Który DirectX jest najlepszy do gier?

Który DirectX jest najlepszy do gier?Pytam bo np. w UEFA 2007 mam rozmazane powtórki etc.

Który najlepszy, wiadomo że zawsze najnowszy!

Jak masz Vistę i karta co obsługuję DX10, to ściągasz go, jak Xp, to DX9, zawsze najnowszy.

Grach z serii Fifa, uefa i world cup jest taki efekt rozmycia. Nie jest to wina sprzętu czy directX`a. A najlepszy jak wiadomo DirectX 9.0c

Najlepszy na VISTE do gier wg. mnie jest DirectX SDK (April2007) - wystawił mi go ChrisG za co jestem mu wdzięczny. Pozdro :stuck_out_tongue:

No ale są różne , np. DirectX 9b , DirectX 9c , DirectX 9 Runtimes (June 2007) Redistributable .Ja mam 9c.Posiadam Xp.

DirectX 9 Runtimes (June 2007) Redistributable

tego ściagasz.

Akurat dobrze się składa bo pobrałem :slight_smile:

Potwierdzam.

To jest taki efekt gry. Prawdopodobnie Twoja karta graficzna Bardock w pełni obsługuje DirectX 9.0, stąd takie efekty :wink: Prawdę mówiąc, trochę ten efekt Elektronikom z EA nie wyszedł, ale nie mam nic do tego :wink:

zgadza się to rozmycie jest za sprawą pixel shader.Jak ustawisz detale na maxa to masz takie rozmycie cały czas nie tylko w powtórkach.

Tylko , że przed formatem tego nie miałem :o

A jaką masz kartę graficzną ?

Radeon 9000 64mb

Ta karta obsługuje w pełni DirectX 8.1. Dziwne…

Miałem niedawno ATI Radeona 9000PRO 64MB 128 bit i nie miałem takich efektów na Fifie07. Dopiero, gdy zmieniłem kartę na PowerColor Radeon 9600PRO 256MB 128bit (obsługuje w pełni DirectX 9.0), uzyskałem efekty rozmycia w Fifie07.

Może, w Twoim przypadku, to nie efekt rozmycia, a błędy w weświetlanej grafice ?

Gdy miałem Radeona 9000PRO 64MB 128 bit, miałem zainstalowane do niej sterowniki CATALYST 05.80., wtedy nie było żadnych rozmyć. Grafika była czysta. Z żadną grą nie miałem problemów.

Spróbuj je zainstalować.

Ale w FIFie jest normalni , w UEFIe tylko jest straaaaszne rozmycie.A co do CATALYST 05.80 to nie mogę znaleźć…Podasz link?

Kodeki nowe i sterowniki :slight_smile:

łatwo powiedzieć , zarzuć linkiem jak taki mądry :mrgreen:

Proszę bardzo:

http://www.idg.pl/ftp/pc_7881/ATI.Catalyst.5.8.html

Złączono Posta : 08.06.2007 (Pią) 23:44

http://programy.pctips.pl/pc_7881/ATI.Catalyst.5.8.html

Wielkie dzięki stary :wink: :!: Czy moge odinstalować swoje stery ?

Jeżeli posiadasz nowsze sterowniki od CATALYST 05.80, to musisz je odinstalować (panel sterowania/dodaj, usuń programy).

Złączono Posta : 08.06.2007 (Pią) 23:54

Nie gwarantuję, że będzie dobrze na UEFA Champions League 2007, ale warto spróbować.

Okej , dzięki za pomoc.Jak pobiorę i zainstaluję to dam znać czy jest już OK.