Który darmowy antywirus najlepszy?

(przemek1234) #1

Który darmowy antywirus jest według was najlepszy?

(system) #2

Avast! Ja mam avasta i nie mam żadnych wirusów. Po drugie jest prostszy w obsłudze.

(Kambor4) #3

Oczywiście ,że najlepszym antyvirem darmowym jest Avira Antivir,ale powiem ,że ja żadnego nie mam i się bardzo cieszę. :wink:

Pzdr KJB

(Piotrimonika) #4

avira w wersji free ma 2x lepszą wykrywalność od avasta. a najlepsze jest to że o wiele szybciej przeprowadza sie skanowanie systemu - u mnie avast sprawdzał 2 godz. to co avira 20 minut.

(system) #5

Oczywiście, że avira best. Avast to najgorsze co ludzkość mogła wymyślić :slight_smile:

(Olixxx94) #6

Na jakiej podstawie tak uważasz?? Według mnie jest to bardzo dobry antywirus, gdyż od bardzo długiego czasu już go użyłam i nic poważnego przez wirusy się nie stało. Na przyszłość polecam rozważniejsze korzystanie z internetu, tzn. należy patrzeć na co się klika i nie korzystać z programów typu P2P.

(system) #7

Na tej podstawie, że prawie wszyscy mający problem z virami mają avasta, avast muli kompa, jest dziurawy, mała wykrywalność, dużo fałszywych alarmów... :slight_smile:

(przemek1234) #8

Ja osobiście stawiam na Avasta. Avira mnie denerwuje reklamami, a Avast wcale nie jest aż taki zły. A bez powodu tylu nagród chyba nie dostał (http://www.avast.com/eng/awards.html).

(system) #9

Płatny, nie darmowy.

Te nagrody dla Avasta pochodzą głownie z jakiś podrzędnych stron . Dla mnie Avira jest De Best

(Mateusz Golebiowski) #11

Oczywiście Avira jedyna wada to brak skanera poczty ale da się jakoś bez tego żyć

BTW co to jest ten program Hakerzy.net antywirus pierwszy raz o nim słyszę.

(matekadamczak) #12

Ja też nigdy o nim nie słyszałem

(Wojtekabc11) #13

Jak avast muli kompa to ja jestem święty.

Na starym PC sparzed 7 lat 64 MB RAM mam avasta i nic nie muli.

Wykrywa prawie wszystkie syfy i usuwa bez problemu.

Fałszywe alarmy zdarzają się ale rzadko, o dziurach nic mi nie wiadomo.

(Fempter) #14

Moim zdaniem ten temat był przerabiany wielokrotnie i dawno powinien wylądować w śmietniku :? :?

(Rysiek65) #15

Dla mnie jednym z lepszych antywirusów jest: ThreatFire (darmowy)

http://www.threatfire.com/

Używam go i wcale nie zamula komputera.

Bardzo szybko startuje z systemem.

Zużywa 7,5 Mb pamięci RAM.

(klopas) #16

avast nie muli bo mało daje :wink: najlepszy jest zawsze kaspersky i to się raczej nie zmieni... ale z tych za free tylko avira

(matekadamczak) #17

ja głupi avasta zanaczyłem. ja używam teraz aviry i jest git

(Marcinb677) #18

Nie ma najlepszego darmowego antywirusa... każdy ma swoje wady i tego nie da się zlikwidować. Jeden wykryje pozostałości po drugim i takie koło Macieja. Najlepszym antywirusem jest ludzki rozsądek, jeśli zacznie się go używać prawidłowo to żaden wirus nie ma z nami szans... :wink:

PS. zaznaczyłem AntiVir ponieważ zanim kupiłem KIS 7.0 ten antywirus spisywał się świetnie na moim kompie...

(Lukaszalewski) #19

Jeśli coś jest bezpłatne to nie może być dobre a już na pewno nie może równać się z płatnymi i takie głosy, że mam XXX darmowy i wszystko usuwa są nie na miejscu to moje zdanie!

finetto , zgadzam się z tobą w połowie .

bezpłatne nie są najlepsze ale lepsze to niż nic .