Który antywirus Kaspersky czy NOD32?

Witam ! Nie wiem czy umieściłem w dobrym dziale jak co to proszę o przeniesienie : ] . Który Anty-Wirus ( z płatnych ) polecacie , zastanawiałem się nad NOD32 i Kaspersky , wymieńcie mi różnicę między nimi , ile pobierają zasobów (właśnie na tym aspekcie mi najbardziej zależy) . Pozdrawiam

no zdecydowanie lżejszy jest nod32. jeśli chodzi o skuteczność mała przewaga kasperskiego, sam od lat używam i żadnych najmniejszych problemów. oba antywirusy to ścisła czołówka więc na pewno na żadnym się nie zawiedziesz

Jednak wezmę nod32 , ponieważ jest tak jak kolega stwierdził lżejszy , a o to mi właśnie chodzi : ] . Pozdrawiam , można zamknąć : ]

lżejszy przy słabszych komputerach, w nowszych nie ma róznicy

Oj jest, szczególnie przy pracy z kilkoma aplikacjami równocześnie szczególnie jest to widoczne.

i jest bardzo dobry - choć wolno skanuje - mi 3h;/, hehe - jednak wszystko śmieci usuwa… mialem nod 32 - i byl dobry, choć ja wolę kasperskyego chocnie mam takiego najnowszego kompa, pozdr.

Według mnie zdecydowanie NOD32 używam go już od 3 lat. Jak dotąd komputer nie złapał “infekcji” .Decydujące w moim przypadku podczas wyboru była jego waga , szybkość , i niezawodność.

moze złapał ale NOD32 tego nie wie…

bardzo możliwe,ja miałem przez miesiąc NODa i niby było czysto ale później zainstalowałem na próbę kasperskyego i wykrył on po NODzie kilka syfów,później wykupiłem licencję na kaspra i mam go do tej pory,zero problemów ze syfami :wink: polecam

KIS 6.0

Cóż każdy program ma swoje wady i zalety

NOD

lekki dla systemu

dobra skuteczność

Kaspersky

-zabiera dość zasobów systemowych ( co przy starszych kompach jest odczuwalne)

-doskonała skuteczność

Chyba wziołbym Noda mimo wszystko. Mnie bardziej osobiście zależałoby na komforcie pracy niż żeby komp służył dla antywirusa

Ja mam kaspera i wszystkim go polecam :wink: Oczywiście jak macie dość dobry sprzęt :wink:

Sądzę, że nie ma sensu sztucznie pompować wątku, skoro Autor problem rozwiązał. Temat zostaje - dla zasobów bazy.