Którego z Radeonów HD6950 wybrać?

Witam, zdecydowałem się na kupno komputera. Zestaw był omówiony wcześniej na forum:

Jego parametry, to:

Obudowa: CoolerMaster Elite 330K

Płyta główna: MSI 770-C45 AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Chłodzenie procka: SilentiumPC Fortis HE1225/Zalman Performa

Procek: AMD Phenom II Quad Core X4 955 AM3 BOX

Pamięci: A-Data DDR3 6GB(3x2GB) PC1600 Gaming Series CL9

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 SLI 700W

Miałem brać taką kartę grafiki: Zotac GeForce GTX 470 AMP! Edition 1280MB

Jednak chyba zamiast tej wyżej, wybiorę Radeona HD6950 - szczególnie, że to podobny przedział cenowy, a karta już daje dużo większe możliwości. Tylko pytanie, który z modeli jest najbardziej optymalny? Pewnie też zdecyduję się na modowanie do poziomu HD6970.

A co to za różnica ? Na razie i tak są same referaty, różnią się tylko naklejką. Bierz najtańszego…

Ja bym jednak brał GTX470 ale tylko ze względu na sprzętowe PhysX i CUDA. Jednak jak bierzesz HD6950 to do tego kup 9800GTX/GTX260 i zrób CrossSLI.

Bez CUDA i PhysX da się żyć, a HD 6950 po zmodowaniu jest nieco wydajniejszy nawet od GTX480/GTX570.

Edit. Chociaż więcej niż 1100 zł bym za niego nie dał, a teraz widzę, że są droższe.

Dlatego się pytam tych co lepiej się znają, którą z tamtych kart brać. Może akurat jakaś różnica jest, nie wiem :wink: Nie chcę brać nic na ślepo, wolę wysłuchać rad na forum.

Jeszcze pytanie, czy do tego zestawu wystarczy Zasilacz 600W (np. OCZ Modxstream Pro 600W), czy juz jednak lepiej w siedemsetkę iść?

Firmie ATI udało się oszustwo :slight_smile: lub nie oszustwo tylko naciąganie klientów. Odradzam Radeony serii 6xxx. Wydajność nie zwiększyła się ani na trochę a w wielu wypadkach odpowiedniki R serii 6xxx są słabsze od odpowiedników serii 5xxx a cena radeonów serii 6xxx jako najnowszych, jest pewnie sporo wyższa niż serii 5xxx. W tej chwili zdecydowanie najlepszym wyborem są radeony serii 5xxx np R HD 5870 lub HD 5890

600W z powodzeniem wystarczy, nawet do SLI/CF.

PS. Edytowałem poprzedniego posta.

Wiadomo, że taki zestaw bierze się raz na xx lat, więc chcę możliwie najlepszy za tę kasę. Wolę się milion razy dopytać, niż potem się zastanawiać, czy mogłem coś wybrać lepiej.

darmik24 , twoja wypowiedź jest żałosna. Zmieniła się tylko numeracja, seri 58xx była hihgend’em. Seri 6 highend’em jest 69xx, i to tyle. Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj.

Test 6970/50:

http://pclab.pl/art44149.html

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/kr … ce_gtx_460

Test 6870/50(półka średnia, a równie wydajną jak 5870/50):

http://pclab.pl/art43608.html

Faktem jest, że między HD 58xx a HD 69xx jest bardzo mały przyrost wydajnościowy. Do tego te pierwsze się lepiej podkręcają.

Proces technologiczny w obu przypadkach jest taki sam, pobór energii też podobny. Na korzyść nowej serii przemawia jedynie poprawiona wydajność teselacji.

Znam temat, ale zagalopowałem się i niezbyt dokładnie to opisałem, sorry. Prawdą jest jednak, że zmieniona została nieco numeracja i łatwo się pomylić i kupić kartę nie taką, jaką się chce. Wg wydajności R 6870 odpowiada Radeonowi 5850, dlatego ja zdecydowanie kupiłbym R 5870, bo to cenowo i wydajnościowo korzystniejsza oferta. No i zgadzam się z Bart25

Czyli ostatecznie warto brać tego 6950 zamiast Zotaca Geforce GTX470, czy różnica będzie niewielka? Karta kosztuje więcej o 170 zł i szkoda byłoby przepłacać za znikomy efekt.

No wiesz niby da się ale są gry gdzie widać ogromną różnice w grafice np: Darkest of Days, Sacred 2, Mirrors Edge i wiele innych do tego NFS obsługują częściowo PhysX przykładem był SHIFT gdzie na początku HD5870 miał tą samą wydajność co GTS250. Dlatego jak bierzesz HD6950 to dokup jakąś kare NV choćby badziewnego 9600GSO. Dodatkowo AMD dostało propozycję na zaszczepienie PhysX w Radeon ale wypieli się na nVidie uzasadniając że PhysX zbyt mocno obciąża GPU.

Akurat PhysX nie odpowiada za grafikę, tylko - jak sama nazwa wskazuje - za fizykę.

Mam Radeona i nie napotykam problemów związanych z brakiem PhysX. W Mirror’s Edge jedynie musiałem wyłączyć tę technologię, aby płynnie pograć. :wink:

Trudno powiedzieć jeśli chodzi o kartę. GTX 470 z dobrym chłodzeniem podkręca się całkiem nieźle, więc jeśli będziesz podkręcał, to jednak bym się przychylał w stronę GTX 470.

Zwłaszcza, że jest znacząco tańszy.

Ostatecznie wziąłem tego Radka 6950. Może jeden bajer mniej, ale karta chyba ogólnie lepsza i ma większy potencjał związany z tym modowaniem.