Który aparat cyfrowy wybrać: SONY, SAMSUNG, NIKON?

(Virtualchameleon Cc) #1

Ja bym wybrał SONY, mój stary aparat DSC-S650 sprawuje sie całkiem nieźle, jest tylko mały feler z klapką od akumulatorków i karty pamięci, ponieważ czasem podczas robienia zdjęć czy kręcenia filmów można przypadkowo otworzyć klapkę i wylatują baterie. Kilka razy mi się to zdarzyło. Tak poza tym jak na kompakcik sprawuje się całkiem nieźle. Ilość zdjęć zależy od rozmiaru karty pamięci i od rozmiaru ustawionego formatu. Akumulatory ładuje oddzielnie.

(system) #2

Na samsunga wcale nie patrz. Sony albo Nikon....

(Kozza) #3

Na pierwszy rzut oka brałbym Sony, ale zoom jest mniejszy - 4x i co najważniejsze optyka Sony. W moim odczuciu ogólnie optyka sony nie jest najwyższych lotów. Miałem dwa soniaki z zwykłą optyką Sony i jeden w rękach z optyką Carla Zeiss'a i na ostatnim zdjęcia miały o niebo lepszą jakość. W optyce Sony na oko przyżółkłe. Także bym się zastanowił. Zapewne będzie miał słaby ekran LCD, bo model wydaje się unowocześnieniem serii S a do dobrych bym jej nie zaliczył. Samsunga dyskwalifikuje u mnie awaryjność i kiepski serwis. Także brałbym Nikona. Nowsze nikony są nie do zdarcia jeśli można to tak nazwać. Optyka chyba najlepsza w tej klasie, zdjęcia powinny wychodzić bardzo ładne - widziałem zdjęcia z podobnego modelu. No i chyba największa atrakcja Nikonów to ekran. Tak wyraźnego i fajnego ekranu nie widuje się często. Zarówno w budżetowym nikonie jak i tym z wyższej półki ekran to coś co zasługuje na wyróżnienie. Bardzo wyraźny z dobrą rozdzielczością. W soniakach jest z tym różnie. Widziałem jeden model z serii W z takim ekranem że nic widać nie było bo taka pixeloza a znów w innym o niebo lepszy. Najlepiej jeśli chcesz tego Sony to wybierz się do sklepu może dadzą przetestować na miejscu bo w ciemno na pewno bym go nie kupił :confused:

Z Sony miałem S730, S650, W120 i nic przychylnego nie powiem za bardzo, pierwsze dwa to masakra, trzeci już lepszy średniak ale czasami zdarzały się pożółkłe zdjęcia

(system) #4

Według mnie Nikon, aparaty Sony miałem i zawsze padały obiektywy, albo LCD...

(Kozza) #5

W soniakach mechanizm obiektywu jest w miarę dobry. Cieszcie się że nie mieliście Samsunga, tak to obiektyw można było w tydzień zepsuć przypadkowo. Włączyłby się pokrowcu przypadkowo i amen mechanizm trach i do serwisu, który jeszcze robi problemy :confused:

(system) #6

Na Ceneo to prawdopodobnie oryginały, chociaż mam te 3% nie pewności :slight_smile:

(luki30210) #7

Na Samsunga nawet nie ma co patrzeć. Obecnie mam Sonego (6mpx), moja koleżanka ma Nikona(7,1mpx). Z mojego aparatu zdjęcia wychodzą o wiele ostrzejsze i z żywszymi kolorami. Sony tańszy ale to jego polecałbym bardziej

(Kozza) #8

Jakiego Nikona ma koleżanka? Zapewne coś z serii LXX a to budżetówka. Napisz jaki model to można się zastanowić, równocześnie możecie mieć z różnych półek cenowych także mało obiektywna opinia z resztą jak wiadomo megapikselami lepiej się nie sugerować. Co do baterii ja sam stosuje zamienniki i sobie chwale bo nawet to 80zł to zdzierstwo.

(Kozza) #9

Będzie na pewno ale zależy to od konkretnego modelu. Gdzieś 4MB na pewno. Ale po co taka zawrotna rozdzielczość od razu. Kilka mpx mniej i aparat już lepiej chodzi :slight_smile: