Który dysk 250gb samsung czy seagate

(Grzesiek82) #1

miałem dziś zakupić http://sklep.gral.pl/preview/Seagate/Se ... dly_21.php ale w nie było go ani w jednym ani w drugim sklepie

zamiast niego proponowano mi w obu http://sklep.gral.pl/preview/Samsung/Sa ... NCQ_79.php bo jest podobno wydajniejszy, bardziej cichy no i tańszy o 40 zł

co o tym myślicie wstrzymac sie czy brać samsunga

(Błażej) #2

Seagate wydajniejszy i mniej się grzeje :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #3

Z pierwszym się zgadzam, z drugim nie. Oba grzeją się tak samo.

Dowiedz się, na kiedy mogą sproawdzić Ci seagete'a.

Ewentualnie bierz Samsunga, też jest dobry.

(Grzesiek82) #4

aha przypominam że mam sata1 na płycie

(Madafaker) #5

Chyba żartujesz...oczywiście że tylko Samsung...

(Grzesiek82) #6

seagaty tez mają 3-letnią gwarancję

a jeszcze pytanko czy majac nowego kompa z płytą sata2 podłącze bez problemu dysk z sata1?

(Michal Kolatek) #7

Seagate, wydajniejszy, ma zworkę sata1/2 (pisze to już po raz dziesiąty, w takim samym temacie).

Jakoś nie czytam opini kupujących, większość się powtarza na różnych stronach.

(McDracullo) #8

Że kto niby żartuje? Proponuje poczytać jakieś recenzje, porównać wydajność obu.

(Grzesiek82) #9

to chyba dolożę te 40 zł i kupie seagata.

myślisz Tobi że na sata1 będzie wydajniejszy dużo niż ten samsung? czemu na stronie producenta i niektórych skelpów na www seagaty maja 5 lat gwarancji a u mnie w mieście 3 lata daja sprzedawcy?

(McDracullo) #10

Prędkość interfeju ma nie za dużo do gadnia - bo obecnie jest jeszcze potężny zapas. Liczy się architektura.

(Michal Kolatek) #11

5 lat chyba tyle mają xxxxxES teoretycznie przystosowane do serwerów i raidu.

Lub jak widziałeś gdzieś z 5 latami ten sam model to zmień sklep, mamy wolny rynek nie musisz kupować w gralu.

(fiesta) #12

Niestety ale Madafaker ma racje, obecnie Sygate znacznie obniżył loty i obecne produkcje mają bardzo wiele awarii i często wracają do serwisu. Dlatego z tych dwóch polecam Samsunga.

(Grzesiek82) #13

akurat tym że samsung się tak nie grzeja się nie przejmuję komp chodzi od rana i mam tylko 34 stopnie. wiem Tobi ze psiales juz ikilka razy o rtej zworce ale dracullo odpoweidzaił na moje pytanie. samsungi też pójdą pod sata1 a moje drugie pytanie dotyczyło tego czy dysk wd 80gb sata1 pójdzie na płycie asus p5b sata2