Który darmowy antywirus najlepszy?

nod32 antywirus albo nod32 smart security. W tej chwili mam smart security i spisuje się świetnie nawet mi wykrył próbę wtargnięcia jednego wirusa i trojana i je zablokował oczywiście. Pozatym sćiągnołem z neta zawirusowaną paczkę i na 593 wirusy znalazł 590 co uważam za znakomity wynik :slight_smile: Pragnę dodać, że nawet nie byłem w stanie jej ściągnąć bo odrazu po zakończeniu pobierania wyskakiwal alert, że w paczce jest wiele zagrożeń i resetował połączenie i dopiero mi się udało jak go wyłączylem.

Do jego plusów też należy zaliczyć to, że nie muli kompa i posiada adresy stron potencjalnie niebezpiecznych dla komputera i w momęcia próby połączenia zamiast strony wyświetla się informacja: " Dostęp do strony został zablokowany przez ESET Smart Security.

Strona znajduje sie na liście stron zawierających wirusy i inne niebezpieczne

aplikacje. Lista jest definiowana przez producenta."

A z podanych w ankiecie miałem bit defendera i też dobrze strzegł system przed malwarem :slight_smile:

Zauważyliście że prawie wszystkie nagrody avasta to 5 gwiazdek ?Więc to użytkownicy oceniali. W testach avira jest przed avastem

Używam Aviry AntiVira i jest dobrze. Wcześniej używałem Avasta i też nie było całkiem źle (choć wiem, że jak ktoś pozostawił domyślne ustawienia Avasta to potrafił on przyblokować wyświetlanie stron). Nie polecam AVG, ponieważ bardzo spowalnia komputer. Ostatnio zainstalowałem go na świeżo postawionym XPku u mojego ojca (nie najnowszy sprzęcik z 512Mb RAMu, ale sprawdza się) i działało wolniej niż przed reinstalacją.

A reklamy w Avirze nie są aż tak uciążliwe.

Oczywiście sam antyvirus to nie wszystko, wydaje mi się, że bardziej potrzebny jest firewall (jeżeli chodzi o zagrożenia z Sieci).

popieram avira jest najleprzy korzystam z niego i jestem bardzo zadowolony

A ja jestem za BitDefender, pomyliło mi się i dałem głos przez przypadek na Avirę, choć mogę powiedzieć że Avira też jest bardzo dobra :). Ale jednak BitDefender jest lepszy z wielu powodów :slight_smile:

TO powiedz z jakich ?

Cześć, rozmawiałem z informatykiem, który powiedział, że: “Avast! Antivirus Home Edition po wprowadzeniu wielu zmian dodaniu anti spyware i anti rootkit, wyprzedza niektóre płatne i wszystkie darmowe”. Wspominał oczywiści o wersji 4.8.1229, a avast! obrywa bo jest najpopularniejszy w PL wśród domowych użytkowników. Ja również uważam, że jest bdb, mam go 2 lata co 2 miesiące sprawdzam Kaspersky Online Scanner i jeszcze nie mam syfu :smiley:

Pozdrawiam

mateusz8466 , dobry żart. Ale jest od tego osobny temat .

Nie obrywał by gdyby dobrze działał .

A ja teraz korzystam z Kaspersky 2009 . Jest lepszy niż … nie wiem co :smiley: xD

Avast :wink: dość długo go używałem na laptopie i nie było żadnych problemów.

A ja używam ESET Nod32 Antivirus i jest super. Nie muli kompa :slight_smile: I bardzo dobrze skanuje system :slight_smile:

PS. Moim zdaniem temat powinien znaleźć się w śmietniku bo był omawiany wiele, wiele razy…