Który dysk SSHD wybrać?

Witam, zastanawiam się nad zakupem dysku SSHD do laptopa. Cenowo teraz chyba ST najlepiej stoi ale zależy mi też na wydajności i niezawodności a one chyba wytrzymują średnio do 3 lat. Toshiba ma chyba najlepszą wydajność ale nie wiem jak jest z wytrzymałością. Co do WD to każdy poleca Black a (Black WD10S21X) który znalazłem podobno sprawia problemy i nawet producent go nie wymienia na swojej stronie. Instalacja SSD nie wchodzi w grę przez cenę ponieważ potrzeba mi co najmniej 750GB pamięci. Może ktoś któreś testował i może polecić któryś z tych bądź jeszcze jakieś inne modele? Z góry dziękuję za pomoc.

Seagate ST1000LM014

Toshiba MQ01ABD100H

WD Blue WD10J31X

Pozdrawiam.

Masz w tym laptopie możliwość instalacji drugiego dysku, lub też możesz pozbyć się napędu na DVD i w jego miejsce umieścić dodatkowy dysk?

Takie rozwiązanie jest zawsze lepsze, niż kupno protezy w postaci SSHD.

Wydajności w jakim zastosowaniu?

Wyjęcie  DVD to ostatnia możliwość czasem nagrywam płytki więc przydał by się. Dlatego najpierw pytam o sshd.

O wydajność chodzi w sensie częstego kopiowania dużych plików i ich dużej ilości.

 

 

 

 

SSHD tutaj nie pomoże. Ta technologia działa w ten sposób, że wykrywa najczęściej wykorzystywane obszary dysku i dzięki pamięci flash przyśpiesza działanie. Przy kopiowaniu dużych plików wydajność będzie na poziomie zwykłego HDD.

Tak ale przynajmniej skróci czas ładowania systemu i kilku programów.