Który dysk 250gb samsung czy seagate

miałem dziś zakupić http://sklep.gral.pl/preview/Seagate/Se … dly_21.php ale w nie było go ani w jednym ani w drugim sklepie

zamiast niego proponowano mi w obu http://sklep.gral.pl/preview/Samsung/Sa … NCQ_79.php bo jest podobno wydajniejszy, bardziej cichy no i tańszy o 40 zł

co o tym myślicie wstrzymac sie czy brać samsunga

Seagate wydajniejszy i mniej się grzeje :stuck_out_tongue:

Z pierwszym się zgadzam, z drugim nie. Oba grzeją się tak samo.

Dowiedz się, na kiedy mogą sproawdzić Ci seagete’a.

Ewentualnie bierz Samsunga, też jest dobry.

aha przypominam że mam sata1 na płycie

Chyba żartujesz…oczywiście że tylko Samsung…

seagaty tez mają 3-letnią gwarancję

a jeszcze pytanko czy majac nowego kompa z płytą sata2 podłącze bez problemu dysk z sata1?

Seagate, wydajniejszy, ma zworkę sata1/2 (pisze to już po raz dziesiąty, w takim samym temacie).

Jakoś nie czytam opini kupujących, większość się powtarza na różnych stronach.

Że kto niby żartuje? Proponuje poczytać jakieś recenzje, porównać wydajność obu.

to chyba dolożę te 40 zł i kupie seagata.

myślisz Tobi że na sata1 będzie wydajniejszy dużo niż ten samsung? czemu na stronie producenta i niektórych skelpów na www seagaty maja 5 lat gwarancji a u mnie w mieście 3 lata daja sprzedawcy?

Prędkość interfeju ma nie za dużo do gadnia - bo obecnie jest jeszcze potężny zapas. Liczy się architektura.

5 lat chyba tyle mają xxxxxES teoretycznie przystosowane do serwerów i raidu.

Lub jak widziałeś gdzieś z 5 latami ten sam model to zmień sklep, mamy wolny rynek nie musisz kupować w gralu.

Niestety ale Madafaker ma racje, obecnie Sygate znacznie obniżył loty i obecne produkcje mają bardzo wiele awarii i często wracają do serwisu. Dlatego z tych dwóch polecam Samsunga.

akurat tym że samsung się tak nie grzeja się nie przejmuję komp chodzi od rana i mam tylko 34 stopnie. wiem Tobi ze psiales juz ikilka razy o rtej zworce ale dracullo odpoweidzaił na moje pytanie. samsungi też pójdą pod sata1 a moje drugie pytanie dotyczyło tego czy dysk wd 80gb sata1 pójdzie na płycie asus p5b sata2