tej niedorobionej wersji systemu.

Za miesiąc premiera siódemki i to ten system ma być prawdziwym następcą niedoścignionego bardzo wydajnego lecz już na dzisiejsze czasy trochę ograniczonego systemu windows xp.{(Warto zaznajomić się z artykułami o tej tematyce chociażby na tej stronie) Mówi się o 25% przyroście wydajności w stosunku do xp gdzie vista dosłownie żywi się sprzętem porażka!} Ja przesiadam się po premierze na windows 7 i radzę nie używać tych torentowych niedoróbek o nazwie pełna wersja bo to kit ze szmatławym aktywatorem i tyle.

Bądź pewien, że wszyscy odpowiedzą tak jak casmirus.

Wszyscy są pro, który używają XP i przesiądą się na Sevena.

Ja tam mam niechęć do Sevena, XP szybko się “zużywa” więc korzystam z Visty. Ona lepiej działa na moim PC.

Na taki sprzęt idealny wręcz będzie Windows 7 :slight_smile:

A nie mówiłem? :smiley:

BTW. Podobno miałeś już nigdy nie tknąć Windowsa :slight_smile: Linuxowiec od siedmiu boleści.

No takie opinie się zdarzają. Ale to zazwyczaj opinie ludzi co nabyli vistę z lapkiem i nie mają innego wyjścia jak używać tego badziewia

bo producent w kooperacji z m$ tak ot sobie zapomniał wydać stery np. do karty muzycznej w ich lapku :stuck_out_tongue:

Porażające ale czesto praktykowane przez niektóre zapyziałe firemki.

Mój laptop miał XP w standardzie :smiley:

Seven brzydko pachnie.

Ja bym poczekał na 7-kę. Jeśli musisz teraz instalować, to najlepiej Vistę (jak się nie mylę, to można gdzieś kupić z możliwością upgrade do 7… w tym wypadku poleciłbym Business, ponieważ tylko tą można upgrade’ować do 7 Pro), XP to już przeżytek.

A czy RTM to to samo co będzie w sklepach ? :slight_smile: A kiedy jest dokłada data premiery Windowsa 7 ?

RTM to to samo co będzie w sklepach.

XP - Vista muli, a 7-demka dla mnie przebajerowana (i znów + dla XP, mało bajerów, mała waga) nie potrzebuję 15GB systemu z dodatkami, z których nie korzystam.

Pozdrawiam!

Wybierz Win 7. Ja osobiście używam i twierdze że Xp przy nim wymięka. Dużo nowości, ładny design…

Idąc dalej. Windows 3.11 - mało bajerów, bardzo mała waga. Nie potrzebuję 4 GB systemu z dodatkami, z których nie korzystam.

Na ten komputer to tylko 7 lub w ostateczności Vista - XP to staroć, który choć nadaje się na stare komputery - tam faktycznie widać różnice w szybkości, to kupować go na nowy komputer to lekka przesada.

Wydaje mi się, że w tej chwili najnowszego - chyba oczywiste. Normalnie zaproponowałbym niezawodnego i sprawdzonego XP, ale to system już na tyle stary, że chyba jednak warto postawić na nowsze rozwiązania. Sam zastanawiam się nad przesiadką.

Swoją drogą aż sam nie wierzę, że przymierzam się do nowego Windowsa, ale chyba najwyższy czas :]

Wszysko ładnie pięknie seven rtm zużywa mniej więcej tyle ramu co xp około 18% z 2gb ram , procesora też nieobciąża temperaturka na procku nawet o trzy stopnie mniejsza, programy darmowe się znajdą takie jak np nero bo jest na tej stonie tylko okrojone ale nie szkodzi, jedyne co niezadziałało to net a mam speedtouch 330 na usb wina leży w sterownikch są za stare ale skąd wziąć nowsze na naecie nowszych nieznalazłem aktualnie urzywam wersji 6.22.100.1441 i niedziałają, mam nadzieje że jeszcze przed premierą seven coś sie zmieni.

Geforce gts 250 1024mb ddr3 obsługuje dx 11 ? wiem że nie ma gier pod dx 11 ale tak z ciekawosci pytam :smiley:

http://code.kliu.org/ z tej strony pobierz HashCheckInstall-2.1.11tym programem sprawdzisz sumy kontrolne iso wystarczy ppm właściwości, a tu masz sumy kontrolne http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/504 … olne_obrazów_nośników.aspx

Z tych opcji wybrałbym Windows 7. XP nie ma sensu, bo jest stary i już powoli będzie wychodzić z użycia. Vista - też nie jest to najnowszy system, a niczym nie ustępuje 7-ce (także jeśli chodzi o wydajność).