Który antywirus lub pakiet internet security polecacie?

Posiadam KIS 2016, ale co do jego nieprzepuszczalności to mam wątpliwości bo wchodzą spyware, śmieci, niechciane i złośliwe oprogramowanie. Chyba, że się mylę i KIS jest najlepszym wyborem? Nie mam porównania do innych bo używałem tylko KIS. Może ktoś poleci jeszcze jakiś dobry, sprawdzony pakiet internet security lub oddzielnie antywirus i jakiś program antyspaware?

Jak pewnie każdy, polecę to czego sam używam, czyli BitDefendera z uzupełnieniem w postaci HitmanPro. Jednak prawda jest taka, że ŻADEN pakiet zabezpieczający nie zastąpi myślenia. KIS jest porządnym programem, z dobrym zapleczem. Jeśli jednak dobrze zorganizujesz sobie pracę, i skonfigurujesz system (np. tak trywialna sprawa jak praca z obniżonymi uprawnieniami), to nawet systemowe narzędzia mogą wystarczyć.

Przepuszczalność nie jest jakimś specjalnym wyznacznikiem. Każdy program antywirusowy bazuje na tym co zostało już wykryte, a także na pewnych charakterystycznych zachowaniach typowych dla infekcji. Sęk w tym, że od wieków pancerz przegrywa walkę z ostrzem, i nie ma co liczyć że kiedyś to się zmieni.

KIS to jeden z najlepszych antywirusów na równi praktycznie z bitdefenderem wg ostatniego testu av-test https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows

Z adware typowe antywirusy mogą sobie nie radzić dobrze. Jeśli klika się na reklamy czy instaluje programy przez akceleratory pobierania to szybko system złapie jakiś malware.

trustpost i MBAM

Ja od siebie polecam zestaw Norton + Mbam. Norton - lekki, skuteczny. Korzystam od wielu lat i nie widziałem wirusów na oczy. Mbam jako uzupełnienie.

Prawda jest taka, że nawet korzystając z konta bez uprawnień i av można się choćby jakimś crypto lockerem zarazić i utracić wszystkie dane (a w wypadku zarażenia czymkolwiek to jedyny wyznacznik bezpieczeństwa)

Chyba źle zrozumiałeś tego posta, chodzi o to że nawet pracując na koncie administracyjnym wiedząc co instalujesz nie jesteś w stanie się niczym nieświadomie zarazić. Ja też pracuję obecnie bez av i jakoś nie widzę potrzeby posiadania takowego. 

Bezpieczeństwo w sieci daje logiczne myślenie + flash uruchamiany ręcznie / bądź jego brak (bo to przez niego najłatwiej zarazić zaawansowanego użytkownika). Chociaż nie wykluczam zarażenia czymś w wypadku zainfekowania zaufanej strony. Jednak w tym wypadku i av nic ci nie da.

Np CIS jest bardzo dobrym pakietem av, jednak tylko w wypadku gdy wiesz co nieco i kontrolujesz każde wyjście / wejście / proces / odwołanie. Początkującego będzie to irytowało, a nawet jeśli będzie klikać bezmyślnie to przepuści i zagrożenie :wink:

 

Jak już chcesz podłączać bezpiecznie dysk zewnętrzny na backup to powinieneś to robić z poziomu systemu którego nie używasz (by nie roznieść nim infekcji)

Na luki w programach czy systemie użytkownik nie ma wpływu. Czasem same zagrożenie czyha już na samej stronie internetowej. Ukryty kod javascript może się pobierać i wykonywać bez wiedzy użytkownika. Dobry AV potrafi zidentyfikować takie zagrożenia. Wg mnie logowanie do bankowości mobilnej czy przesyłanie wrażliwych danych na komputerze bez ochrony antywirusowej to objaw naiwnej wiary w bezpieczeństwo w sieci. Mając dobrego antywirusa ze skanerem już na etapie wczytywania strony www użytkownik dostaje ostrzeżenie, że na danej stronie internetowej jest np. exploit. Możliwe że bez antywirusa też uniknąłby infekcji, ale co jeśli miałby niezaktualizowany system, przeglądarkę czy wtyczki? Najpewniej w niedługim czasie byłby “klientem” działu bezpieczeństwo na forum dp.

ci którzy nie mają antywirusa to dzieci, którym nigdy prawdziwa kasa z konta nie zniknęła

Taa, otwierają linki z maili / wierzą na słowo jak im ktoś powie że nr konta się zmienił, token się sam wpisuje. A potem marudzą w tv jacy to hakerzy nie włamali się na komputer i ukradli wszystkiego co było na koncie :stuck_out_tongue:

Mimo że bogaty nie jestem, swoje na kontach mam i jakoś jeszcze mi nic z nich samo nie odpłynęło :stuck_out_tongue: Mimo braku av.

Przy potwierdzeniach sms nie ma szans nawet przy zainfekowanym sprzęcie podmieniono nr / ukradziono ci środki z konta.

…lub wirusy szyfrujące pliki, ja nie zamierzam martwić się po… takie moje zdanie