Który alkomat z allegro wybrać?


(Ozzy666) #1

Zastanawiam się nad kupnem alkomatu, przeglądałem ofertę na allegro i wybrałem kilka:

http://allegro.pl/alkomat-cyfrowy-lcd-u ... 51540.html

http://allegro.pl/alkomat-cyfrowy-2x-lc ... 84253.html

http://allegro.pl/cyfrowy-alkomat-clatr ... 49837.html

http://allegro.pl/promocja-alkomaty-alk ... 28026.html

Jak myślicie który wybrać? Szukam przede wszystkim sprzętu który wskaże mi czy mogę już wsiadać za kółko i za rozsądne pieniądze.


(klaudek1974) #2

Te alkomaty które wymieniłeś to możesz dzieciom do zabawy dać !!

http://www.alkomat.com/porownanie.htm

Szwagier miał nawet trochę droższy i rano poniedziałek dmuchnął było 0,0 a przed pracą policja stała podjechał na pewniaka no bo mierzył i zdziwko jak pokazało 0,26 i prawko na pół roku zabrali i 700zł. Wystąpił o samo ukaranie i tyle mu przyznali.

Pozdrawiam!


(dark__jedi) #3

Całkiem sprawnie pokazuje z serii AlcoAlert

http://allegro.pl/profesjonalny-alkomat … 83118.html


(Ozzy666) #4

Całkiem fajny alkomat (wizualnie) i za przystępną cenę, poczytam komentarze o nim i może go wybiorę jak będą pozytywne. Mam jeszcze pytanie co do użytkowania alkomatu, po kupnie jest od razu gotowy do badania czy trzeba wykonać kalibrację itd? I czy ustniki trzeba wymieniać ? A co myślicie o tym alkomacie: http://allegro.pl/alkomat-da-3000-alkom … 48286.html ? PKN Orlen mi go oferuje za punkty. Jeśli macie jeszcze jakieś dobre a nie drogie alkomaty to proszę o namiar.


(Tred102) #5

Najprościej, to pójść na posterunek i poprosić o badanie. Nie mogą odmówić, chyba, że nie mają alkomatu.


(Ozzy666) #6

Szkopuł w tym że najbliższy posterunek mam 10 km od domu, więc musiałbym autem podjechać :stuck_out_tongue: Głównie zależy mi aby alkomat pokazał czy mam alkohol w wydychanym powietrzu czy nie. Wiadomo że jak mi wskaże że mam to nie wsiądę za kółko. Ale jeśli wskaże 0 to niech to będzie pewne 0.


(Peterjnk) #7

Podłącze sie do dyskusji…czy warto kupić w miarę tani alkomat: AlcoDigital BAC10 ? Kosztuje on na allegro poniżej 200 zł i ma sensor elektrochemiczny…


(Paweł A.) #10

@sorrynotsorry próbujesz na siłę pisać posty, co?


(Stormiak12) #11

Szukam jakiegoś budżetowego sprzętu, ale pewnego - najlepiej skalibrowanego, aby nie było, że źle mierzy. Czy to prawda, że w przypadku alkomatów nalezy przeprowadzać kalibrację?


(Grzesiekk) #12

Musiałbyś wydać kilka tysięcy żeby być “pewny”. Za 500 zł kupisz w miarę działający. Każdy alkomat wymaga kalibracji w czasie (według producenta). Nie kupuj elektronicznego za 100 zł itp. bo to nie ma sensu.
Najważniejsza rzecz: wskazanie wyniku Twojego alkomatu, które oznacza trzeźwość wcale nie musi być prawdomówne.


(Stormiak12) #13

Nie no bez przesady - kilka tys zł, chyba lekko przesadziłeś :slight_smile:
Te policyjne zółte to wydatek niecałych 2 tys zł…
Wiem, że trzeba kalibrować, ale przecież jest taka opcja np tutaj https://alkokalibrator.pl/kalibracja-alkomatow/ można wysłać, odeślą z certyfikatem poświadczającym kalibrację.


(asus2017) #14

Przepraszam nie mylcie Alkomatów z Alkotestami po jakimś czasie alkotest należy skalibrować jeśli mnie pamięć nie zawodzi co 12 miesięcy. A co do ustników to należy wymieniać, gdyż chodzi o higienę cena ustników jest śmiesznie niska więc można sobie kupić duży zapas.