Który czytnik ebooków wybrać?

Zastanawiam się nad tymi dwoma

I czy nie zna ktoś jakiś dobrych tańszych alternatyw i czy warto dopłacać do paperwhite czy tańszy odpowiednik wystarczy?

Dzięki

Mam Kindle 8 jak była ogniżka na dzień dziadka za 300zł. Myślę że ten model jest warty uwagi ze względu na jakość wykonania, stylistykę i możliwości.

Koleżanka @Xyrcon robiła reckę -> https://www.dobreprogramy.pl/Recenzja-Amazon-Kindle-8-swietny-stosunek-jakosci-do-ceny,Lab,78602.html

A jesteś pewny, że chcesz Kindla? Są całkiem niezłe inne czytniki konkurencji.

A jeśli upierasz się na Kindla, to bierz z Amazonu, taniej i bezpośredni dostawca - bo w Polsce nie ma oficjalnej dystrybucji i potem jest problem z gwarancją

a jakie znasz tańsze tak do 200-300 powiedzmy ?

Z nowych nie wiem, bo w zasadzie w tej cenie nie dostaniesz z podświetlaniem nic dobrego. Zobacz to https://www.amazon.de/dp/B00QJDU3KY/ref=gw_eink_mus_mozart_polish_1?pf_rd_p=0 ma podświetalnie i 300 dpi, a koło 400 zł

naprawdę to podświetlenie dużo daję?

Mam i używam pierwszy model Kindle. Ostatnio oglądałem Kindle Papewhite. Biały kolor ekranu i podświetlenie są fajne - ale ekran dotykowy na czytniku to jest jakieś nieporozumienie. Nie zamieniłbym starego Kindla na nowego.

Oj uwierz, że tak. Zwłaszcza jak czytasz wieczorami czy w podróży. Tak się przyzwyczaiłem, że zdarza mi się w tradycyjnych książkach ręką szukać włącznika podświetlenia :wink:
Używam trzeciego czytnika, obecnie takiego Pocketbook Touch HD 2 i nie wyobrażam sobie kupić czytnik bez podświetlenia z mniejszą DPI niż 300, ale to też inna półka cenowa.

Miałem podobny dylemat jak szukałem czytnika dla siebie. Ostatecznie wybrałem Pocketbook Touch Lux 3, ale mocno zastanawiałem się też nad tym TOLINO SHINE. Warto o nim poczytać i przemyśleć temat, tym bardziej że spokojnie mieści się w Twoim przedziale cenowym.

Recenzja:
http://cyfranek.booklikes.com/post/975418/tolino-shine-recenzja-czytnika-ksiazek-elektronicznych-z-ekranem-hd-6-recenzja-czesc-ii

A i podświetlenie to podstawa.

Zdecydowanie Kindle Paperwhite 3. Przede wszystkim ma podświetlenie co sprawia że możesz spokojnie czytać po zmroku /w nocy bez kombinowania z dodatkowymi latarkami czy oświetleniem. Osobiście z niego korzystam i to zupełnie bezproblemowy czytnik. Co do samych cen to nieco taniej świecił ostatnio w Sferisie. Szukałbym wersji bez reklam.

Paperwithe 3 można dostać za 417 zł i taniej, jak się pokombinuje.


Tę cenę można jeszcze zbić promocją 13 euro za doładowanie kwotą 80 euro na Amazon.de.
Teoretycznie dałoby się zejść jeszcze niżej poprzez firmę pośredniczącą np. mailboxde, która odbierze paczkę z wersją z reklamami na terenie Niemiec i przepakuje do Polski. Normalnie prosto do nas wersji z reklamami nie zamówisz.

Te kindle są w promocji waletynkowej za 299 zł

Warto. Ja w tej cenie kupiłem Kindle 8

Dzięki chyba wezmę tego z xcoma za 300 (ten normalny) bo 400 to za dużo z tym poświetleniem. I tak nie czytam w nocy.

Dzięki chyba wezmę

zamówiony :smiley:

1 polubienie

No i git :smiley: