Który dysk lepszy

Proszę o informację który dysk jest lepszy,szybszy:

-Intel Celeron",900MHz(9x1000) lub

-AMD Sempron2200+BOX

ponieważ mam komputer na tym 1-ym dysku i momentami jest za wolny a pamięci jest 447MB a wolnej 218MB.

Proszę o informację czy wymiana nagrywarki DVD moze uszkodzić bios?Bo w poprzednim komputerze po wymianie komputer zaczął takie głupoty wypisywać że aż strach.

Pytasz o dyski a wymieniasz procesory.

… na dodatek błednie. Bo 9x1000 to byś miał niezłego Celerona :wink:

Jeśli się pomyliłeś (gaga? pomyliłaś?) to PROCESOR AMD Sempron 2200 jest szybszy.

Spotkałem już się że jedna nagrywarka po 2 startach się pogryzła z systemem albo BIOSem (zwieszała system przy starcie). Ale żeby uszkodzić BIOS - to prawie nie możliwe, trzeba by mieć więcej szczęścia aniżeli zwycięzca totka.

Przepraszam pomyliłam się Intel Celeron,900 MHz(9x100).Ale chyba rzeczywiście winna jest nagrywarka,bo z tą starą było lepiej. Przedtem było tak:

  • procesor AMD Sempron 2200+BOX pamięci

-pamięć DDRAM 512

  • nagrywarka DVD Liteon 1673S OEM+SOFT

-napęd 1,44Samsung

Potem nagrywarkę zamieniłam na LG GSA-H55N

i od tego momentu zaczął się przycinać i powoli chodzić komputer. Po włożeniu więcej pamięci niestety albo wogóle się system nie otworzył się albo czytał tylko 1 pamięć (256).

Teraz zamieniam komputery (z 2 zrobiłam 1)i mam tak:

-procesor Intel Celeron II,900MHz(9x100)

-pamięci kilka[1.)Micron Tech. (256 MB PC133 SDRAM)

128 MB PC133 SDRAM

2.)Apacer Tech. (64 MB PC133 SDRAM),Micron Tech. (256 MB PC133 SDRAM)

128 MB PC133 SDRAM

3.)Apacer Tech. (64 MB PC133 SDRAM),Micron Tech. (256 MB PC133 SDRAM)

128 MB PC133 SDRAM

Apacer Tech. (64 MB PC133 SDRAM)]

-nagrywarki 2:

HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N

I niestety komputer jest jesze powolniejszy wogóle nie nadaje się do nauki a o grach nie wspomnę.

Prawdopodobnie w tamtym kpmuterze zepsół się bios ale ja w to wątpie.Proszę o pomoc czy można go zrobić szybszym?

Podepnij taśmę do innego gniazda ma płycie głównej, a najlepiej wymień taśmę.

Sempron jest dużo szybszy od tego Celerona.