Który dwujajowiec lepszy?

no więc za jakieś 2/3 miechy chciałbym zmienić proca na wielojajowego i tak jak czytam i czytam na forum to już sam nie wiem czy lepsze Athlony x2 czy

core2duo raz piszą że lepiej Athlona a raz że Core D. więc jak to w końcu jest a kompa oprucz codzenia po necie Będe czasami używał aby sobie w jakąs dobrą gierke pyknąć typu crysis

p.s a cena za samego proca to tak chciałbym nie więcej niż 300zł da sie coś za to kupić???

Core 2 Duo e6750.

Wyszły quady i c2d Intela staniały więc lepszym woborem będzie Intelek.

W Athlon 64 X2 6000+ masz tylko 2mb caschu L2 a jest to najdroższy model AMD x2. Jest tylko 40 zeta tańszy od e6750 a Intel ma 4mb L2 więc wydajność większa.

Jak dla mnie to tyle jest tych C2D że nie wiadomo który od którego lepszy. Mieszają klientom w głowach jak można w tym intelu. A AMD jeden procek ,kilka mocy i wiesz co kupujesz. A nie jak w intelu

to dobry a T2310 to jakiś szmelc który wszyscy odradzają. Nie jasna sytacja dla zwykłego kupującego.

ATHLON X2 :!:

no tak ale jaki będzie najleprzy w cenie do 300/350 zł

a co do intelów to czym się różni dual cor od core 2 duo bo te drugie są drogie od 400 w zwyż a te pierwsze można kupić już od 200 zł

Po pierwsze powiedz lepiej czy zamierzasz kręcić proca

Po drugie za 2/3 miesiące będzie obrót o 180stopni na rynku więc teraz doradzać nie ma sensu

Po trzecie Pentium Dual Core jest to okrojona wersja Core 2 Duo z 1Mb cache (międzie 1 a 2Mb cache różnica jest niezauważalna!)

Do poczytania testy E2160 vs E4300

aha no to jak mówisz że jakaś ma być rewolucja na rynku 2/3miechy to poczekam z pytaniami i jak bede kupował to napisze tu i licze na waszą pomoc :smiley:

Z tego co wiem to masz płytę główną na Socket 754 to nie zamontujesz procesora 2 rdzeniowego Athlona 64 X2 bo ten procek jest tylko na Socket 939 i Socket AM2, tak samo nie zamontujesz Intel Core 2 Duo i Pentium Dual Core, trzeba zmienić płytę główną.

Dobra płyta pod Intela kosztuje 350-400 zł za tą kwotę polecam Foxconn P35A i MSI P35 Neo2-FR/FIR.

Dobre płyty pod AMD to są: Biostar TF560 A2+, DFI Infinity NF SLI-M2/G, DFI Infinity NF 570 SLI/M, Foxconn A690GM2MA-8KRS2H, Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H, Gigabyte GA-M61P-S3 i Gigabyte GA-MA69G-S3H.

Do tego dochodzi jeszcze pamięć ram DDR2.

czy ja pisze nie wyrażnie

płyte wiem że musze wymienić ale narazie sięo to nie pytam bo za 2/3 miechy ma sie sytuacja na rynku pozmieniać także poczekam z tymi pytaniami

no to myślę że już najwyższy czas zmienić proca , co teraz polecacie co jest teraz na topie

doradżcie mi jakiś procek cena tak jak podawałem kiedyś do 300zł

i jeszcze jakąś płytę gł ale nie za droga ,nie musi byc jakiś wypas ,żeby tylko można było podkręcić proca.

Więc bierz Intel Pentium Dual-Core E2160 do tego Gigabyte GA-P31-DS3L, a jakie masz ramy ??

ramy dokupię sobie już jakieś myślę ze goodram albo kingstone to są w miarę dobre czy się myle ??

Nie bierz Kingstonów, jak już to Goodramy, Goodramy Pro 800/900.

nie bierz innych goodramów… tylko pro900 lub 800!

a z kingston-ami się zgadzam :wink:

E2180 (tutaj masz bardzo dużą pewność że proc zrobi ci 3ghz przy dość niskim napięciu ~1.35)

Do tego Foxconn P35A lub MSI Neo2 FiR

Ramy GR Pro lub OCZ Reaptory

I zasiłke jakąś mocniejszą, typu Modecom 400W / Amacrox

Będziesz kupował grafe?

nie mam palita 8600GT sonic+ puki co mi wystarczy , a co do plyty gl. to ta Gigabyte GA-P31-DS3L jest w miare ??? bo jakby nie patrzeć to trochę tańsza jest od foxconna czy MSI

bo ma okojony chipset niż fox… fox ma P35 a gigabyte P31… oczywiście kręcą się tak samo :wink:

Ten Gigabyte spokojnie Ci wystarczy, na nim tez można nieźle podkręcić procka :).

Intel Pentium Dual-Core E2160/2180 powinien iść na te 3GHz na tym Gigabyte GA-P31-DS3L i zarazem wyprzedzi Athlona 64 X2 6400+ 3.2 GHz jeśli chodzi o wydajność, będzie chłodniejszy i będzie mniej prądu ciągnąć.

ok dzieki panowie za pomoc i nic innego mi nie pozostaje jak iść po świętach na zakupy :mrgreen:

Edit

a czy rożnica pomiędzy tymi chipsetami 31 i 35jest duża i czy oplacałoby się dołożyć te 200 zł do np foxconna??

super ale T2310 to procesor do laptopów… jek się to ma do tego tematu???